Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet a sorozatos vetélések...

Mi lehet a sorozatos vetélések oka? Milyen vizsgálatokat érdemes mindenképp megcsináltatni? Barátnőmnek szeretnék segíteni, ehhez kérhetek tanácsokat?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek első alkalommal nem "jött meg" a szívhang a babájánál, így végül műtét lett a vége. 3 hónap után újra terhes lett, de barnázgatott, szinte végig, végül elment a baba, bár az UH-on még semmit nem láttak, ez kb. 5-6 hetesen volt. Azt tudom róla, hogy a pajzsmirigye hol alul, hol túlműködik, de a legutóbbi vizsgálatain pl. pont minden rendben volt.
2014. júl. 8. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon sok oka lehet, talán szülész-nőgyógyász (vagy dr. Czeizel) lényegesen hasznosabbat tud mondani, mint bárki válaszadó ezen az oldalon.
2014. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőmnél is ez volt, kiderült rossz a véralvadása, ezért a babába nem megy át a tápanyag, s elhal.

Miután ez kiderült, végig kapta a véralvadásgátlót , már a terhesség előtt, alatt, s íy semmi gondd nem volt, egészséges baba lett!

2014. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem 8 év alatt 7 baba ment el.

Voltam genetikai tanácsadóba, hemetológia, meg 4 féle vérvételen, a páromat sperma vizsgálatra küldték és kiderült hogy mind a kettem teljessen egészségesek vagyunk.

közölték h. így jártam mert nem tudják mi van..

2013-ba megint terhes lettem és sikerült is kihordanom a babát probléma mentes terhesség volt!

A dokim azt mondta ez egy csoda baba!

Most lesz 4 hónapos!

Beszéljetek egy normális nőgyógyásszal és majd ő meg mondja hova kell mennetek!

És ne adjátok fel, én úgy érzem ha ránézek a kisbabámra h. ha ez a 7 vetélés kellett ehez a csöppséghez hát meg érte! Imádom és nagyon örülök neki!

Sok sikert nektek!

2014. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nőgyógyász ÉS endokrinológus majd megmondja. Mind a kettőhöz menjetek el, mert az egyik nem ért a másik szakterületéhez.


nekem például a magas inzulin, és iszonyú D-vitamin hiány okozott vetéléseket (ami a nődoki szerint egyébként rendben volt.

az, hogy hol alul, hogy túlműködik a pajzsmirigy, ez mit jelent? Ez is okozhat önmagában is vetélést. Nem kezelik? Ezért is kellene az endokrinológus, ez inkább rá tartozik, mint nődokira. Én mindenképpen elmennék.

2014. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress rá ezekre: habituális vetélés, dr. Fülöp Vilmos.

Ő az ász a témában itthon!

2014. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baratnomnel tobbszori veteles utan kiderult, hogy az immunrendszerevel van gond. Annyira eros az immunrendszere, hogy az embriot/magzatot idegen testnek (betolakodonok) tekinti es kiloki. O gyogyszeres kezelest kapott amikor terhes lett amivel legyengitettek annyira az immunredszeret, hogy elfogadta a magzatot. Nemsokara szul.
2014. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Továbbítom az infókat!
2014. júl. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!