Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mik a tünetei a PCOD-nek? És...

Mik a tünetei a PCOD-nek? És honnan tudom biztosan h nekem az van?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 17:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok,azért linkeltem be mert ebbe benne van minden,én is ezzel a betegséggel küzdök :( menj elsőnek egy hozzáértő nőgyógyászhoz ha valamelyik tüneted megvan,aztán endokrinológus ha a gyanú beigazolódott
2014. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nagyon elvagyok keseredve :(
2014. aug. 5. 22:04
 4/20 anonim ***** válasza:

Itt is tudsz erről olvasni: [link]

A PCOS oka szénhidrát-anyagcserebetegség, hozzáértő endokrinológuat érdemes felkeresni ezzel. Én a Mensmentis-be járok, ők a legjobbak.

2014. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, h honnan szedi a doki h nekem ez van! 14 éve menstruálok, és ez volt az első alkalom, h 12 napot késett, majd megjött másfél napig (barna) és elmúlt. Ugye ha nem késik, akkor ma kellett volna megjönnie, fájdalmaim meg is vannak, de a mensi sehol. Magán orvosnál voltam, csak egy hasi ultrahangot csinált, meg elmondtam neki a panaszom, és ezt írta a leletemre. 3 éve nem esek teherbe, mondjuk ez igaz, és nem védekezek. Nemtudom mi van teljesen be vagyok fordulva emiatt, mert már nagyon vágyom egy picire :) Am nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 5. 22:50
 6/20 anonim ***** válasza:

A pcos tünetei nem mindenkinél egyformák, nekem a következők voltak: rendszertelen (legtöbbször kimaradt) menstruáció, sok kis ciszta (betokozódott, meg nem érett petesejt, ami nem tudott leválni), ezek az ultrahangon látszottak.


Valószínűsíti a pcos-t a mozgásszegény életmód, és a gyorsan felszívódó szénhidrátokban és tejtermékekben gazdag táplálkozás: fehér liszt, fehér és barna cukor, tészta, krumpli, fehér rizs, tejtermékek (kivéve a kemény sajtok).


Ha a fentiekből sokat fogyasztasz, akkor könnyen elképzelhető a pcos. Ilyen esetben és egyébként is érdemes elmenni egy endokrinológushoz (vagy egy olyan nőgyógyászhoz, aki hajlandó Merckformint felírni, ezt szedi a cukorbetegek egy része is, és sikerrel alkalmazzák már egy ideje pcos-osoknál is (pl. nálam). Aztán amit még tehetsz: elmész és megtanulod az aviva tornát, ami egy hormon torna, és heti 2x30 percig csinálod. Egyébként vannak kifejezetten megtermékenyítést elősegítő gyakorlatai, ezek miatt is érdemes elmenni, nagyon sok baba fogant már ennek köszönhetően!


Aztán a táplálkozásban átváltani zöldségekre, gyümölcsökre, magvakra, húsra, esetleg teljes kiőrlésű kenyérre, de jobb, ha maglisztből készül inkább.

2014. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nagyon hasznos! Az az igazság, hogy nálam nem találtak a petefészkemben cisztákat, sem semmit. Az előző orvos azt írta a papíromra, hogy STERIL I. Szóval már nem nagyon tudom, hogy akkor most mi van. De utána fogok járni, mert gyereket szeretnék :) Mindenkinek nagyon szépen megköszönöm a válaszait, nagyon jól estek. Remélem nemsokára már nekem is gömbölyödni fog a hasam!
2014. aug. 6. 10:46
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a met-el hogy nagyon nehezen írja ki még az endos doki is.....én még egy három pontos cukorterheléses és inzulin terhelésest is csináltatnék mert az IR és a PCOS kézenfogva jár. Sajna nekem az éhomi cukor : 6,5 a terhelt 6,9 az éhomi kicsit magas de a terhelt nem esett az éhomi alá ez jó....az éhomi inzulinom 8,6 aa terhelt 38...ami ugyan nem rossz de nem is olyan jó mert babához az éhomi inzulinnak 5 alatt kéne lenni és a 120 perces nem lehetne 30 nál több....na szóóóval nekem nem írta ki a metet az endos doki ezekre az értékekre.....viszont tudom ajánlani a mio-inozit folsav kombót....amit a vitaltrend.hu oldalon tudsz megrendelni....ez az inofolic nevű termék helyettesítése mert az inofolic 13.000 Ft viszont így kb. 4-5000 ből megúszod. Hármas kezelés : torna diéta és met ha kiírják ezzel az inzulin szintedet normál tartományba hozhatod ha kiírják a gyógyszert.....és akkor a pco-d is elmúlik. Sok sikert !
2014. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
egyébként a facen pco-s csopi is van és ott nagyon sok kérdésedre választ adnak a lányok akik ebben szenvednek
2014. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
megfogom keresni ezt a csoportot, köszönöm szépen :)
2014. aug. 6. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!