Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Létezik olyan probléma, hogy...

Létezik olyan probléma, hogy valakinek az ösztrogénje és a progeszteronja is alacsony? Vagyis se a tüszőrepedés, se a beágyazódás nem tud megvalósulni?

Figyelt kérdés

vagy általában csak az egyikkel van baj? pl ösztrogén dominancia vagy, pont az ösztrogén hiánya?


hülyeség azt gondolni, hogy nálam biztos mindkettővel baj lehet? csak furcsa, mert egyiket se érzem magamon. Nem úgy érzem, hogy bennem lenne valami mozgás, vagy átalakulás a ciklus alatt, és a terhességi teszt is mindig negativ. Olyan furcsa érzésem van, hogy mintha nekem az ott fejletlen lenne, nem érzem magam nőnek igy szervileg.


ez persze csak egy költői kérdés, hogy az ember érezhet-e ilyesmit, létezik-e ilyen probléma, hogy ezek a szervei fejletlenek maradnak, vagy a hormonok miatt nem működnek rendesen. Létezik ilyen?


majd megyek vizsgálatra, csak sokat kellett várni az időpontra, de ott majd minden kiderül, hogy nekem ösztrogén vagy progeszteron probléma okozza-e hogy nem esek teherbe. csak nem tudom hol akad el a dolog, hogy a megtermékenyitésnél, vagy inkább a beágyazódásnál?


sokszor érzem azt hogy na most tuti terhes vagyok, aztán amikor eljön az idő, a teszt mégis negativ, és megjön. olyankor érzem azt, hogy mi van ha velem nem csak egy baj van, hanem úgy teljesen alkalmatlan vagyok arra, hogy bennem egy gyerek megmaradjon.


azért gondolom ezt, vagy érzem igy, mert amúgy is későn érő tipus voltam, tinédzser koromban is átéltem ezt, hogy már mindenki menstruált, meg nagy melle volt, én meg kicsit le voltam maradva a többiektől. de mára már utol kellett volna érnem magam igy szervileg. lehetséges hogy nekem fejletlen maradt ott valami?



2014. szept. 1. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ateltem a mindenki menstruál már dolgot. Aztán megjött egyszer, és utána is évente egyszer. Az okára nem jöttek rá, de azt borítékolták, hogy természetes úton nem fogok teherbe esni. Egy nem védekezős éjszaka alatt viszont sikerült, el sem akartuk hinni a férjemmel. Pedig én is aggódtam, meg én sem éreztem magam nőnek.
2014. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én elég nőies alkat vagyok, nagy mellek, széles csípő, de mégis mindkét hormonból kaptam pótlást, mert a méhnyálkahártyám se vastagodott rendesen magától, meg sárgatestelégtelenségem is volt. Szólal lehet a kettő egyszerre, és nem attól van, hogy fejletlenek lennének a nemi szerveid, vagy mert nem vagy eléggé nő, hanem a hormonháztartásod vezérlése nem tökéletes. Remélem, jó dokit fogsz ki, sok sikert!
2014. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a méhnyálkahártya vastagodásért, és a sárgatestért is egyaránt a progeszteron a felelős. vagy rosszul tudom?


peteérésed, és tüszőrepedésed rendben volt? kellett stimulálni? az az ösztrogén ha jól tudom.


végül sikerült a baba kedves utolsó?

2014. szept. 1. 22:15
 4/9 A kérdező kommentje:

mondjuk én úgy érzem (már ha az ilyesmit mint nő lehet egyáltalán érezni) hogy talán a peteérésem és ovulációm rendben lehet, mert azt szoktam érezni oldalt. de mintha utána leállna bennem valami. ezért nem tudom, hogy megtermékenyités történik-e bennem egyáltalán?


ciklusaim rendben voltak világ életemben.


9-én megyek vizsgálatra, addig türelmetlenkedhetek, hogy mi lehet az oka hogy ezt érzem, és hogy egyáltalán mi a probléma, és hogy van-e egyáltalán probléma.


de addig annyira idegesitő.


csak az érdekelt, hogy más is érzett-e már valami ilyesmit, hogy benne valami nem működik, van-e ennek valami valóságalapja, vagy hogy hülyeség-e ezt gondolni egyáltalán. vagy hogy volt-e valaki aki ilyet érzett, és tényleg kiderült, hogy jól érezte.


nekem eddig csak annyi bizonyosságom van, hogy nem leszek terhes valamilyen okból kifolyólag, sose lettem pedig lehettem volna, és nem tudom ennek az okát, és ez egyre bosszantóbb.

2014. szept. 1. 22:19
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
A méhnyálkahártyát az ösztrogén vastagítja meg. A progeszteron (amit a tüszőből kialakult sárgatest termel) pedig fenntartja a terhességet, blokkolja a méhnyálkahártya leválását, hogy ne induljon be a menstruáció. Sőt, mintha homályosan rémlene, hogy le is állítja a méhnyálkahártya vastagodását, mert az se hízhat a végtelenségig. Nálam szerintem nem az ösztrogén volt a ludas, inkább a progeszteronhiány, és utolsó teherbeesésemkor kész gyógyszerarzenált szedtem (Clostilbegyt, Estrofem, Utrogestan), de összejött.
2014. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, amúgy nekem is volt mindig tüszőérésem és valószínűleg tüszőrepedésem is.
2014. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kedves Vilcsianyuja, és te hogy élted meg azt, amikor szembesültél vele hogy hormonproblémád van? Mert kb én makk egészségesnek érzem magam, el se tudom képzelni hogy bennem valami ilyen előfordulhat. külső tünet alapján sincs okom ezt gondolni. fizikailag elég erős, atlétikus alkat vagyok, annyi hogy kicsit fáradékonyabb, és mostanában aluszékony vagyok kicsit. egyedül azért gondoltam olyasmire, amit fent leirtam, hogy biztos nem működik bennem valami, pusztán azért, mert nem esek teherbe, de egyébként nincs rajtam semmilyen különösebb elváltozás, vagy zavar, vagy rendellenesség. te gondoltál volna valaha arra, hogy veled ilyen lehet, vagy volt neked erre utaló bármiféle külső jel, vagy téged is meglepett a dolog?
2014. szept. 2. 09:35
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egészséges vagyok, és azt leszámítva, hogy sosem volt atomóra pontosságú a menzeszem, nem utalt semmi arra, hogy teherbeesési problémáim lesznek. De elég későn kezdtünk a gyerekvállalásba (29-35 éves korom közt), nálam szerintem ez is közrejátszott. És nem úgy élem meg, hogy genetikai hulladék lennék, mert aztán a gyógyszeres segítséggel jöttek is a babák, így visszatekintve már amúgy is könnyebb, mint mikor a teherbeesésre görcsöltem. Másnak gerincsérve van, akkor ő is hulladék, csak mert hamarabb koptak el a csontjai a kelleténél? Ugye nem? Vagy egy szemüveges ember? Szerencsések vagyunk, hogy olyan korban élünk, ahol a gerincsérvet megműtik, a rövidlátó szemüveget kap, a teherbeesési problémákat meg sokféleképpen lehet orvosolni. Ne csüggedj, bízz magadban és válassz olyan dokit, akiben szintén bízol. A partneredet is vond be, őt is vizsgálják ki! Hajrá!
2014. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam mind a kettő probléma fenn állt, nem volt peteérésem és ha lett is volna akkor sem ágyazódott volna be a pete.

Egyidőben kaptam peteérés serkentőt és progeszteron pótlást, a második hónapban sikerült a baba.

2014. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!