Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hány embriót kérjek vissza?...

Hány embriót kérjek vissza? Egy babát és egy embriót szeretnénk alapból. Tudom, hogy ezt nem tudja nekem más megmondani és nekünk kell eldönteni, de nagyon nehéz kérdés.

Figyelt kérdés
Egy gyereket szeretnénk (most). A férjem számai nem voltak túl jók. Kiskatonàk kevesen vannak és keveset mozognak. Most a lombiknàl el kell dönteni, hogy mennyi kisbabszem jöjjön vissza. Mi eredetileg egyet szerettünk volna. A mai világban ez milyen ötlet? Azt tudom, hogy régebben többet ma már egyre kevesebbet ültetnek be. Kinél volt sikeres az egyes szám? Köszönöm!

2014. szept. 6. 07:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Nekem természetesen fogant a kislányom ,tehát az én válaszom nem éppen adekvát , azt sem tudom pontosan mivel jár egy lombik ,de az biztos ,hogy ha csak lombikkal lehetne babám ,én nem egyet kérnék vissza.A több embrióval az esély növekszik és az fontos! Ha ne adj Isten nem jön össze egy embrióval ,mindig rágódnék azon hogy mi lett volna , ha. ...Aztán újabb lombik és újabb testi-lelki-anyagi procedúra? Inkább ikreket vállalnék , mint azt.
2014. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Az egyik kollégáméknak a 3. lombikból lett egy baba és ők mindháromszor 3 embriót kértek vissza.
2014. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Amikor lombikra készültünk én is rágódtam ezen. Azt olvastam, hogy több kutatás szerint a több emrió beültetése nem növeli a sikerességet, ellenben nyilván nagyobb az esély a többes terhességre, ami egyértelműen kockázatosabb. Én a helyedben egy embriót kérnék vissza. (Nekünk végül sikerült az inszemináció. Már épp el akartuk kezdeni a lombikot. Én valószínűleg engedtem volna a 2 embrió beültetését, de mi örültünk volna két babának.)
2014. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanez volt a probléma. Elsőnek 1 embriót ültettek vissza, de nem maradt meg. Utána volt még 3 beültetés, akkor már 2-t ültettek vissza, és abból sem maradt meg egy sem. Aztán 5. próbálkozásnál 2 embrióból megmaradt mind 2. Én 2-re szavazok, de ezt nektek kell eldönteni.
2014. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
Én 2t vagy 3at kérnék ha a helyedben lennék. Ha lehetne, akkor ikrek legyenek, hogy letudjam egyben és ne kelljen visszajönnöm megint. Ha mindhárom megmarad se baj. Van akinek egyszerre 4 születik meg.
2014. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Mi kettőt kértünk vissza, de sajnos nem tapadtak meg.

Az egyik ismerősömék is ugyanúgy kettőt kértek vissza, ott viszont az egyik még tovább osztódott, így abból egypetéjű kislányok lettek, a másikból embrióból pedig egy kisfiú született.

...szóval ezt sajnos nem lehet előre megmondani, hogy te melyik táborba fogsz tartozni...

2014. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
Több ismerősöm is 2 kért vissza.Mindegyiküknek 1 tapadt meg.
2014. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk elsőre egyet ültettek vissza a frissből és van belőle egy gyönyörű kisfiunk. Azóta még kétszer egy beültetett fagyibabával próbálkoztunk, mindkettő elindult, tehát elkezdtek megtapadni, de végül nem maradtak meg. Tehát alapvetően nem a megtapadással volt a baj. A mi dokink még tanulmányt is írt arról, hogy ugyan annyi az esélye, hogy megmarad az egy beültetett, mint a több.
2014. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Kettőt vagy hármat kérj. Nagyobb az esély.


gondolj bele mennyi időt pénzt energiát fektettek bele, betesznek egyet és nulla eredmény....


2 vagy 3 az a tuti :D


Nem tudom ki irta,hogy ha megmarad 3 vagy 4 az se baj.

Hát,a 2 még oké de 4? Azért gondoljunk az egészségre is!

2014. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Na, aki lepontozott itt mindenkit, az meg is indokolná, hogy miért nem tetszettek a válaszok?
2014. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!