Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 éve nem jön a baba. Jártuk...

2 éve nem jön a baba. Jártuk meddőségi rendelésre ott kiderült, hogy rossz a párom spermaképe, alig van neki. szedte a ferulant, de nyilván nem hatott?

Figyelt kérdés
Elméletileg én rendben vagyok..van már mindkettőnknek gyereke..de a közös nem sikerül!neki indulhatunk az inszeminációnak?hogy működik ez?
2014. okt. 27. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kevés a sperma, akkor lehet mesterségesen próbálkozni, úgy még összejöhet (mármint a közös gyerek).
2014. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neki lehet, de amikor mi csináltuk az inszemet akkor a nővérke mondta hogy bizonyos spermaszámnak meg kell lenni, mert sokaknak csinálnak úgy hogy szinte alig van élő sperma és mégis megcsinálják. És elég kicsi arányban sikerül. Nyilván nagyobb élő számú sperma esetén nagyobb az esély. Az a baj hogy a spermaszámot akkor még tudtam, de már elfelejtettem. Butaságot meg nem akarok mondani. De azért meg kell próbálnotok mindenképpen. Lehet hogy pont nektek sikerülni fog. De ha inszemmel nem sikerül akkor lombikkal tuti sikerül, mert ott nagyon minimális spermaszám is elég. Kívánom nektek hogy minél hamarabb összejöjjön a baba! Csak pozitívan kell mindenhez hozáállni akármi is legyen! :)
2014. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogy mműködik?olvastam,hogy csak bejegyzett életttársak,házasok mehetnek.mi több mint 100 kmre lakunk a klinikától,ezt hogy lehet megoldani..nem teheteem meg,hogy 2-3 hétre odaköltözzek!!
2014. okt. 27. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk teljesen más volt a szitu, de azért leírom. Elmentünk mind a ketten kivizsgáltattuk magunkat. Elméletileg mind a ketten teljesen rendben voltunk, de vagy 1,5 év alatt sem sikerült természetes úton a baba. Páromnál csináltak egy petevezeték átjárhatóságit és ott is minden rendben volt, így mivel egyikünknél sem volt gond megpróbáltuk az inszemet és így meg elsőre sikerült. Ugye a nekem csak spermavizsgálat volt, a páromnál többszöri vérvételel néztek különböző vérkép adatokat, meg több alkalommal hüvelyi ultrahangon hogy van-e érett tüszö és hogy mennyi. Ezekből meg tudták állapítani hogy mikor van legjobban megérve a tüsző és előtte 24 órával be kell adni magadnak egy tüszőrepesztő injekciót a hasadba. De egyáltalán nem kell tőle félni szinte semmi az egész. Aztán a megbeszélt időpontra bementünk az orvoshoz megnézte a tüszőket akkor 1 volt megrepedve és befecskendezték a spermámat, de mondta a doki hogy a többi bármelyik pillanatban megrepedhet. Feleségem azt mondta hogy nem fájt a beavatkozás egy picit sem. Utánna ő feküdt vagy 15 percet ott és hazajöttünk, de azon a hétvégén semmit nem csinált csak feküdt. De a doki azt mondta hogy nyugodtan lehet mindent úgy csinálni ahogy máskor. Aztán 2 hétre rá vérvétel és akkor ott megmondják talán valami hcg eredményből hogy terhes vagy e vagy sem. Mi fizetős helyre jártunk miskolc Kaáli intézet nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Mi is messzebb lekunk de egy jópárszor azért be kellett utazni.
2014. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja! Szerintem nem kell bejegyzett élettársi viszony hisz a párodé a sperma és ő rendelkezik vele. Annak adja akinek akarja. De ezt úgyis ott mondják meg ahol csinálják. De ha kell is akkor azt szerintem nem nagy durranás elintézni.
2014. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, ahol mi voltunk ott csak bejegyzett élettársi viszony, vagy házasság esetén végezték el az inszeminációt.


Először páromnál nem volt jó a spermakép, ezeket szedte kb 2-3hónapig és utána tökéletes lett: Fer14, cink, E vitamin, D vitamin.

2014. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Inszemnél nem kell olyan gyakran járni a meddőségi központba, 2-3 alkalom talán egy ciklusban. A lombik már más tészta, ott stimuláció idején kétnaponta kell menni, aztán a leszíváskor és beültetéskor. Sajnos ezt nem lehet megúszni, nem lehet házilag megoldani. Vagy kerestek egy közelebbi meddőségit, vagy sajnos utazni kell sokat. Mi kb 50 km-re lakunk onnan, ahova jártunk. Simán ki lehetett bírni, de3 így is rengeteg szabadságunk ment rá. Elvileg lehet kérni utazási hozzájárulást, de nem tudom pontosan hogy működik.

A bejegyzett élettársi viszonyt nem nagy dolog elintézni, mi bementünk az önkormányzatra, és megkaptuk a papírt.

2014. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

inszemnél nem kell élettársi papír csak a lombiknál!mi közjegyzőnél csináltattuk!ha jól tudom csak azt fogadják el!merre van a meddőségi???mi szegedre járunk!nem fizetősbe!a szegedi kaáliba fizetni kellett volna így mi a nőgyógyászatra járunk!nekünk is 110 km re van!megmondja a doki mikor mit kell szedned 1,2,3 naponta kell menni uh-ra!de csak akkor ha nem nőnek a tüsző nekem pl a méhnyálkahártyával volt baj ezért kellett mennem sűrűn!hát elég gáz ilyen messziről mindig utazni én tudom!!kérhetsz útiköltséges papírt a nőgyógyászodtól aki elindított a meddőségire!ha megért a tüsző akkor kapsz tüszőrepesztő szúrit aztán másnap inszem!nekem 2-szer csinálták egymást követő napon!bent lehet maradni ha kéred!nem kell haza utaznod! remélem tudtam segíteni !!ha kérdésed van nyugodtan írj nekem!!

2014. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!igen nekünk is Szeged!megoldható az ott alvás,van ismerős.csak a gyerek miatt nehéz,mivel nem önellátóak..
2014. okt. 29. 08:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és annyira kevés,hogy a vizsgálat anyagba 60db volt kb.azok se mind 100%-ak
2014. okt. 29. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!