Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » CLostybegyt tabletta és alkohol?

CLostybegyt tabletta és alkohol?

Figyelt kérdés

Clostybegyt gyógyszert szedek, péntek este kell ebben a hónapban az utolsó szemet bevennem.


Pénteken lesz a munkahelyem "születésnapi bulija", ahol biztos fogyni fog az alkohol. Nem arról van szó, hogy ne tudnék lemondani róla, vagy alkohol nélkül nem tudnám jól érezni magam, de a kollégáim biztos kérdeznék, hogy miért nem iszom, őket egyelőre nem szeretném beavatni, de azzal, hogy gyógyszert szedek nem lehet elszerelni őket. Mert akkor úgyis jön a kérdés, hogy mire, miért, mennyit?


Szóval akkor ki kéne találnom valamit. Meg persze nem több liter töményre kell gondolni, de meg szoktam inni 2-3 pezsgőt vagy jagert.


2014. nov. 3. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg nyilván felnőtt emberek között dolgozol, akiknek lehet nemet mondani, abban is totál biztos vagyok, hogy ha nem kérsz, nem öntik beléd. A Clostilbegyt neuroendokrin rendszerre hat, ha iszol (bármennyit), akkor a hatása fog csökkenni, azaz éppen azt reckírozod, hogy egy ciklust totál feleslegesen stimuláltál.


Szóval nem, én nem innék, bajod egyébként nem lesz tőle, de bizonyos gyógyszereknél (véralvadásgátlók, pszichiátriai szerek, hormonokra ható szerek) fontos, hogy a hatásuk a kívánatos mederben haladjon.

2014. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Én is így gondoltam.


Tény, hogy felnőtt emberekkel dolgozom, viszont az is tény, hogy azt, hogy nem nem értik. De majd kitalálok valamit, amivel le tudom szerelni őket.

2014. nov. 3. 11:59
 3/4 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Orvos válaszol rovatban találtam ezt:


"Kedves Doktor Úr. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e alkoholt fogyasztani a clostilbegyt tabletta szedése alatt? Válaszát előre is köszönöm.


Dr Hamvas Ferenc válasza:

Élvezeti szinten igen."


Szóval egy pohár pezsgőt nyugodtan megihatsz, és nem kell magyarázkodnod sem. :-)


Egyébként józan paraszti ésszel belegondolva, ha a hormonokra ható gyógyszerek hatását befolyásolná az alkohol, akkor a fogamzásgátlókat ki lehetne dobni az ablakon. :-)

2014. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a fogamzásgátlók hatásmechanizmusa egészen más, ugyanis nem a neuroendokrin rendszerre hatnak, hanem egészen más úton módosítják a méhnyaknyák állapotát (többnyire, néhányuk peteérést is gátol). Szóval nem, nem ugyanaz, és persze, beleférhet a pezsgő, mert nem biztos, hogy pont azt az adagot eliminálja gyorsabban. De lehet, hogy de, és akkor meg gáz. /Hamvas Ferenc meg minden, csak nem hiteles, félelmetes olvasni némelyik válaszát./
2014. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!