Ciklus 3-5 napja közötti vérvétel eredményemet kiértékelitek?

Figyelt kérdés

A ciklus 3-5 napja között,a 4. napon mentem vérvételre,mert pco gyanús vagyok,uh-on pco jellegű ováriumokat látott a nőgyógyászom.Ezen kívül hízékony vagyok,szőrösödöm,45-60 naponta menstruálok és volt már két vetélésem.


FSH 6,21 iu/l

LH 5,52 iu/l

prolactin 111,70

Ösztrogén 31,20

progeszteron 0,72 (erre a ciklus 20. napján mentem)

tesztoszteron 0,93

Éhgyomri vércukor: 5,5

120 perces vércukor 5,9

inzulin: 12,80


Az inzulint sajnos csak egyszer nézték,fogalmam sincs hogy vajon ez az éhgyomri vagy a 120 perces érték-e.Itt a ref tartomány 3,20-16,30


2014. nov. 3. 12:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja,ez lemaradt,a mértékegységek: prolaktin miU/l,ösztrogén pg/ml,progeszteron ng/ml,tesztoszteron nmol/l,inzulin uIU/ml
2014. nov. 3. 12:48
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Jól értelmezem amit írtál, a progeszteron 21-ik napi érték, a többi pedig 4.-ik?

Ez sajnos azt jelenti, nem volt ovulációd.

Ha IR gyanús vagy, fontos lett volna mindkét inzulin érték, ez így sajnos nem mond sokat. Egyébként éhominak kicsit sok, 120 percesnek viszont nagyon kevés. Újra kéne csináltatni a terheléses vérvételt, és ha lehet, legalább 3 pontosat. (0, 60, 120 perc, cukor ÉS inzulin mindegyiknél.

Viszont a tünetek alapján is borítékolható az IR, és esetleg a pajzsmirigy hormonokat is érdemes lenne megnézetned.

2014. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Kifelejtettem,van tsh eredmény is,az 1,66 lett.

Az ösztrogén nem alacsony?

Hamarosan megyek endokrinológushoz,remélem kideríti,mi a helyzet.

2014. nov. 3. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!