Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A férfi, vagy a női termékenys...

A férfi, vagy a női termékenységi problémát tudják jobban kezelni? Melyiknek van több sikeres lombik kimenetele?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom hogy a férfi részét jobban kezelik. jól gondolom, vagy tévedek?

2014. nov. 4. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, pont h a nőit könnyebb. Nálunk a férjemmel voltak gondok, alacsony spermaszám, ráadásul alakilag és mozgásilag sem a legjobbak és őt nem tudják meggyógyítani. Semmi vitamin nem hatott. Ez van. Ha egy nőnek hormonproblémája van, hosszadalmas a kezelés, meg kellemetlenek a vizsgálatok, de helyre tudják hozni. A lombik viszont akkor sikeresebb, ha a nő egészséges, mert a pasinál elég, ha 1 db jó spermiumot találnak és ha a nőnek rendben vannak a hormonjai, a méhe állapota, akkor jó esélyei vannak,h ki tudja hordani a babát.
2014. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez erősen függ attól, hogy mi okozza a meddőséget.
2014. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Oligo Teratozoospermia a diagnózis.


velem minden rendben van a vizsgálatok alapján.


ezzel a diagnózissal milyen esélyekkel indulunk a lombikra?


csak lombik jöhet szóba szerintetek?

az asszisztens aki átadta a leletet, azt mondta inszemmel ne is próbálkozzunk.


nagyon örülnék a válaszotoknak! köszi

2014. nov. 4. 21:09
 4/17 A kérdező kommentje:

dohányzás okozhatja ezt? mert azt mondta most lerakja a cigit. 31 éves. javulhat ez neki? most még mi az elején vagyunk, és bizunk a vitaminokban, életmódváltoztatásban.


nem tudom ezt az egészet mi okozhatta nála. nem tudom javitható-e, és azt sem, hogy lombikon tudnak ezzel mit kezdeni, ha károsodott a sperma alakja? és 9-1o M/ml van neki

2014. nov. 4. 21:11
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ia hasonló a helyzet, oligo-astheno terartozoospermia, soha nem gondoltam volna, hogy valaha meg tudok jegyezni egy ilyen szót :D Szóval mikor nálunk kiderült, az andrológus azt mondta IVF (icsi)-vel menni fog a dolog, nálam is vannak gondok, de könnyen stimulálható vagyok és rendbe is jöttek már szinte teljesen a dolgaim. Szóval a kérdésedre válaszolva: A férjem is dohányzó, nem túl egészségesen étkező (vagyis ritkán étkező) volt. Elkezdte szedni a Profertilt, mondván hátha segít, azt a 3 hónapot ezek után már ki tudjuk várni. És ez alatt az idő alatt le is szokott a cigiről, hogy a maga részét is hozzá tegye. 3 hónap után a 8 millió/ml-ről 9 millió/ml-re javult, ami valljuk be nem számottevő. A gyógyszer előtt UH-ra, vérvételre küldték, szervi baja nincs, életmódváltás nem segített, így genetikai eredetű lehet, amin ugye nem tudunk változtatni. Nálatok mik az eredmények?
2014. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ph: 8 (>7,2)

spermium koncentráció: 9-19 (>15M/ml)

Spermium ejakulátum 54-6o (>39M)


mennyiség 6 (>1,5 ml)

viszkozitás: neg

Agglutináció: neg

Peroxidáz: neg


progressziv mozgó: 45% (>32%)

nem progressziv mozgó: 5%

teljes motilitás: 5o% (>4o%)

nem mozgó: 5o%

Morfológia: 2% (4%)


diagnózis: oligo teratozoospermia

2014. nov. 5. 09:42
 7/17 A kérdező kommentje:
félek a lombiktól. :(
2014. nov. 5. 09:43
 8/17 anonim ***** válasza:

Lombiktól ne félj.

Ha Nálad semmi gond (se szervi, se hormonális), akkor szerintem nagy eséllyel sikerülni fog.

2014. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amúgy inszemet nem hiszem, hogy megpróbálják, mert ezekkel az értékekkel az csak felesleges időhúzás volna.

Szerintem egyből lombik lesz.

2014. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

igen, igen, ezt mondta is az asszisztens. hgoy egyből lombik.


csak azt szeretném már tudni, hogy ilyenkor a bmc-ben egyőbl a legjobb, leggyorsabb megoldást ajánlják? nem fogják húzni az időt kitudja milyen fölösleges megoldásokkal?


hogy lássak valami pozitivat is ebben a dologban, eddig ugye az volt hogy én régebb óta jártam már hozzájuk, még az előző férjemmel is, akinek szintén volt gond a spermájával, de azt mondták ebből még lehetett volna spontán gyerekünk. igy "ismeretlen eredetű meddőségnek " irák fel a papirra. én igy voltam a fejükben, hogy én csak azért járok oda hozzájuk az új párommal is, mert hogy "ez a szokás" meg hogy nincs jobb dolgom"... na és. a pozitiv az, hogy ezzel a lelettel viszont egyből fognak küldeni lombikra minket. az addigi leleteim alapján azt mondták, hogy próbálkozzunk spontán, és hazaküldtek állandóan, mert hogy ugye nekem semmi bajom, holott 8 éve nem estem teherbe. csak ugye azért, mert két férfi spermája sem volt jó. szóval nem vettek engem komolyan ott az orvosok. igy elment volna az időnk, kimerült volna a petesejtem. most hogy ez a papir a kezemben, igy komolyan fognak venni minket is, és remélem egyből küldenek lombikra.

2014. nov. 5. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!