Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddig tart a lelki fájdalom?

Meddig tart a lelki fájdalom?

Figyelt kérdés

Mikor jön el végre az az idő, hogy el merek menni emberek közé, és végre nem tartok attól a kérdéstől, hogy: "ti nem terveztek babát?" ?

Mikor érzem újra azt, hogy felhőtlenül tudok beszélgetni a barátaimmal? Azokkal a barátokkal, akik ezidő alatt teherbe estek, sikeresen szültek?

Mikor jön el az, hogy nem azon rágom magam egyfolytában, hogy miért pont velem cseszett így ki az élet?

Mikor lesz az, hogy nem azt látom mindenhol körülöttem, hogy mindenkinek sikerül, csak nekem nem?

Meddig fáj még??????


2015. jan. 22. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem leszel terhes, míg át nem értékeled a dolgokat magadban. Mikor új lappal tudsz indítani és elfogadod amit a sors neked szán. Azt ne felejtsd el, hogy van beleszólásod a sorsod irányításába.
2015. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 monyk ***** válasza:
Hasonlóan érzek :( ti mióta próbálkoztok?
2015. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kb 2 éve.

Írd le ide mit érzel. Hátha segít.

2015. jan. 22. 14:49
 4/17 monyk ***** válasza:
Azt érzem hogy minden hónapba összetörök, de muszáj talpra állnom mert új hónap új remény..:S És mindig olyan elszántan kezdek az új hónapba, felúcsúdva az utolsó mensiből. Nem szeretek beszélni róla másnak, mert nem kell, hogy sajnálljanak, vagy hogy jöjjenek a ne görcsölj dumával. Úgy érzem távolodok a férjemtől is, és egészen másképp éljük ezt meg. Kevés olyan ismerősöm, rokonom, barátom van aki időközbe nem esett teherbe, vagy meg ne szült volna. És nehéz velük beszélnem, egyben bűntudatom is van, meg rosszul is esik ahogy küldözgetik az Uh képeket. Az utolsó percig mindig bízok benne, hogy nem jön meg, próbálok belekapaszkodni minden jelbe, hátha.. Olyan érzés, mitha átvette volna ez az életem irányítását.. Nemrég költöztünk haza külföldről emiatt is, hogy kivizsgáljanak. Se munkàm (pedig tanult vagyok) se a baba nem jön össze, úgy érzem csődöt mondtam minden tekintetben :( A városban se barátaim, se családom, egész nap itthon űlve, bújva a netet várom a párom, és azt hiszem fogalma sincs min megyek keresztül. Hát ennyi a rövid történetem.
2015. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mi 5 évig küzdöttünk a babáért, mindent megpróbáltunk ami csak lehetséges. Nem sikerült.

Eleinte csak a szűk család tudott róla, később a munkahelyemen is el kellett mondanom, mert nem értették, miért hiányzom olyan sokat.

Ahányszor csak beszéltem róla, egyre könnyebb lett. :-)

És érdekes módon nem a sajnálkozó tekinteteket kaptam, hanem biztatást, és tanácsokat. :-) Volt köztük nagyon jó is, az egyik munkatársamnak köszönhetem, hogy egyáltalán tudom miért nem sikerült teherbe esnem.

Szerintem neked is jót tenne, ha a világtól való elvonulás helyett inkább beszélnél róla. Akkor nem egymagadban rágódnál a témán.

Amikor az embernek nincs munkája, amúgy is hajlamos a befordulásra, ha az anyagiak nem hiányoznak, keress magadnak valamilyen elfoglaltságot otthon, az is segíthet. Vagy vegyetek egy kiskutyát, az garantáltan le tudja kötni az ember napjának nagy részét.

Egyébként hol tartotok a kivizsgálással? Kiderült már valami? Kapsz valamilyen kezelést?

Ha elég kitartóak vagytok, előbb-utóbb sikerülni fog a baba!

.-)

2015. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nálam ez elég változó. Most már tudok örülni más gyermekének. Most születik meg a 3. keresztgyerekünk, és van egy imádnivaló unokaöcsém is. De azért időről időre előjön, hogy nekem miért nem sikerül. Immár 6. éve! De most megyünk lombikra, nagyon várom már és bízom benne hogy idén nekem is lesz babám. A legjobbakat kívánom Nektek is! :-)
2015. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 monyk ***** válasza:
Köszi a bíztató szavakat ;) Manka akkor még mindig a babaprojekten vagytok? Mi volt a gond? Hát ehhez az 5-6 évhez semmi az enyém. Minden rendben nálunk, most kaptam closty-t, úgyhogy újúlt erővel állok a megpróbáltatások elé. Igyekszem megfogadni a tanácsod, és azt hiszem ha sikerülne vmi munkát találnom, sok minden megváltozna. De előbb utóbb csak fogok, jön a tavasz, ilyenkor minden könyebb :) Sok sikert nektek, a lombikhoz is, nagyon szurkolok! Sikerülni fog! Mi elmondhatjuk majd a babánknak, hogy jól megküzdöttünk érte :D
2015. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Talán kicsit offnak tűnik, de én a másik oldalról szenvedek ugyanígy. Az első babára egyáltalán nem "gyúrtunk rá", de 5 hónao után teherbe estem vele. Nagy boldogság - koraszülés - temetés. Kivártunk 6 hónapot. Új próbálkozás, 3 hónap után teherbe estem. Ikrek!!! Dupla öröm - egyik baba elment - gyáz és remény - másik baba is elment. 3 hónapot kivártunk, majd elsőre teherbe estem. Hematóma, vérzés, nyitott méhszáj, rettegés.


11 hkm

2015. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 monyk ***** válasza:

Szóhoz sem jutok, amin keresztül mentél :( ilyenkor olyan elenyésző az én problémám.. Nagyon sajnálom, biztosan egy nagyon erős nő lehetsz ha ennyiszer sikerült talpra állnod. Szívemből kívánom, hogy teljesüljenek az álmaid! Jó egészséget kívánok Neked. Bármilyen nehéz, ne hagyj helyet a félelmeidnek a fejedben. Minden jót!

Monyk

2015. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Drága Monyk, ti is nagyon erősek vagytok! Soha ne adjátok fel a reményt. Hiszem azt, hogy azok a nők, akik nagy nehézséggel estek teherbe vagy nehézséggel horták ki a babájukat, azok sokkal jobb anyává válnak.

Az ember sokkal jobban értékelni azt, amiért megszenved, mint azt, ami csak úgy az ölébe hullik.

2015. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!