Mit jelent pontosan, hogy kevés a primordialis tüszőm?

Figyelt kérdés
Laparoszkópos műtétem volt, ahol kiderült, hogy a petefészek megnagyobbodott, sima felszínű, fibrotikus (PCO). A kimetszett szövetekből jött ki ez az eredmény. Az orvosom a Kaáli kivizsgálást javasolta. Még csak lapar, spermatogram és egy ciklus eleji hormonvizsgálatom volt. Nem akarom elhinni, hogy tényleg itt tartunk, pedig egyszer már megfogant a babánk, de missed ab-al végződött. Valakinek volt már hasonló eredménye?

#meddőség #PCOS #primordialis
2015. jan. 28. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A lányoknak már születéskor ott van az összes petesejtkezdemény a petefészkükben, nem folyamatosan termelődnek, mint a férfiaknál. Ha elfogy, akkor ennyi, nincs tovább.

Nyilván a "kevés" nem túl egzakt dolog, a jó ég tudja, mennyire kevés.

2015. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
32 vagyok. Már össze- vissza olvastam mindent a korai petefészek kimerülésről. De van mindig mensesem, nem magas az FSH-m, és egyéb klimaxos tünetem sincs. Köszönöm a válaszadónak. Jövő heti vizitig megőrülök, mit is jelent a kevés.
2015. jan. 28. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Én elmennék egy hozzáértő endokrinológushoz, nem bohóckodnék nőgyógyásszal. A "korai petefészek kimerülés" (nagyon elvult elnevezés) más néven PCOS oka szénhidrátanyagcsere-zavar, inzulinrezisztencia, ami hármas kezeléssel (diéta, mozgás, metformin) olyan szintre hozható, amivel biztonságosan teherbe tudsz esni. Ne keseredj el, irány a doki!!


www.pcos.hu

www.mensmentis.hu

2015. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leírom mi lett, hátha másnak segít és nem esik kétségbe, nem lesznek álmatlan éjszakái. Kicsit megsürgettem a dolgot, elmentem egy masik dokihoz is véleményért, aki meddőséggel foglalkozik. A szövettan ezen eredménye csak a pco-t erősíti meg. tök fölösleges volt kétségbeesnem. Semmi keresnivalónk a Kaáliban. Lesz még ultrahang, gyógyszerek és ha semmi nem segít, legrosszabb esetben helyben megcsinálnak 5 inszemet, mivel a többi eredményünk jó, addig a lombik szóba sem jöhet nálunk. Ez lenne a feltétele, de szépen kitisztították a petefészkeket, úgyhoy egyelőre várni kell, próbálkozni és tartani a diétát, mozgást. Persze egy jó endodokit keresek még.
2015. jan. 29. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
86%-os: A korai petefészek kimerülés és a PCOS két teljesen más betegség!!!!!
2015. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megírom 5 év távlatából mi történt velem. 4 inszemináción estünk át, rengeteg eldurrogtatott petesejt lett az eredmény, mindig érésnek indult 4-6, beért 1-2. Egy babánk megfogant, de el is vesztettük. Belefáradtam. Abbahagytunk mindent. Felhagytam a vitaminokkal, gyógynövényekkel, progeszteron krémmel, hőmérőzéssel, ovulációs tesztekkel. 2 hónap múlva spontán megfogant a babánk. Majd az ő születése után 13 hónappal később második próbálkozós hónapunkban ismét. Így egy kislány és egy kisfiú boldog édesanyja vagyok azóta.
2020. ápr. 19. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!