Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem jön a baba már másfél...

Nem jön a baba már másfél éve. és a legjobb barátnőm tegnap bejelentette, hogy terhes. Borzasztó érzés fogott el, bőgni tudtam volna. Volt valakinek hasonló? Hogyan lehet túllépni ezen?

Figyelt kérdés

Az eszemmel tudom, hogy nekem örülnöm kellene, és lelkiismeret furdalásom van miatta, de még sem ezt érzem.Azt érzem, hogy igazságtalan az élet. Ők nem is tervezték, mégis...Gyűlölöm magam, hogy ezt érzem, ez nem normális.

Kérlek, segítsetek!



2015. márc. 24. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%

www.pszichologuskereso.hu


Tényleg nem normális. Kezeltesd a problémád!

2015. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját magaddal foglalkozz. Menj orvoshoz, járj utána mi a baj, tegyél meg mindent azért, hogy babád legyen. Teljesen mindegy, hogy másoknak hány gyereke van. Neked attól nem lenne jobb, ha neki sem lenne. Én mindig erre gondoltam, így 6 év alatt sem merültem el a tiédhez hasonló érzésekben.
2015. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az érzés teljesen normális, természetes emberi reakció. Hogy hogyan kezeled ezt, az a nem mindegy. A 2. válaszoló tanácsát fogadd meg, próbálj magadra koncentrálni, járj utána, mi lehet az oka, hogy nem jön a baba, ha eddig esetleg nem tetted meg.

Gyűlölni pedig végképp ne gyűlöld magad ezért,az nem visz előre! Hidd el, más is van így.

Fel a fejjel, kitartást! :)

2015. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

két különböző esetet tudok


nő terhes lett


-rokonának nem jött össze a 2. baba, a hír hallattán csak húzta a száját, pár nap múlva már megemésztette és csak annyit jött ki, hogy bosszantó, hogy neki sikerül, nekik meg nem

-bnőjének szintén nem jön össze, ő maximálisan támogatta, segítette, látogatta, kereste mindig a terhes nőt, ott vvolt születésnél, babázásnál és csak annyit mondott, hogy ő belül tudja hogy lesz gyermeke, majd jön, ha akar.


mindkettejüknek lett később

2015. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a másik oldalon állok/álltam.


Nekünk már volt egy lányunk, amikor az egyik baráti pár bejelentette, hogy gyereket szeretnének és próbálkozni fognak. Kb. 1 éve próbálkoztak már, amikor mi is elhatároztuk, hogy szeretnénk egy kistestvért.

Na, most nem kell nagy ész ahhoz, hogy akinek már van egy gyereke, annak valószínűleg nagyobb az esélye arra, hogy még egy gyerkőc összejöjjön. Ergo: valószínűleg nincsen se anyával, se apával probléma a nemzés terén.

Első lányunk 3. próbálkozásra jött össze, a második 5. próbálkozásra. [hónapban nézve!]

Rengeteget beszélgettem a baráti pár hölgy tagjával, sok tanácsot kért, stb..

Kb. 5× volt terhes, de mindegyik baba elment még az első 10 hétben.

Sosem ment el orvoshoz, hogy mi volt az oka. Esetleg, hogy kell-e eü-i kaparást végezni, stb.

Nagyon sajnáltam őket, sok segítséget kértek, hogy feldolgozzák. Minden percben mellettük álltunk.

Aztán egyszer csak pozitív lett a tesztem és kiderült, hogy terhes vagyok a második lányunkkal.

12. hétben jártam, amikor a rokonoknak elmondtuk (addig vártunk) és a 15-16. hétben mondtuk el a barátoknak/ismerősöknek. Első lányunknál se volt másképp!

Attól kezdve hozzánk se szóltak, megszűnt a kapcsolat, mi voltunk a szemetek, és amit még eltudsz képzelni.

Most február végén született meg az első gyermekük. Gratuláltunk nekik, de ránk se hederítettek.


Az egész történethez hozzátartozik, hogy a srác a férjem legjobb barátja volt 15 éven keresztül! És, egyik pillanatról a másikra ez meg is szakadt.

2015. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég szar volt a napokban, találkoztunk egy barát házaspááral, a lány terhes és pont 11 hetes, mint amennyi én lennék, ha nem vetéltem volna el. Úgy látszik egyszerre estünk teherbe. Neki már szépen gömbölyödik a pocija. Én is azt éreztem, hogy igazságtalan az élet, ráadásul most vettek egy gyönyörű, hatalmas kertesházat is, amire én is annyira vágyom, de jelenleg kb esélyem sincs rá. Csúnya dolog az irigység, tudom... És rossuzl és érzem magam emiatt, de nem tehetek róla. Nem azt akarnám, hogy nekik ne legyen, de az enyém miért nem maradhatott meg? Milyen jó lett volna, egyszerre szülni, együtt babázni, szülinapozni...
2015. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ. Én is rosszul érzem magam. Tegnap azt mondtam a páromnak, hogy soha többé nem akarom látni. Nem tudom mi ütött belém. A barátnőmnek nem mondtam semmit, nem mutattam semmit. Gratuláltam és ennyi.Bevettem egy nyugtatót és elaludtam. Ma már másképp látom, felhívtam, mondtam neki, hogy mire figyeljenek (ezeket én is csak olvastam), pénzügyi tippeket adtam, cikkeket küldtem át.

De belül még tombolok. Nem akarok vele egy pár napig találkozni. Meg kell emésztenem. Tudom az eszemmel, hogy ha másnak nincs vagy van, attól nekem nem jobb. De akkor is fáj, hogy másnak könnyen összejön.

Már voltunk a meddőségiben, de még csak az első konzultáción vagyunk túl. Majd köv. hónapban jönnek a hormonvizsgálatok...

2015. márc. 24. 14:50
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

En annyit mondok neked hogy nekem 3 es fel ev telt el mire teherbe estem ,nem mentem pici babak kozelebe utaltam mindenkit lehet hogy nem szep de ez az igazsag ,raadasul sokszor kellett segitkeznem abortusz ugyben mert a baratnomnek mar van 5 gyereke es terhes a 6.-al,

szerintem az erzes termeszetes nekunk kell feldolgozni esetleg kerhetsz segitseget ha gondolod,de ugyis minden a te fejedben dol el.

10+5 km

2015. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen együtt érzek Veled!:( Nagyon rossz szembesülni azzal, hogy "másnak miért és nekem miért nem?!?!?"!


Nekem az segített, hogy elengedtem a kérdést, elfogadtam, hogy még nincs itt az ideje. Ő dönti el, mikor tud-akar jönni, ami azt is jelenti esetleg, én-mi mikor állunk készen a fogadására.


Belegondoltam, milyen jó dolgom is van tulajdonképpen! Élvezhetem a baba érkezéséig az életem a párommal, jövünk-megyünk-bulizunk-nyaralunk- együtt vagyunk. Szabadok vagyunk:) ... Ez az állapot kb. 2 hónapig tartott és megfogant a baba:) És most ennek örülök!


Ne aggódj, jön Ő, amikor itt az ideje!

2015. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató szavakat...napokkal később most jobban vagyok, azt hiszem az első nap volt, sokként ért a hír. Már örülni is tudok. Vannak hullámvölgyek, de az ép eszem idővel erősebb lesz. Csak nagyon nehéz...
2015. márc. 26. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!