Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Leírná valaki pontosan hogyan...

Leírná valaki pontosan hogyan zajlik a hsg ( átjárhatósági) vizsgálat? Holnap kell mennem be a kórházba és a doki csak felületesen magyarázott? Mire számítsak? Azt mondták fáj de nem vészes.

Figyelt kérdés
Nem altatnak ezt tudom, vennem kell be fájdalom csillapítót , meg nyugtatót mert elég rosszul vagyok az ilyen dolgoktól. Bár a gyomoridegtől mindig hányok így nem tudom h oldom meg, remélem lehet kérni szuriban is. Elvileg ha jól leszek hazamehetek délután.
2015. ápr. 6. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken kellett volna menni de szerencsémre úgy néz ki mégsem kell. Nekem a doki ezt mondta: felhelyeznek egy ballont azt felfújják.Azon keresztül felvezetik a katétert,katéterbe beleszúrnak egy tűt amin felnyomják a kontraszt anyagot miközben röntgeneznek.Nekem azt mondta ha minden rendben van max. mensi szerű görcsök lehetnek. Remélem tudtam segíteni attól,hogy még nekem sem volt benne részem.
2015. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 monyk ***** válasza:

Szia! Én egy hete voltam. Rettegtem, annyi mindent olvastam. Én ott kaptam fájdalomcsillapitot. A röntgen alatt feküdtem, kb 2 perc volt, és nem volt kellemetlenebb mint egy rákszûrés. Amikor a doki szólt kész vagyunk, nem akartam hinni a fülemnek. Ne félj tôle! Én délután jöhettem is haza. 1-2 napig kicsit pecsételtem, de fájdalmam nem volt. Ja és minden rendben volt :) sok szerencsét! Írd majd meg mi volt ;)

Monyk

2015. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia utolsó. Nekem rettenetes volt és nagyon fájt. A műtőben tették fel a ballont nehezen sikerült így kétszer próbálták, kaptam belülre két injekciót gondolom érzéstelenítés lett volna de csak még jobban fájt, aztán áttoltak a röntgenbe. A folyadék nehezen akart átmenni de átment, kb olyan érzés volt mintha kést szúrtak volna a hasamba, de az már tényleg egy fél perc volt. Begörcsöltek a kezeim és a lábaim, és jó fél óra volt mire rendbe jött, de addigra a hasam kezdett el görcsölni olyan jó erős mensi szerűen, de az is szépen csillapodott ahogy telt az idő. Pecsételtem én is 2-3 napig meg kaptam gyógyszert, és még aznap hazajöhettem este. Szóval én még az ellenségemnek sem kívánnám, de hát ez is egyén függő, meg gondolom elzáródás függő is. De egy biztos soha többet.
2015. ápr. 13. 13:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia 1.válaszoló vagyok! Na most rendesen betojtam ahogy olvastam,hogy neked milyen volt.Még nem biztos,hogy megúsztam ezt az egészet, ezért is jó olvasni példákat,hogy kinek milyen volt.
2015. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akartalak megijeszteni, gondolom mindenki máshogy viseli.
2015. ápr. 17. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok! Na nem úszom meg a vizsgálatot.27-én megyek be a kórházba! Kérdező milyen volt a vizsgálat? Kicsit félek,megbízok a dokimban mert nagyon jó szakember de a kórház látványától is rosszul vagyok! Most kitalálta,hogy mindenképpen vegyek be fájdalom csillapítót, de ha megvan a vizsgálat rá 2-3 óra múlva hazaenged! :)
2015. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hiába veszel be fájdalomcsillapítót előtte arra a fájdalomra nem jó mert az ott akkor rossz, viszont ha a vizsgálat után kapsz be egy erősebb görcsoldót az jó mert utána nekem is nagyon erős görcseim voltak és eltartottak vagy egy órát de fokozatosan enyhültek. Én véreztem egy kicsit, mondjuk el volt záródva, de ez is normális a doki szerint. Utána még napokig érzékenyebb volt a hasam meg bele bele szúrt itt ott de az már nem vészes. Előtte inkább egy nyugtatót érdemes ha idegesebb vagy. Én megkérdeztem a nővért hogy egy frontint bevehetek e, azt mondta nyugodtan. Nagyon drukkolok hogy simán menjen minden :) Nekem hétvégén kellene megjönnie, nem tudom meg fog e, bár a vizsgálat miatt csak egyszer tudtunk együtt lenni.
2015. ápr. 21. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor csak viszek magammal fájdalom csillapítót.Viszont gondolkoztam azon én is, hogy kérek majd valami nyugtató félét. Nekem 28-29-én lesz a peteérésem ha minden igaz, úgyhogy remélem ez a vizsgálat is kicsit rásegít a dolgokra!

Bízom benne,hogy hétvégén neked nem fog megjönni,hisz egy alkalomból is összejöhet ha jókor voltatok együtt.

2015. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Írok majd hogy mi lett, és te is írj ha túl vagy rajta.
2015. ápr. 24. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!