Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikbabák szüleit kérdezem,...

Lombikbabák szüleit kérdezem, akiknek maradt fagyasztott embrió, és már nem akarnak több gyereket, hogyan döntöttetek az embriók sorsáról és miért úgy?

Figyelt kérdés
Nekünk van már három lányunk, az első spontán, az ikrek lombik útján fogantak. Elsőre összejött, most lesznek 4 hónaposak. Holnap megyünk a papírokat kitölteni a Kaáliba. Több gyermeket nem szeretnénk, így vagy kutatás céljára ajánljuk fel, hogy fejlődjön az orvostudomány, hiszen az a mi javunkra válik, vagy megsemmisítésre. Nagyon sajnálom őket, megfordult a fejünkben, hogy felajánljuk más pároknak, de van bennünk egy olyan, hogy mi van ha pl. később beteg lesz (persze ne legyen) és elő kell keríteni az igazi szülőket pl. csontvelő miatt. Akkor az felkavaró lenne, meg a tudat is olyan rossz, hogy lehet valahol a világon van még 1 vagy 2 gyermekünk... Ha rá gondolok, sírni tudnék, hogy holnap döntünk. Ki hogy döntött és miért úgy?

2015. ápr. 13. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk beültetéskor kellett dönteni, tehát akkor azt se tudtam sikerül-e. Azt írtam alá, hogy másoknak odaadjuk. Aztán ikreink lettek nekünk is. Mivel 5 maradt, 5-öt semmiképp nem vállalnánk be, de valószínű egyet se még. De lehet fizetjük még tovább, ahogy eddig. Nekem is eszembejut, hogy a mi gyerekeink másoké lennének....
2015. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a három közül a leghumánusabbat fogom választani, mert szerintem, ha felajánlod másnak, az a legjobb. Én vallásos vagyok, az én hitem szerint az élet a fogantatáskor kezdődik, és azok az embriók már megfogantak. Mivel a kutatási cél az egyenlő a megsemmisüléssel és a másik választás, a megsemmisítés is, így az egyetlen mód, hogy a tükörbe tudjak nézni, ha esélyt adok nekik az életre...egyébként csak 5 évig lehet fizetni, egyszer dönteni kell... Minden ismerősöm felajánlotta másnak, de még az intézet sem tudhatja meg, hogy hova, ki kapja és ki sikerült-e olvasztani és lesz-e belőle baba...ez így van kitalálva... Nekem az kavarog a fejemben, hogy egyszer összetalálkozok vele az utcán és megismerem, hogy teljesen a gyerekeimre hasonlít és tudni fogom, hogy ő az én gyerekem... Képzeld el, hogy ők is ugyanolyan gyerekeid, mint a 3 meglévő lányod, őket felajánlanád kutatási célra? Hogy meghaljanak? Mondhatod, hogy nem ugyanaz, de ha megszületne a többi, őket is ugyanúgy szeretnéd, csak még nincsenek és nem ismered őket, szerintem adj nekik esélyt... Lehet, hogy a te gyereked lesz beteg és az a másik tudna segíteni rajta...
2015. ápr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ilyen helyzetben, de felajánlanám őket. Olvastam több blogot is, mennyi csalódást élnek át azok, akiknek sokadszorra sem sikerül a lombik. Sokkal kevésbé zavarna a tudat, hogy máshoz kerülnek, mint az, hogy elpusztítják őket.
2015. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, bűntudat nélkül lehet tovább élni, azon meg felesleges rágódni, hogy mi lesz majd, lehet semmi...
2015. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, nincs szükség másoknak a mi embrióinkra. Pedig fel akartuk ajánlani.
2015. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!