Piroska és a farkas kérdése:

Most akkor pontosan hogy vannak a ciklus fázisai? összezavart a nőgyogyász.

Figyelt kérdés
13 honappal a szülés után vagyok, 40 napos ciklusaim vannak. 6 honapja újra menstruálok. Voltam hormonvizsgálaton különböző problémák miatt,amire a ciklus 27. napján került sor. a vérvételt megelőző héten elvileg ovuláciom volt, mert az ovu teszt pozitív lett. Előző ciklusokban is a 19. 20. nap körül lett pozitív. Ebből én azt hittem, hogy a ciklusom luteális fázisában vagyok, és hhez képest nagyon alacsony értékre jött ki a progeszteronom, viszont a nőgyogyász azt mondta, hogy lehetett ez vmi átmeneti follikuláris szakasz, mert a többi értékem is inkább annak felel meg. De ez engem teljesen megzavart, én azt hittem, a follikuláris fázis a peteérést megelőzően van...
2015. máj. 9. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Menses-follicularis-ovu-lutealis
2015. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nade ez alapján ovu utáni héten nem lehettem follikulárisban... a nőgyogyász szerint viszont igen...
2015. máj. 9. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy abban a ciklusban nem volt ovud? Meg az egeszseges noknel is van evente 1 vagy 2 honap, amikor nincs ovujuk.
2015. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pozitív volt az ovuteszt.
2015. máj. 9. 23:57
 5/7 Manka68 ***** válasza:
A pozitív ovuteszt csak azt jelenti, hogy a szervezeted dolgozik az ovun. Sajnos semmi garancia arra, hogy valóban meg is történik a tüszőrepedés. Nőgyógyász helyett keress inkább endokrinológust, ez az ő szakterülete, kicsit többet tud a hormonokról. :-)
2015. máj. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En is arra gondoltam, hogy volt peteeres, csak nem repedt meg a tuszo, es ezaltal nem termelodott progi sem.


Ennyibol jobb a homerozes, mint az ovuteszt.

Csakhat egy egyeves gyerkoc mellett eleg nehez lenne homerozni.

2015. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
egyébként nem is éreztem magamon azokat a tüneteket félidőtájt, amiket régebben peteéréskor. Lehet, h elezdem ezt a hőmérőzést, elég nyugodt alvo a kislányom, hátha sikerül.
2015. máj. 10. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!