Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Váltsak orvost, vagy fogadjam...

Váltsak orvost, vagy fogadjam meg a tanácsát?

Figyelt kérdés

1 éve próbálkozunk a babával, eddig 3 havi Clostilbegyt kúrán vagyunk túl sikertelenül (nincs peteérésem) és azt mondta tegnap, hogy menjek el Debrecenbe a Meddőségi Centrumba.

Előtte viszont még mondta, hogy van egy másik lehetőség, egy szuri, ami viszont jóval drágább, és azzal is megpróbálunk majd peteérést csinálni.

Olyan messze van nekünk Debrecen, és havi 130 ezret keresünk ketten a férjemmel, nekem jövőre megszűnik a munkám, de ha ezt egyszer elkezdjük, akkor nem szakíthatjuk meg a folyamatot pénztelenség miatt, de viszont pénzünk és időnk nem nagyon lenne erre. Teljesen kétségbe vagyok esve :( Tegnap előttem egy fiatal pár jött ki, a csaj zokogott, és azt mondta, hogy szedjék ki belőle, mert nem akarja ezt a gyereket, csak becsúszott. Tiszta ideg lettem, hogy aki nem akar, annak elég 1 alkalom és teherbe esik, aki meg babát szeretne az költsön rá minimum 1 millió forintot, hogy gyereke legyen kínok árán....


2015. máj. 27. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem Debrecen.. Ki tudja miért nincs peteérésed, ki kellene vizsgálni alaposan.
2015. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Tudom mit érzel én 4 évet küzdöttem a babáért. Én fejbe eldöntöttem h nem kell lombik. Nekünk volt inszemünk is sikertelenül. Utána szedtem méhpempőt meg e-vitamint. Sikerült teherbeesnem spontán.

Próbálj ne rágörcsölni. Remélem segítettem.

2015. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
53%
Nincs pénzed, hogy akarsz gyereket nevelni?
2015. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, nyilván nem erre válaszra vársz, de ha most ketten kerestek 130 ezret és te hamarosan munkanélküli leszel, akkor nem ez a leg ideálisabb időpont a gyermekvallalashoz
2015. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Èn is azt mondom ne görcsölj rà tudom nehèz..

Mennyi idøsek vagytok? Ha tudtok mèg vàrni 1-2 ècet akkor èrdemes termèszetes dolgokka próbàlkozni, nem gondolni a babàra ès èlvezni az együttlèteket.

Èn 2 èv utàn (Debreceni vagyok) elmentem az orvoshoz hogy hàt csak nem jön a bab, az biztos hogy az első èv utàn tiszta görca lettem ès ez làthatóan kihatott a havi ciklusomra is. Szóval júliusban elmentem, közöltèk nincs peteèrèsem, októberre beszèltünk meg időpontot injekciós kezelèsre. Igazàból meg is nyugodtam valahol hogy meg van legalàbb a baj..agusztus elment esküvő szervezèssel, lagzival eszembe szeptember nàszút eszembe se jutott a babaprojekt..októberben màr keze làba kezdemènye volt, mire eljutott az időpontra :-)

2015. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt megvizsgálta az orvosod, hogy MIÉRT nincs peteérésed, vagy csak csuklóból írta a gyógyszert? Én a helyedben felkeresnék egy endokrinológust, a hormonok az ő terepük, nem a nőgyógyászé. És ha a te hormonjaid nincsenek rendben, akkor ültethetnek be száz embriót is, akkor sem biztos, hogy sikerül.
2015. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért most terveztek gyereket, ilyen rossz anyagi körülményekre?
2015. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig számítsd bele anyagilag a gyerekvállalásba, hogy bizony van, hogy utazgatni kell.

Nekem teljesen egészséges a gyerekem, problémamentes terhesség volt, de túlhordtam és utolsó napokban minden nap be kellett menni a kórházba flowmetriás ultrahangot néztek meg NST-t.

Ha most egyszeri odautazás is gond, mi lesz ha a gyerekkel mondjuk hetente kell menni vmiért? Nem is kell betegnek lennetek, csak mondjuk felmerül valaminek a gyanúja.

Ráadásul ha munkanélküliként esel teherbe, csak a GYES-t kapod, ami kb. pelenkára elég.

Azt meg nem értem, miért ne lenne majd időd ilyesmire, ha úgyis munkanélküli leszel?! Mi mást csinálsz otthon, ami miatt egy vizsgálatra sincs idő? Akkor gyerekre hogy lesz?

2015. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Endokrinológus.

A gyerekvàllalàs anyagi része nem a majd dolgunk.

2015. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Én is endokrinológust javaslok, méghozzá abból is olyat, aki meddőségre szakosodott. A peteérés hiánya nem ok, hanem következmény, és hiába generálnak neked peteérést, annak a babának be kell ágyazódni, ahhoz pedig stabil hormonháztartás kell. A szurit felejtsd el, felesleges pénzkidobás, ha a closti nem használt, az sem fog.

Egyébként a nődokid megcsinálta az alapvizsgálatokat? Voltál átjárhatóságin, a párod volt spermavizsgálaton?

A hormonlabort direkt nem írtam, mert az nem a nőgyógyász szakterülete, hanem endodokié, azt neki kéne kérnie, sokkal alaposabb, mint amit nődoki kérhet és értelmezni tud.

Meddőségibe csak akkor érdemes menni, ha megvan a baj forrása, és nincs más megoldás.

2015. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!