Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akik már több éve szeretnétek...

Akik már több éve szeretnétek babát és nem sikerül; ti hogy tudtok pozitívak maradni a sok kudarc után?

Figyelt kérdés
Mi 4 éve vagyunk sikertelenek... Nálam most jött el a mélypont. Igyekszem összekapni magam de ez nem olyan egyszerű a gyakorlatban, mint szavakban. Néhány ötlet most jól jönne, hogy lehet ezt a helyzetet jobb szemszögből látni?
2015. júl. 1. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig próbálkoztunk, mi is közel 4 évig. Egy idő után elfogadtam a tényt, hogy nem lehet babánk. Elkezdtem úgy nézni a világot, hogy sokan élnek gyerek nélkül boldogan, próbáltam olyan dolgokat keresni, ami kitölti az életemet-életünket. Nagyon sok ember van a környezetünkben, akinek nem lett gyereke és ők is megtalálták a maguk útjukat. Telt az idő és egyszer feltűnt, hogy nem jött meg. Gondoltam veszek egy tesztet, bár nem fűztem hozzá reményt. Megcsináltam, természetesen negatív lett, már el sem keseredtem, tudomásul vettem. Aztán mikor dobtam volna ki, sokkot kaptam :) Nemrég volt 14 hónapos a kislányom. A vicces az a sztoriba még, hogy akkor lettem terhes, mikor a férjem kiment külföldre dolgozni és meglepetésből hazaruccant. Egy hétvégét voltunk együtt és akkor fogant a lányunk. Mennyi az esélye, hogy x év intenzív próbálkozás után pont így jön össze. Biztos vagyok benne, hogy azért sikerült, mert leküzdöttem magamban a görcsöt, az elkeseredettséget. Elengedtem magam és nem stresszeltem. Lehet, hogy hülyének nézel, de tényleg próbáld meg elengedni a témát és nem foglalkozni vele.
2015. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 VeDi84 ***** válasza:

Mi 3 éve próbálkozunk sikertelenül. Korábban mindig az új dolgokba kapaszkodva lendültem túl a kudarcokon. Először a méhpempő, később a György tea. Próbáltam újabb és újabb természetes dolgokba hinni. Aztál elérkezett az idő, hogy vizsgálódni kezdjünk. Aztán ebben bíztam. Utána újabb erőt adott, hogy kiderült mi a probléma. Hogy most már tudják az orvosok, hogyan tovább... Szóval próbáltam minden lehetőségben, eseményben, fejleményben a pozitívat látni. Nem tagadom, sokszor nagyon nehezen ment, nagyon sokszor voltam nagyon méylen.

Most, épp a második lombik eredményére várva ebben bizakodok. Aztán, ha nem lesz happy end a vége, akkor keresek valami újabb kapaszkodót. :-)

Fel a fejjel, nem is hinnéd, hogy mennyien vagyunk, akik átérezzük a problémádat!

2015. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek! Kedves utolsó szívből kívánom, hogy pozitív legyen a teszt!
2015. júl. 2. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha örökbefogadnál egy kisbabát? :)
2015. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felmerült bennünk, mint lehetőség az örökbefogadás is... De még csak 30 éves vagyok; a problémáim többsége műtét(ek)kel elfogadhatóvá tehető, így a teherbeesési esélyeim jelentősen növelhetők. A hormonális problémáim pedig gyógyszeresen befolyásolhatók pozitív irányba. Remélem, hogy ha ezeket rendbe teszik, akkor sikeresek lehetünk! Mindenképpen szeretném ezt először végigcsinálni és ha ezek után is évekig nem sikerül; akkor jön majd az örökbefogadás... Csak lelkileg nehéz éveken át csak küzdeni és a sikert senki sem tudja garantálni...
2015. júl. 8. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!