Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A 11 napos luteális szakasz...

A 11 napos luteális szakasz abnormális?

Figyelt kérdés

Mióta nyomon követem, tehát 3 ciklus óta kétszer 11 nappal ovu után jött meg a menstruációm. Babával próbálkozunk, tehát ovu teszttel néztem.

Legelőször 34 napos ciklusban jött meg ovu után 11 nappal, aztán volt egy hónap, ahol nem tudtam figyelni (munkabeosztás és gagyi ovu teszt miatt lemaradtam az ovu pontos időpontjáról), ahol viszont már ittam a cickafarkat, és 30 naposra rövidítette az egyébként 34-37 napos ciklusaimat, aztán most egy újabb 30 napos, cickafarkas, majd palástfüves ciklusban, ovu után 11. napra jött meg.

Lehet-e ez progeszteronhiány miatt? Pecsételővérzésem/barnázásom nem szokott menstruáció előtt lenni, ha megjön, akkor megjön rendesen. Viszont mióta iszom a cickafarkat, ovu utántól (előző hónapban csak sejtem, hogy onnan) rögtön feszül a mellem, petefészek tájékon meg a környéken a legváltozatosabb érzések voltak.

Most világosan látszott, hogy meg fog jönni, mert az előtte 37.0 körüli ébredési hőm visszaesett 36.5-36.6-ra.

Ha sanszos a probléma, hova forduljak? Nem egy év sikertelenség után akarok kapkodni orvosért. :(


2015. júl. 29. 23:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A 11 napos luteális fázis éppen határeset, ha jól tudom, van. aki így is teherbe tud esni, van, akinél ez már kevés ahhoz, hogy kielégítően felépüljön a méhnyálkahártya a beágyazódáshoz. HOgy pontosan mi okozza, azt orvos tudja megmondani, de első körben progeszteronhiányra gyanakszanak ilyen esetekben. UH-n való követéssel meg tudja állapítani az orvos, hogy a ciklus különböző szakaszaiban milyen vastag a méhnyálkahártyád, elegendő lenne-e a beágyazódáshoz.
2015. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes ezzel felkeresnem a nődokit? Palástfű teán kívül mivel lehet a progeszteron szinten javítani? Vény nélküli gyógyszer kapható-e rá?
2015. júl. 30. 09:35
 3/21 anonim ***** válasza:

Vannak progeszteronkrémek, hormonegyensúlytanácsadó tudja megmondnai, hogy neked konkrétan mikor és mennyit kellene hazsnálnod belőle.


A Maca gyökér por az egész hormonrendszerre kedvezően hat, segít egyensúlyba hozni a dolgokat.


De addig semmilyen természetes terápiába ne kezdj bele, amíg ki nem derül pontosan, hogy mi a bajod.

2015. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, a jelenlegi nődokimban én nem bízom. De baj abból nem lehet, ha ilyesmikkel megpróbálom helyrehozni a hormonháztartásom?
2015. júl. 30. 10:43
 5/21 anonim ***** válasza:

Progeszteronkrémet eleve csak hormontanácsadótól tudsz rendelni, a tanácsadás díja vagy benne van a krém árában, vagy 5000. ft körüli összeg. A tanácsadó alaposan kikérdez a tüneteidről, ha vannak leleteid, azokat is kéri, és csak akkor fogja javasolni a krém használatát, ha valóban szükséged van rá, és megadja a neked alkalmas dózist. Ha nem is orvos, de szakértő, így ha követed a javaslatait, nem fogsz kárt okozni, ez biztos. Egyébként ezeket a krémeket sok nőgyógyász is javasolja.


A Maca gyökér porral semmi bajt nem okozhatsz, alaposan utánaolvastam, én babára készülés és várandósság alatt is szedtem, sőt, szoptatás alatt is. természetesen alapvető fontosságú, hogy megbízható forrásból, ellenőrzött minőségű, tiszta terméket vegyél, de ez minden másra is vonatkozik.

2015. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hol van ilyen hormontanácsadó? Vidéken (Vas megye) is vannak, vagy csak Budapesten?

Tudsz egy biztos helyet, ahonnan jó Maca port lehet rendelni?


Amúgy hormonvizsgálatra háziorvos is elküldhet, ha elmondom neki, hogy mi a gond?

2015. júl. 30. 11:09
 7/21 anonim ***** válasza:

Mióta teàzol? Nekem több hónap kellett, mire "ovut csinàlt" és elég hosszú luteàlist. Ne vàrj azonnali hatást. Most 8 hetes vagyok :) ovu utàntól nekem is majdnem végig szokott feszülni a mellem.


A 11 nap hatàreset.


Mióta próbàlkoztok? A legtöbb orvos 1 év sikertelenségig nem foglalkozik a nőkkel. Nekem az orvosom még az Inofolicot ajànlotta, ha nem jön a baba, de erre màr nem volt szükség, viszont abban is biztos vagyok, hogy alacsony volt a prog. szintem. Minden erre utaló tünetem megvolt.

2015. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Második hónapja cickafarkazom, első hónap óta palástfű.

Ténylegesen a három hónapban az első és a harmadik, mostani ciklusban volt reális esélyem babára, a múlt hónapban együtt sem voltunk ovu időszakában egyszer sem.


Egy év nekem rengeteg, már most idegroncs vagyok. Erre rátesz, hogy hiába csak három hónap, ha már legalább 3 éve sajog a szívem egy babáért. :( Akkor is reménykedtem titkon, hónapról-hónapra, amikor esély sem volt rá. Mire megbeszéltük, hogy nekikezdünk, én már teljesen ki voltam készülve, mint aki 5 éve nem képes teherbe esni. Valamiért mindig az az érzésem volt, hogy nekem nem jön könnyen. Ráadásul már tavaly nyár óta megszakítással "védekeztünk". Másnak már rég becsúszott volna a baba.

2015. júl. 30. 11:33
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem 32 naposak a ciklusaim, MINDIG 11 napos a l. fázis. Amikor akartunk babát, 3 hónapon belül sikerült. Szerintem totál nem ezen múlik.

A nővéremnek teljesen rendszertelen a menstruációja, hol 28 hol 40 napos. Ott is sikerült a baba. Alapjába véve a l. fázis nem határoz meg semmit, persze nem extrém esetet (1-2 )napot értve.

2015. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha rendszeres a menzeszed, nem kellene a gyógynövényekkel bolygatnod. Az inkább annak javasolt, akinek rendszertelen, nincs ovu, pecsétel.

Tudom ajánlani helyette az e-vitamint, inofolicot, méhpempőt.

2015. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!