Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » SOS! Segítség kérés! Abbahagyh...

SOS! Segítség kérés! Abbahagyhatom az utrogestant?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azt gyanítom,hogy kémiai terhességem van.15. dpon 21,a 19. dpon (hétfőn)96 volt a hcgm,ez a tesztek erösödésén is látszott.Azóta egyre halványabbak a tesztek,szinte már alig látszik a csík,tüneteim csökkentek (mellfeszülés),a hőm az elejétől 36,8 és 37,4 között ugrál.Ultrahangon csak megvastogodott méhnyálkahártya látszott kedden (4+6).A dokum utrot írt fel,mert volt már egy missed ab-em 10. héten. Tav alyi hormoneredményem tökèletes,múlt hét csütörtöki (15.dpo) progi szintem koraterhességnek megfelelő.Vérzés,barnázás nem volt.Két hét mulva lenne újabb uh.Szerintetek hagyjam abba a bogyót?A dokim azt mondta ebből még bármi lehet,de úgy érzem (első terhesség tapasztalatai alapján),hogy ez most nem sikerült és nem szeretném késleltetni a vetélést,nehogy műtét legyen újra.Ha esetleg mégis lenne babó átveszi a hormontermelést a szervezet?Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 21. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem hagyd abba! Kérdezd meg a dokidat! Én kivárnám a 2 hetet. Én mikor utrót kaptam nem tolta el a mensit. Mindig időbe jött meg utró mellett is!

Ne hagyd abba tényleg még bármi lehet belőle. Ne add fel!!! Kitartást!!! :*

2015. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se hagyd abba. A lepény a 12-14 héten veszi át a hormontermelést. Nekem duphastont kellett szednem a 12.hétig és mire teljesen leálltam vele, mert folyamatosan csökkentettük, már 14 hetes voltam.
2015. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:
Nem szabad abbahagyni, mert az tényleg beindíthatja a vetélést. Ha esetleg mégsem jön most össze, és ezt ultrahang és laborvizsgálat megerősíti, akkor kell letenni a gyógyszert. Az hogy kell-e műtét, nem függ az utrótól.
2015. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én nem bírnám ki a 2 hetet, miután halványulnak a tesztek. Gondolom, azóta észlelted ezt, hogy megvolt a 4+6 hetes UH. Felhívnám a dokimat, legyen szíves megnézni, van-e azóta fejlemény. Ha eltelt legalább egy hét azóta, már kell látszódnia legalább a petezsáknak. Abbahagyni magam feje után az Utrot addig tényleg nem merném, mert mi van, ha mégis, de így tényleg elég sanszos a missed ab. Voltam hasonló helyzetben, szedtem szorgalmasan az Utrot, aztán puff, kiderült, hogy egy rég elhalt valamit őrizgettem három hétig. Jobb lett volna mihamarabb túlesni rajt.
2015. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm szépen a válaszokat!!Kedves Utolsó,pont úgy gondolkodtam,ahogy Te,így "kiharcoltam" egy ultrahangot a nyaralás alatt az egri kórházban.Már alig látható volt a tesztcsík is és ultrahangon sem láttak terhességet,csak vékonyodott endometriumot (betöltött 6. hét volt tegnapelőtt),így abbahagytam az utrot és meg is jött...Remélem még ebben az évben megéljük végre mi is a csodát a férjemmel.
2015. aug. 28. 12:14
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Kitartást, biztosan össze fog jönni! Jó nyaralást, pont jókor jön egy kis kikapcsolódás.
2015. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!