Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Rendszertelenül menstruáltam és arra gyanakodtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Több tünetem is volt még: fáradékonyság, lehangoltság, hideg lábak. Voltam háziorvosnál aki vérvételre küldött 2,760 volt a TSH-m, azt mondta, hogy ez jó. Nem nyugodtam bele, mert mindenhol azt olvasom, hogy 1 körüli érték a jó. Elmentem endokrinológushoz aki megnézte és 2,940 volt a TSH-m. Erre ő is azt mondta, hogy ez jó. Hiába kértem, hogy nézzen több pajzsmirigy értéket is, azt mondta felesleges, mert ez jó érték. Egy ismerősöm tudott nekem szerezni Letrox 50mg-os gyógyszert, lassan már 3 hónapja szedek napi felet. Azóta kétszer is megjött 35 és 38 napra a menstruációm és többi tünetem is enyhült. Előtte 3 havonta menstruáltam. Tudom, hogy nem szabadna magamtól szedni, de egyszerűen elkeserítő, hogy ilyen orvosok vannak, fizetősre nincs pénzem. Ha majd elfogy a gyógyszerem hogyan oldjam azt meg, hogy felírja a háziorvos? Elmondjam neki, hogy magamtól szedem és használ? Ismerősöm már nem tud adni, mert már nem azon a helyen dolgozik.

2015. aug. 30. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én azt tanácsolom először is, hogy hagyd abba a Letrox szedését, hiába segít. Másodszor pedig menj el egy nőgyógyászhoz, ha van lehetőséged rá akkor magánrendelésre, ott sokkal többet foglalkoznak a betegekkel, és megúszod 5-6 ezer forintból. Neki mondd el, hogy rendszertelenül menstruálsz, és biztos vagyok benne, hogy felfog írni egy bizonyos hormon tartalmú fogamzásgátló tablettát, ami neked is megfelel, és az majd beállítja a menstruációd. Nekem is hasonló problémáim voltak, 3 hónapig szedtem a felírt gyógyszert, azóta egy darabot sem, és napra pontosan jön meg. Mindez 3 éve volt. :) Remélem tudtam segíteni.

2015. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a válaszodat, de babát szeretnénk úgyhogy nem fogok fogamzásgátlót szedni. Meg mivel pajzsmirigy gondom van így nem is segítene.
2015. aug. 30. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt csak te mondod, hogy pajzsmirigy gondjaid vannak. Arra nem gondolsz , hogy ha orvosi kontroll nélkül kezdesz el gyógyszert szedni, hosszú hónapokra tönkreteheted a hormonháztartásod?
2015. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha ezelőtt éveken keresztül mindig 2-3 havonta jött meg, mióta szedem pedig rendesen, így tuti, hogy ez a bajom.
2015. aug. 30. 15:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy magamtól nem szabadna szednem, kioktatást nem kérek
2015. aug. 30. 15:37
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
remélem azért praktizálni nem kezdesz el
2015. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Legyél kicsit határozottabb az orvosnál! Olyan nincs hogy kérésre nem írja meg a beutalót a vérvételre. Mondd, hogy te tudni akatod azokat az értékeket és kész.
2015. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mennyi a referencia tartomány? Nálunk 4,5-ig jó az érték. T3, T4 vizsgálatot csak a terhességem alatt végeztek, egyébként nem szoktak. Orvos mondta, hogy ha jó a TSH, feltehetően a másik kettő is, többe kerülne a vizsgálat, ezért nem nézik.

Háziorvos gyógyszert csak az endokrinológus szakvéleménye alapján ír fel, ehhez nekem pl. évente kell mennem kontrollra, van évi 1 pajzsmirigy ultrahang és átlag két vérvétel. Minden papírt vinni kell a háziorvoshoz, az alapján írja fel a gyógyszeremet. Csak bemondásra, öndiagnózis alapján nem fog gyógyszert felírni.

Menj el nőgyógyászhoz, mondd el a panaszodat, kezdjenek el vizsgálni, és majd ha megvan a diagnózis, akkor kezdj el gyógyszert szedni, ha és amire szükséges.

2015. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Manka68 ***** válasza:
Keress olyan endodokit, aki meddőségre specializálódott. Egyébként annyira nem drága a magándoki, hogy ne lehetne megfizetni. Nincs más megoldás, erre rá kell szánni a pénzt.
2015. aug. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van abban, hogy nem jó a TSH értéked. Teherbeeséshez 1-1,5 közötti érték az ideális. Nagyon sokakat segített már a TSH rendezése a teherbeeséshez. Ha nem akarsz/tudsz elmenni magánrendelésre, próbáld meg a sztks nőgyógyászatot. Nekem ott is mindig foglalkoztak a TSH-val is, pedig nekem sárgatest elégtelenségem van. Sajnos sok endokrinológus sem megfelelően áll a kérdéshez. Nehéz jó orvost kifogni. Elmentem én is endokrinológushoz magánba, mert már 2 éve nem jön a baba és szerettem volna megtudni, hogy van e IR-em. Vannak rá utaló tüneteim. Kértem az orvost, hogy küldjön el egy terheléses vérvételre is, de az volt a válasza, hogy nem szükséges, mert ez egy az interneten túlmisztifikált fa...ság. Szó szerint ezt felelte. Pedig egy fiatal orvos, és asszisztensként a felesége ült mellette kb 7 hónapos terhesként. Így jártam... úgyhogy teljesen megértelek. Próbálj keresni olyan orvost aki foglalkozik veled! Minden jót neked!
2015. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!