Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan aki hosszútáv futó...

Van olyan aki hosszútáv futó és kihordta a babát úgy hogy azért sportolt is?

Figyelt kérdés
Hét éve futok heti háromszor 11 km-t, amint megtudtam hogy várandós vagyok radikálisan csökkentettem a távot, sebességet, mégis elvetéltem hat hetesen.

2015. okt. 6. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

én erről csak olvastam, hogy aki régebb óta sportol annak még jó is ha nem hagyja abba.

orvosod mit mondott?

2015. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez neked már nem tök mindegy, már bocs?!
2015. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy attól volt a vetélés, de legközelebb nyilván azonnal 0-ra célszerű redukálni a futást, amint tudod, hogy terhes vagy. Hiába vagy te hozzászokva a futáshoz, lehet, nyilván neked semmiség volt a lassú, rövidebb futás, de az embriónak a rázkódás, ütődés, ugyanolyan, mintha egy edzetlen nőben növekedett volna. Olyan mozgásra kell váltani, ami nem jár semmiféle rázkódással-HA az orvos egyáltalán megengedi a testmozgást legközelebb. Mielőbbi babásodást kívánok!
2015. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is utána néztem ahogy megtudtam hogy babát várok, és ugyanezt olvastam. Folyamatosan figyeltem magam, de semmi gond nem volt. Hat hét előtt azt mondták nem érdemes menni dokihoz úgy sem lát semmit, így én is vártam. Enyhe görccsel kezdődött egyből mentem orvoshoz, aki persze ezek után azt mondta ne fussak. Azonnal abbahagytam de már késő volt. Rá négy napra elvetéltem. Szeretném tudni a futás volt e az oka biztosan.
2015. okt. 6. 12:43
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt már nem fogod megtudni de ha újra várandós leszel szerintem hagyj fel a futással. Válts sima, lassú, nem megerőltető sétára. Tudom az nem sport de talán kárpótol kicsit a lemondásért.
2015. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha valaki ilyenkor nem lassul le, az ugyanolyan felelőtlenség, mint amikor valaki a dohányzással nem hagy fel a baba érdekében. Nem tudom mit jelent a távolság és a sebesség radikális csökkentése, de én várandósan a heti 2 tornámat is szüneteltettem, nem mondom hogy teljesen fel kell hagyni a sporttal, de esetedben nem erőltetném a futást, inkább kismama tornákat csinálnék heti 1-2 alkalommal.
2015. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna hogy ez lesz, nyilván nem futok egy métert sem. Előtte száguldoztam, utána hetente kétszer négy km-t lassú kocogással, gumi pályán. Olyan laposan futottam ahogy csak tudtam. A hosszútáv futás életforma, nem lehet egyik pillanatról másikra leállni, mert az sem jó. Pl hatalmas súly felesleget is okozhat, megannyi probléma mellett. Lehet bírálni, de igazából én olyantól várok választ aki futott, és nem hagyta teljesen abba, és semmi baj nem volt.
2015. okt. 6. 13:01
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy mással mi volt, rajtad úgysem segít semmit, akkor sem, ha ő is futó! Az hogy másnak mi okoz, vagy mi nem okoz bajt, számodra teljességgel irreleváns. Van, aki végigugrálhatja a terhességét, van, aki az ágyból se kelhet fel, pedig lehet, hogy előtte hajszálra egyforma volt az életvitelük, aktivitásuk. Persze te tudod.
2015. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

a dohányzás is egy életforma, és mégis le lehet róla állni egyik pillanatról a másikra, csak itt is igaz, hogy akinek van egy kis esze, nem az első trimeszter alatt fejezi be a dohányzást, hanem prevenciós jelleggel már jóval előtte.

Bocsi, hülye a példa egyébként, inkább fuss naponta 50 km-t mint hogy dohányozz, de az általánosságban elmondható, hogy ha babát szeretnél, jó előre érdemes elgondolkodnod azon, hogy tudod e vállalni az új életformát, mert a gyermekeddel egy anya is fog születni, és elképzelhető, hogy az első egy évben egyáltalán nem lesz lehetőséged 20 kilómétereket futni...a szoptatásnak sem tesz túl jót a futás, nyilván erről sem olvastál. Félre ne érts, nem kioktatni akarlak, és nagyon sajnálom a vetélésed, és megértem, hogy nem könnyű feladni a sporttal kapcsolatos teljesítményeid, de ha babát szeretnél, akárcsak mint egy dohányosnak, áldozatot kell hozni, és mint írtam, nem tudom mi a radikális csökkentés, de szerintem a futás egyáltalán nem a terhesek sportja.

2015. okt. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt! szerintem NEM tehetsz róla, és a futás sem!

mivel mindenhol azt olvasni, hogy aki évek óta sportol annak elég visszavennie a tempóból... ha rendben van minden (nincs vérzés,görcsölés...stb.)

Szóval Te már tudod, a szervezeted nem jól reagál a terhességre. Szerintem ne kockáztass!

Ne legyen más esete példa!

én csak karatézok, de sokszor elgondolkodok, ha összejön a baba, mit kéne tennem. Rögtön "leállni"? vagy csak az ugrálós, balesetveszélyes részét kihagyni? vagy ugyanúgy tovább csinálni?

Egyáltalán ki az aki meg tudja ezt mondani előre?


Egy ismerőst tudok, aki ultramaratonista...nem tudom a terhesség alatt futott e, de azt tudom, hogy már pár hónapos baba mellett újra futott.

2015. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!