Teherbeesés így hogyan?

Figyelt kérdés
5 éve állapították meg nálam a pco szindrómát és az inzulin rezisztenciát. Mivel gyerekre vágytunk, nagyon örültem, hogy legalább az okokat megtudtuk, hogy miért nem jön össze. Életmódot váltottam, elkezdtem tornázni. Vártam az eredményt, de semmi. A dsoki írt fel metformint 1000 mg-ból napi 2x kellett szednem, nem viselt meg a szedése, nem voltak hasmenési problémáim, de fogni nem fogytam. A menstruációm néha rendeződött ű pár hónap erejéig, aztán amikor azt hittem, hogy minden rendben lehet, ismét nem volt mensim, de a bab sem jött. Rengeteg vizsgálat, kezelés, diéta, életmódváltás... néha sikerült leadnom 4-5 kilót, de aztán 10 jött fel helyette. A párom egészséges, megvizsgálták. 32 éves vagyok, és azt érzem, hogy ha nem lesz gyerekem semmit sem ér az életem, viszont teljesen belefáradtam már ebbe az egészbe... belefáradtam az örökös harcba, abba hogy 7 éve minden hónapba várom a csodát és még sem jön, én meg a padlóra kerülök. Legutolsó elkeseredésemben arra gondoltam, hogy kipróbálom a természetgyógyászatot és ha az sem segít, akkor megpróbálok beletörődni abba, hogy életem értelme, az akire a világon a legjobban vágyom, soha sem lesz az enyém. Tudtok nekem segíteni gyógynövényekkel? mit ajánlanátok?
2015. okt. 9. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Lombikot nem szeretnétek? (Elnézést, ha már próbáltátok, de az írásodból nem egyértelmű számomra.) Egyik ismerősöm is hasonló cipőben járt mint Te, hormonproblémái voltak, több sikertelen diéta, gyógyszeres kezelés használata ellenére sem jött nekik össze a baba. A lombik elsőre sikerült nekik, ráadásul ikrek boldog anyukája. :)
2015. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan betartod az étkezéseket? Mindig annyi ch-t eszel alkalmanként amennyit meghatároztak neked? Mit sportolsz? Pajzsmirigyedet vizsgálték már tapintással, vérvétellel?

Én is PCOS vagyok, IR, PM alúlműködés és van 2 spontán gyerekem, nem szabad feladni!

2015. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lombik programban addig nem vehetünk részt, amíg nem jók a hormon eredményeim. Az orvosom szerint nem sikerülhet úgy. De ezek szerint mégis van rá esély?
2015. okt. 9. 11:40
 4/7 A kérdező kommentje:
160g ch diétán vagyok, és mindig figyelmesen mérem a hozzávalókat, az adagokat. Általában futógépen szoktam futni napi fél órát. Mindent betartok pontosan, mindent próbálok megtenni annak érdekében, hogy összejöjjön a baba
2015. okt. 9. 11:44
 5/7 Manka68 ***** válasza:
Jársz kontrollra? Javultak a cukor-inzulin értékeid? Pajzsmirigyed rendben? Átjárhatósági vizsgálatod volt? Metet folyamatosan szeded? Ha mindent betartasz és mégsem javulsz, lehet hogy le kéne cserélni a gyógyszeredet. Amíg nem vagy rendben, próbálj nem a babára, hanem az egészségedre koncentrálni, úgy könnyebb. :-) A gyógynövényekről lebeszélnélek, ha rendes gyógyszer nem használ, azok sem fognak. :-(
2015. okt. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Bocs, lemaradt : ir-es vagyok, 5 sikertelen lombikkal a hátam mögött. Pedig sokat javultam az évek alatt.
2015. okt. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is IR/PCOS-s vagyok. Már 2 éve tartom a 3-as kezelést és a legutolsó terheléses eredményemen végre látszik a javulás. Menstruációm sajnos nem rendeződött, most is csak 3 havonta menstruálok. Sajnos nem tudnak erre az orvosok se mást, csak a 3-as kezelést. Én is néha teljesen kivagyok, pedig még csak 23 éves vagyok. Gondoltam írok, hogy tudd, nem vagy egyedül!
2015. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!