Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sárgatest elégtelenségre...

Sárgatest elégtelenségre minden esetben progeszteronpótlást adnak? Más gyógyszert a peteérés elősegitésére nem?

Figyelt kérdés

olvastam, hogy a progeszteron hiány többnyire sárgatest elégtelenség miatt van. Az tök jó hogy irnak fel rá progeszteront, de mi van ha az élégtelen peteérés és tüszőrepedés miatt nincs is minek megtermékenyülnie, amit végül az adott progeszteron megtartana?


valaki kapott olyan gyógyszert erre, ami nem csak a progeszteron pótlás, hanem a peteérés folyamatának felturbózására is szolgál?



2015. okt. 25. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennek így semmi értelme. Sárgatest elégtelenség progeszteron hiányt okoz és ezt csak mesterséges progeszteronnal lehet kompenzálni. De a peteérés elmaradása nem emiatt van. Azért nem termelődik progeszteron, mert maga a peteérés nem történik meg és nincs ami termelje a progeszteront. Erre pedig felesleges progeszteront adni mert attól nem lesz peteérés. Sőt, a magas progeszteron szint gátolja a peteérést.

A peteérés elősegítése meg.. attól függ mi okozza.. pcos esetében a hármas kezelés kell, szoval ettől bonyolultabb a dolog.

2015. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod. Akkor ez ebben a formában hülyeség, hogy azért nincs elég progeszteron, mert már mag a tüszőrepedés, vagy peteérés is elégtelen? én úgy tudtam hogy azért nincs sárgatest, ebből következően pedig nincs elég progeszteron.


Akkor másként kérdezem, hogy a progeszteronhiány nem feltételez peteérési nehézségeket?


bocsi ha hülye vagyok a témához, igazából most kezdem magam jobban beleásni.

2015. okt. 25. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Progeszteron peteérés után lesz. Olyan van, hogy sargatest elegtelenseg, akkor peteérés után van progeszteron de idővel elsorvad a sargatest és így nincs több progeszteron. És ez gatolja a teherbeesest illetve később vetélést okoz. Csak azt akartam mondani, hogy a peteeres elősegítése az más, olyankor elmarad az ovulacio, sargatest elegtelenseg esetén pedig megtörténik az ovulacio és később adódnak problémák. Sargatest elegtelensegre csak progeszteron ami jó, peteeres elosegitesere pedig oktol függően adnak valamit alapos vizsgálat után - jobb esetben.
2015. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!