Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3 hónapja próbálkozunk a...

3 hónapja próbálkozunk a babon, azóta rendszeresen csinálok LH tesztet ami pozitív szokott lenni, de mindig poz tesztelés után,2 hétre kb meg jön. De akkor nekem volt tüszőrepedésem, csak nem termékenyült meg?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy attól mert valakinek pozitív az LH tesztje az nem jelenti azt, hogy lesz érett tüszője is, csak a hormonok dolgoznak és azt jelzi a teszt, de hogy ki is lökődik azt nem lehet tudni. De mivel nekem mindig meg jön, akkor mi lehet a baj, hogy nem jön a baba hanem mindig a mensi?

Röviden: 1 Évvel ezelött a nőgyógyászom azt mondta PCOS-em van ls ha babát szeretnénk akkor gyógyszert kell szednem elötte 1 évvel minimum, és ha azzal sem akkor lombik és felejtsem el természetes úton a babát. Akkor szedtem cypromixet fél évig, majd fél évig semmit mivel időközben külföldre költöztem, most viszont már kisbabát szeretnénk, ezért is ovu tesztezek, hogy biztosra menjünk.. December vége felé megyünk haza, akkor mindenféleképp elmegyek dokihoz.

Szóval pozi ovu teszt után ha meg jön akkor van érett petesejtem igaz? mivel azért jön meg mert nem történt megtermékenyülés?

Válaszokat előre is köszönöm



2015. dec. 15. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hónap az még semmi. majd ha egy évig nem sikerül, akkor kezdj aggódni.
2015. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk egy év alatt sikerült a babó. 2014 nov 13-án gyogyszer abbahagyás 2015 dec 3 pozitív teszt... Ne aggódj, jönni fog!!!! Ne görcsölj rá! Azt semmi képpen.. Éljétek boldogan az életeteket, nemsokára biztos veled is megtörténik a csoda!
2015. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem is PCOSem van. Pm alulműködésem is... Nézess mindenképpen egy TSH-t háziorvos ad beutalót.Clostilbegyt tablettát szedtem.. És Inofolic italport ittam.. Drága, de abban a hónapban, mikor a baba is összejöhetett is ittam.. A Closti mellé ha iratsz a nőgyógyásszal szedj mellé E vitamint, mert az vastagítja a méhnyálkahártyát, a closti maga csak vékonyítja, de segíti a peteérést. Sok sokert. 2. Voltam
2015. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az LH teszt azt jelzi, hogy van peteérésed, dolgoznak a hormonok, viszont azt maximum hőgörbéből látod, hogy meg is repedt e a tüsző. Mensi ezektől függetlenül lehet, maximum késik, ha nem reped meg a tüsző. Javaslom a hőmérőzést egy két hónapig aztán hajrá :) legalább már görbékkel együtt mehetsz dokihoz, hogy segítsen. Egyébként 3 hónap igen rövid idő, ha minden klappol akkor is bőven rendben van, ha egy éven belül sikerül... manapság 2-3 év normálisnak tekinthető... nálam 6 év után se foglalkoztak az üggyel... magamnak kell fizetős helyekre eljárnom. Szóval még ne aggódj, csak türelem aztán majd jönni fog a kicsi :) Addig, ha gondolod érdemes megnézetni a TSH, D vitamin szintet, ezek egy sima vérvétellel meg is vannak. Minden jót és mielőbbi babásodást!
2015. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:

A pozitív LH teszt azt jelzi, a tüszőrepedést előidéző hormon megemelkedett. Ha két hét műlva megjön a menses, akkor jó eséllyel volt is ovud. De a babához ez még nem elég. A petevezetékeknek átjárhatónak kell lenni, a spermiumoknak is rendben kell lenni, megfelelő időben kell együtt lenni hogy találkozzanak, és a megtermékenyült embriónak be kell tudni ágyazódni.

PCOS-val nem csak a peteérés lehet problémás, a beágyazódáshoz is jó hormonműködés kell. Ha jól láttam, fogamzásgátlót szedtél erre anno, ami csak elfedi a tüneteket. Nem megoldás. :-( A PCOS alapbetegsége az inzulin rezisztencia, ami gyakran társul pajzsmirigy alulműködéssel. Endokrinológushoz érdemes menni ezzel, nem nőgyógyászhoz. Rendes kivizsgálás után (vérvétel, esetleg pajzsmirigy ultrahang) a kezelés metformin, (ha szükséges pajzsmirigy gyógyszer) diéta és rendszeres mozgás. Ezt hívják hármas kezelésnek, ami a PCOS-sok nagy részének meghozza a várva várt sikert minden egyéb mesterséges beavatkozás nélkül.

Direkt nem írtam, hogy ráérsz még aggódni, messze vagy az egy évtől, ami a hivatalos álláspont a tb részéről a kivizsgálások megkezdésére. Ez azokra vonatkozik, akik elvileg egészségesek, de neked van egy ismert problémád, aminek a kezelése nem kevés időt, hozzáértő szakorvost, tapasztalatot és kitartást igényel. Minél hamarabb jutsz el a megfelelő dokihoz, annál hamarabb léphetsz a javulás útjára. Kezeletlen IR-rel nagy az esély a vetélésre is, nem érdemes kockáztatni.

2015. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a segítőkész válaszokat, és hogy ilyen kedvesek vagyok. Megfogadom mindenki tanácsát. Még egyszer nagyon köszönöm!!!!
2015. dec. 16. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elmondom az én esetemet. Nekem minden hónapban hőmérő és ovu teszt alapján is megvolt a peteérésem. Viszont azt a doki derítette ki, hogy szép és jó,hogy van peteérésem és tüszőrepedésem, csak éppen a tüszőjeim nem akarnak megnőni (7 mm-esek a huszonegynéhány helyett), szóval rásegítés nélkül nem lesz gyerekem...
2015. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!