Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia, pajzsmiri...

Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy promléma. Ti mit szedtetek ezekre, és sikerült utána a baba? Az eredményeket látva nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Véleményetekre lennék kíváncsi. A ciklus 21. napján csináltattam vérvételt. Jó a progi szintem? Tudom inzulinrezisztenciám van és sajnos romlott is. 1 hónap múlva tudok menni dokihoz akkorra kaptam időpontot. Pajzsmirigy bajom is van mert ANTI-THYREOGLOBULIN nagyon magas lett, erre milyen gyógyszert szoktak adni? Ti mit szedtek erre? Leírom az értékeimet. Teljesen elkenődtem mert már évek óta nem sikerül a baba és most ezt a leletet látva nem is fog.


0 perc glucose: 5,5

60 perces glu: 12,1

120 perces glu: 7,6


0 inzulin:13,8

60 inzulin:145,2

120 inzulin:110,4

inzulin rez. HOMA index: 3,37


TSH: 2,76

FT4: 17,96

PROGESZTERON: 50,71

ÖSZTRADIOL: 374,6

ANTI-TPO: <28

ANTI-THYREOGLOBULIN: 133



2016. jan. 16. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Inzulin felso hatarertekre Merckformint, TSH-ra (2.6 volt) Letroxot.


Veteles utani 3.honapban fogant az uj babank. Azota is sikeres a terhessegem.


32hkm

2016. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ohh szuper, gratulálok, és jó egészséget. :) Most remélem én is kapok már gyógyszert. Tavaly kiderült hogy IR-em van, akkor még fele ennyik voltak az értékek.Diétázom fél éve azt mondta nem ir fel elsőre gyógyszert mert sokan fogynak tőle én meg 52 kiló voltam és abból nem lenne jó fogyni, januárba csináltassam meg ciklus 21 napján és akkor nézünk hormonokat is. És most nagyon magasak lettek az értékek az inzulinra meg a cukorra és és a pajzsmirigy se jó. Remélem most már fog adni gyógyszert is, hogy haladjak a jó irányba.
2016. jan. 16. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:

furcsállom, hogy ezért nem írt gyógyszert. engem az ilyen érvek nem győztek meg, amikor endodokit kerestem:)


egyébként 2012-ben volt egy ir-tesztem, ott sokkal rosszabb homa-indexem lett, mint 2015-ben, én sportoltam és diétáztam, de nem szedtem gyógyszert. de konkrét ir-em nem volt.


a vetélésemet nem ez okozta, hanem egy másik dolog, de azért minden mást is megtámogattunk.:)



hajrá nektek is!:)

2016. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezzel a lelettel most fogok visszamenni. Az előző inzulinok mindegyik kb a fele volt, akkor nem írt, én szerettem volna de azt mondta meglátjuk januárba. Hát remélem most fog írni, de február 15 -re kaptam időpontot. Az a baj már előre hergelem magam hogy ha most se akart írni gyógyszert elküldöm a picsbe és nem fogom kifizetni a pénzt, mert nem azért megyek oda hogy megnézze a leletem amit én is látok, hanem azért hogy megnézze és kezeljen is.
2016. jan. 16. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon egyebkent szabad orvosvalasztas van, igy idegeskedes helyett van jobb valasztasod is.:)
2016. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
erre rég gyógyszert kéne kapnod.
2016. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A progim szertintetek jó? Vagy jobb lenne ha magasabb lenne? Nektek mennyi volt lenni 21 . napon?
2016. jan. 17. 11:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Az inofolic és a méhpempő nem ronthat az inzulinon szerintetek?
2016. jan. 17. 14:04
 9/13 Manka68 ***** válasza:
Az inofolic javít az IR-en. A méhpempő cukrot tartalmaz, aminek a mennyisége változó, ezzel számolni kéne a diétában. Bár gondolom nem eszel naponta olyan mennyiséget, hogy bajt okozzon. Az ir idővel magától is rosszabbodik, ha nincs kezelve. Neked elvileg kezelve van, ha tartod a diétát és rendszeresen sportolsz. Mivel mégsem javulsz, valamit nem jól csinálsz. A metformin nem csodaszer, csak kiegészíti a diétát, sportot.
2016. jan. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a progim 21. napon 4,5 nmol/L (0,98-4,83) volt, az endokrinológusom mondta, hogy volt peteérésem a leleteim alapján.


ha bp-i vagy, tudok ajánlani valakit, aki írnak fel gyógyszert és foglalkozna is veled. sajnos, muszáj tudatosan orvost választani, ha azt akarod, hogy működjenek a dolgok. nem elég fizetni érte:/

2016. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!