Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek az inzulin értékei...

Megnéznétek az inzulin értékeim? Holnap tudok csak menni az orvosomhoz, hogy kiértékelje. Talán van itt valaki aki ért hozzá.

Figyelt kérdés

Glükóz fluoridos 5,4 mmol/l referencia 3,5- 6,1

Glükóz terhelés 60 perces 7,2 mmol/l referencia 3,1-10,5

Glükóz terhelés 120 perces 5,8 mmol/l referencia 3,1- 7,5

Inzulin 16,5 mIU/l referencia 1,9-23

Inzulin terhelés 60 perces 92,8 mIU/l

Inzulin terhelés 120 perces 86,4 mIU/l

HOMA-IR 4 -4,4



2016. jan. 21. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!!Ez ir !

Kezelve van az ir??3 -as kezeléssel??

2016. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Most voltam először ilyen vizsgálaton. Ma kaptam meg az eredményeket.
2016. jan. 21. 15:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Hülyeséget kérdezek ha azt kérdezem, hogy látszik-e az, hogy milyen fokú az ir? Úgy értem, hogy enyhe vagy súlyos-e? Egyébként második gyermeket szeretnénk, már másfél éve sikertelenül. 42-47 napos ciklusokkal. Ennek okán kellett elmennem most erre a vizsgálatra.
2016. jan. 21. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom megmondani milyen súlyos tippelni meg nem akarok !! hülyeséget meg nem akarok írni!! nem annyiból rosszabb ,hogy a cukromnál a 0 perces alá megy a 120 perces! de neked nem de attól ir mert az inzulin minden értéke magas!

a 0 perces inzulin 5 alatt jó a 120 perces meg 25 alatt vagy csak 25 ig!

TSH-t nem nézték??

2016. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kicsit magas volt a TSH is, arra napi fél letroxot szedek. Magas a prolaktinom is arra bromocriptint szedek. De a progeszteronom is alacsony. Erre még semmit sem szedek jelenleg.
2016. jan. 21. 17:01
 6/9 Manka68 ***** válasza:
A progeszteronod jó lesz, amint az inzulinod és a pajzsmirigyed helyreáll, és vele a peteérés, ovuláció is. íovu nélkül nem is lesz jó a progiszint, de arra külön nem kell szedned most semmit. Az IR-nél nem csak az értékeket kell nézni, hanem azt is, hiogy mennyire befolyásolja a ciklust. Neked a jelek szerint eléggé, tehát lesz dolgod bőven : diéta, rendszeres mozgás, és metformin. Ez a hármas kezelés, ami önmagában helyre tudja tenni a hormonokat, csak idő és kitartás kérdése.
2016. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én ilyesmi értékre 1500 merckformint kapok.
2016. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkésve, de köszönöm mindenkinek a válaszokat! Diéta és kocogás megy már 3 napja. Remélem továbbra is fogom tudni csinálni és nem gyengül el az akaratom. Valamint Merckformint írtak fel 500 mg-osat. Napi 2-szer 1 szemet.
2016. jan. 25. 23:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Holnap meg átjárhatóságira megyek. Már félek előre a fájdalomtól is meg az eredménytől is. Jobb petevezetőm ráadásul már nincs is. Tavaly vették ki méhenkivüli terhesség miatt. Kíváncsi vagyok mi a helyzet a maradék petevezetővel.......
2016. jan. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!