Manoka8528 kérdése:

35.7-es napok óta tartó állandó testhőmérséklettel lehetek terhes amikor általában 35fok a normális nekem?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve probálkozunk,de nem tudok terhes maradni :( Sok orvosnál voltam.Vérvételnél semmi baj ne volt a pajzsmirigyemmel.Kérte az orvos ezt a hőmérőzést de amikor hónapokon át csak 35 vagy 35.2 volt,soha nem volt semmi emelkedésem így abbahagytam a hőmérőzést.Kiderül,hogy cisztáim vannak amiket gyógyszerrel kezeltek vagyis az Inofolic porral....majd clostilbegyet is kaptam. Persze teherbeesés nem volt.Az inofilocnak köszönhetően a rendszertelen menstruációm beállt vagyis részben,aminek én már nagyon örültem.Nem szedem egyik gyógyszert sem 4 hónapja és a menzeszem újra rendszertelen lett.Múlt hónapban 10 nap késés után megjött.Persze a párommal rendszeresen vagyunk együtt,hátha......a menzeszem elmúlása után egy hétre aktus után elkezdtem vérezni,ami abba is maradt reggelre.Azóta pedig csak várom a következő menzeszt ami immár 3 hete késik.Két hete vettem tesztet,délután csináltam meg gondolván ha reggel terhes vagyok,akkor napközben is,de sajnos negatív lett.Ebben a 3 hétben volt felfázásom,amit nem tudom honnan szedtem össze és ezután volt egy enyhe gombás fertőzésem is ami elmúlt 2 nap alatt.néha fehér folyásom van (de most csak arról az időről beszélek miota késik,azaz 3 hete). A melleim nem fájnak,görcseim nincsenek.Konkrétan annak semmi jelen,hogy megjönne de sajnos terhességre utaló jeleket se tapasztalok magamon.Viszont elkezdtem hőmérőzni újra mostanában...nálam a normális ami igazából másnál nem normális,az a 35 fok....de napok óta 35.7 és ez most peteérésre utal vagy terhességre,nem tudom.Mindenesetre készülök újabb tesztet venni....de érdekelne a tanácsotok...esetleg tapasztalataitok....hozzászólásaitok,hogy szerintetek ez mi lehet.Féljek vagy ne hogy esetleg komolyabb bajom van....vagy bizakodhatok a baba miatt.....ugyanis nagyon szeretnék babát :( És nagyon elkeserítő,hogy 2 éve nem sikerül :(

2016. febr. 3. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel neked valamennyi emelkedés is már jelent valamit, lehet, hogy valami tényleg javulgat, de ez az alaphő szerintem nem normális.

Anno sok görbét végignéztem, nekünk is 2 év alatt sikerült, a fertilityfriends.com on rengeteg van fent, de jellemző 36,5-37 fokra emelkedés és azért 36+ az alaphő is. Pajzsmirigyedet nézték? Az csinál ilyen alacsony alaphőt elvileg.

2016. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*hüvelyben mérve

Te is ott méred 35-re?

2016. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

a pajzsmirigy értéked mennyi volt??

TSH ,FT4 ,FT3, Anti-tpo ,anti-tg

pcos vagy?? ir ki lett vizsgálva? cukor inzulin terhelésed volt??

a testhőd nagyon alacsony még akkor is ha ciklus elején lenne!

2016. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Puszta vérvételem volt és azt mondta a doki hogy semmi baja a pajzsmirigyemnek.Igy nem is kellett más vizsgálat pajzsmirigy miatt.Inzulinos vizsgálaton nem voltam.Mivel Pcos-em volt vagy tán még mindig van azt mondta a nőgyogyász hogy ne csodálkozzak azon hogy nem maradok terhes és felirta az inofolicot pár honapja....amit ugye nem szedek már.Meg vagyok ijedve ez az igazság....rástresszelek....meg amugy is sok a feszültség.....magánorvosra nincs pénzem....és mivel két honapja munka nélkül vagyok igy a tb-m sem él már :(
2016. febr. 3. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:

de mire alapozza ,hogy nincs baj a pajzsmirigyeddel??

TSH-d mennyi lett??

A pco egy tünet együttes! ha pcos vagy az nem múlik el !! a ciszták jönnek-mennek! de a tünetegyüttes megmarad! pco nincs inzulinrezisztencia nélkül!! endokrinológus kell nem nőgyógyász!!

2016. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

TSH 1,600 mIU/L 0,400 - 4,000

Na nekem ez áll a TSH-nál a laboreredményemen.

És maximálisan elhiszem,hogy endokrinológus kell,de nem a nőgyógyász dolga lenne engem oda elküldeni vagy beutalni esetleg ?Ha nekem ő nem mond semmit,nem tudhatom,hogy kihez kell fordulnom a problémámmal :( És ez a legszomorúbb az egészben,hogy így telnek el az évek és bármilyen orvoshoz megyek,még egy árva vérvételt sem kér.Külön elmentem a háziorvosomhoz,és kértem tőle egy vérvételt,mert mondtam neki mi a problémám.Majd miután meg lett az eredményem,azonnal mondta,hogy semmi baj nincs a pajzsmirigyemmel sőt semmivel a vérképemben.

Ma reggel újra hőmérőztem ébredéskor....35.7.....és a legszebb az egészben,hogy mivel írtam tegnap,hogy nekem a 35 szinte a normális....mióta 35.7-nél megállt,konkrétan ráz a hideg,mintha menne fel a lázam :) Holott ez még így is alacsonynak számító hőmérséklet,nekem mégis magamhoz képest magasabb az átlagnál.

2016. febr. 4. 08:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

kb én is így voltam mint te !én se tudtam mi tévő legyek mert azt gondolná az ember,hogy ő az orvos őneki kellene tudnia mi a következő lépés! csak azt tapasztaltam de szerintem nem csak én ,hogy szarnak az egészre! már bocs!ha te nem jársz utána várhatod a csodát és ahogyan írtad is csak mennek az évek és semerre se haladsz! a háziorvos és nőgyógyász nem ért hozzá ! ha sztk alapon mész endokrinológushoz számítani kell,hogy hónapokat kell várni míg bejutsz hozzá! ha jót fogsz ki talán kezel is de ez se garancia!én már ezt az utat végig jártam !sztk rendeléssel nem is próbálkoztam mert nem éri meg! én jelenleg magánba járok nem egy nagy összeget kér és elismert orvos! sőt nekem még 140 km -re van kb de megéri!

TSH -d jó de ez se jelent semmit ! mert attól lehet még bibi vele! nekem mindig 1 körüli értékem van és mégis gyulladásba van a pajzsmirigyem ami idővel el fog teljesen halni! gyógyszert szedek rá!

hőd:hát szerintem nagyon alacsony! hol mérd??mennyi ideig ?? milyen hőmérővel??

2016. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Honaljba mérem a hőmet digitális hőmérővel.....emlékszem mikor pár honapja azt hittem babás maradtam ugyanigy hőmérőztem és bár ennyi akkor sem volt a hőm de aztán leesett és ugye megjött.Most reggel már 35.7....35.8 és nem akar leesni.Elhiszem hogy ez nem normális de olvastam olyat hogy vannak olyan nők akik ilyen hideg hőmérsékletűek és mégis terhesek tudnak maradni.Igaz ez ?Igazábol az endokrinologus nem tudom mit csinál de ha minden jol megy márciusban elkezdek dolgozni és akkor utánajárok ennek a dolognak.Lehet jobb lenne egyből meddőségi klinikára menni ugyanis azt is olvastam hogy ha egy évig nem sikerül a terhesség igy kapcsolaton belül és védekezés nélkül,az már meddőségnek számit.Nem tudom minek higyjek és hogy kinek.Biztatom magam minden honapban....reménykedek....és semmi.És ez megy két éve.....már azon gondolkodtam hogy elmegyek dokihoz és valahogyan mulassza el inkább végleg vagy irjon fel fogamzásgátlot és le van a gond nem fogok stresszelni többé ezen.30 éves vagyok.Körülöttem mindenkinek családja van fiatalabbaknak is.....dokihoz járni kivizsgáltatni kezdeni mindent előről.....megint évek....rengeteg idő és várakozás :(Sok volt már ez igy is
2016. febr. 4. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

Nem jó helyen méred a hőd !! azért ilyen alacsony!! szájba nyelv alatt kell vagy hüvelyben !! én sokáig hőmérőztem én is digitálissal mértem de nem a csipogásig hanem 5 percig!! meg kellene próbálni ott mérni ahol írtam de csak következő ciklus első napjától!! Az endokrinológus a hormonokhoz ért! csak ő tudja megállapítani van e baj ! 2 év az hosszú idő !nem tudom a meddőségibe mit kell fizetni tehát pl.a vérvételt az uh-t de én inkább keresnék egy normális endokrinológust és aztán mennék csak a meddőségibe na de ez is attól függ van e baj mert előbb kezelni kellene a problémát !mert szerintem tuti van valami mert hosszú ideje nem esel teherbe! bár lehet a párodnál van a bibi! őt vizsgálták már??lehet neki se ártana elmenni egy sperma vizsgálatra! amúgy is az a gyakorlat ,hogy előbb a férfit vizsgálják ki!

A fogamzásgátló nem megoldás ! azért se mert csak elfedi a valódi gondot ! ahogy írtam már ,hogy a pco nincs ir nélkül de fordítva lehet! tehát lehet valaki ir-es de nincs pco-ja! az ir elég komoly gond! előszobája a cukorbetegségnek tehát kezelni kell! ráadásul elég komolyan kell venni a kezelést ami 3 kezelésnek hívunk! 3 -as kezelés :gyógyszer ,mozgás ,diéta!

az hogy kinek hiszel hát nem tudom! én is voltam ebbe a helyzetbe !! én tudom min mész át ! csak én már ezen túl vagyok!! jelzem pco-s pm ,ir-es vagyok! 34 éves és 4 éve küzdök a babáért! tehát kapd össze magad és járj utána mert ezzel nem mész semmire hidd el !

az eddigi válaszoló voltam!!

u.i: ha gondolod írj privit !! de hidd el tudom mit érzel ! ezen felül nálunk más probléma is van de ez most nem ide tartozik !

2016. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Irtam neked privit és nagyon szépen köszönöm !!
2016. febr. 5. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!