Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Két elhalt terhesség: járt...

Két elhalt terhesség: járt így valaki? Mi lehet a baj? Genetikai tanácsadás milyen?

Figyelt kérdés

Előző házasságból van két gyerekem, gyorsan összejöttek, makk egészségesek.

Második házasságom a jelenlegi párom, és szeretnénk közös babát. (Imádja a gyerekeim, akár a sajátjait, és én is nagyon szeretnék babát).

Kétszer jártam úgy egy éven belül, hogy gyorsan teherbe esek, és a 9. héten már csak azt állapítja meg a doki, hogy nincs szívhang.

Genetikai tanácsadást javasoltak, műtéten még sajnos nem vagyok túl, hétfőn megyek kórházba.


Azt megbeszéltük, hogy még ne adjuk fel.


A páromnak nincs gyereke, eddig védekezett a kapcsolataiban, de úgy gondolom ha nála lenne gond, össze se jön a terhesség. De ő most magát hibáztatja, mert a tőle fogant babák elhaltak, másnál nem volt gond.


35 vagyok, túlsúlyos, lehet ez is közrejátszik, de utalhat hormongondra is.

Olvastam, ha genetikai ok van, akkor hamar elmegy a baba (5-7. hét), ha a 8-9. héten elhal, akkor progeszteron hiány lehet. Erre hogy szerezhetek bizonyosságot?


Akinek volt hasonló, az mit tud tanácsolni, náluk mi segített?

Szeretnénk még babát, de annak nem látom értelmét, hogy megfogan, elhal, műszeres befejezésre megyek évente háromszor, és a végén meddő leszek a sok kaparástól.

Legközelebb úgy akarok belevágni, ha már legalább javulnak az esélyek, tudjuk a problémát, és van rá megoldás.


Magánorvoshoz tervezem hogy megyek, tanácsadásra, gondolom ő elmondja azt is, milyen vizsgálatot javasol, és párom is minél előbb menni akar dokihoz.


Genetikai tanácsadás hogy zajlik?

Sajnos a párom a felmenőiről és vérrokonokról sokat nem tud, a szülei állami gondozottak voltak, én se láttam az apám gyerekkorom óta, sejtelmem sincs, hogy pl. a nagynéném milyen betegségben szenved, vagy van-e unokatesóm.



2016. febr. 6. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak szívhang nem volt vagy pecsételő vérzésed is volt előtte? A pecsételő vérzés progeszteron hiányra utal, ezt kúppal, gyógyszerrel szokták pótolni. Egyszerű vérvétellel kiderül. A ciklus 21. napján kell nézni. Írted, hogy túlsújos vagy. Voltál már terheléses cukor, inzulin vizsgálaton? Nincs véletlenül inzulin rezisztenciád? Mindkét vizsgálatot endokrinológusnál kell kérni. Egy próbát megér.
2016. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én magam végeztettem a kivizsgálásokat, mert a magándoki nem tudott beutalni rájuk, államiban meg 3 után segítenek csak. átküldöm neked privátban, hogy miket, hol, mennyiért, milyen eredménnyel csináltattunk.


tudok egy jó genetikust is, az enyém is ő volt, az ő nevét és elérhetőségét is átküldöm!:)

2016. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, szintén van plusz kiló. van egy majdnem 2,5 éves kisfiam.tavaly volt 2 missed ab,az egyik 6 hetesen, a másik 9 hetesen. Az első csak üres petezsákig jutott, a másik rendben volt mindaddig még le nem állt a szíve a 9.héten.

ismét babát várok,a 21. hétnél járunk. eddig minden ok vele. Progeszteronpótlást már a legelső kisfiamnál is kaptam pecsételő vérezgetés miatt.

A vetélések miatt véralvadási faktorokat nézettem, nálam minden negatív lett.de Leiden mutáció is tud okozni vetélést ha valakinél nincs kivizsgálva és kezelve.

2016. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!