Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Öt eve probalok teherbeesni, eddig csak egy vetelesem volt. Rengeteg orvosnal jartam, nagyon sokszor neztek hormonsort, egybehangzo velemeny, minden csodas.

Megsem sikerül. A menzesz elött eleg gyakran barnazok, illetve mar egy hettel, neha 10 nappal elötte sokszor ugy faj a hasam mintha meg akarna jönni. ( Mikor elvileg meg a a beagyazodas se lehetett volna meg. Nekem meg mar jelez a testem, hogy ebböl semmi sem lesz.)

Mindkettöt emlitettem több orvosnak, volt aki annyit mondott nem erdekes, mas adott Utrogestant, vagy epp Duphastont. Egyik sem segitett. Hasznaltam mar progeszteronkremet, kupot, azok sem ertek semmit. Igy felmerül bennem a kerdes, hogy mi mast jelezhet meg a barnazas? Soha egyetlen hormonsorban nem vol minimalis elteresnel több ( kb. 20 keszült). Peteeresem van, voltunk lombikon is, az sem sikerült.

Es az egyetlen tünetem, igy probalok ennel utanajarni, de mindenki csak a vallat vonogatja. Barkinek ötlete?


2016. febr. 18. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Pszichológusnál voltál? Nem bántásból kérdezem, de ha ennyi orvos, ennyi éven át nem lát szervi bajt, esetleg egy próbát megér.
2016. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
No de mit csinalna a pszichologus velem? Attol hogy beszelgetünk nem hiszem, hogy barmivel elörebb lennenk... ( bocsanat, de en tudol hinni ezekben a lelki eredetü betegsegekben. Ram is rammondtak egyszer, es kiderült, hogy igenis szervi volt csak &@$#-tak kivizsgalni rendesen.)
2016. febr. 18. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
a barnázás progihiányra utal pedig. clostis stimulációd volt már? vagy inszemináció?
2016. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na pont ezt nem ertem, hogy hiaba kapok progipotlast, nem er semmit. Illetve, hogy a vervetel miert nem mutatja, ha ez a baj.

Volt Closty, inszem nem volt, de ket lombik igen.

2016. febr. 18. 15:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Párod volt spermavizsgálaton?
2016. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat, de legyszi olvassatok el amit irtam. Volt spermavizsgalaton, az a lombikhoz hozzatartozik. Egyebkent összesen negyet csinaltak neki ( egyet kivizsgalaskent, harmat a lombik miatt)
2016. febr. 18. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Leírom az én esetemet. Egyszer csak nekem is nagyon elkezdett fájni a menstruációm, előtte már kb. 10 nappal, és barnázásom is lett, pedig előtte sosem volt. Mi is babát szerettünk volna. Egyszer olyan petefészekfájdalmam volt, hogy munkából a sürgősségire kellett mennem, ahol egy ultrahangos orvos megállapította, hogy petefészekcisztám van.Erre a nőgyógyászom legyintett, azt mondta ciszták jönnek- mennek. Ezután én sem foglalkoztam vele, hogy ez lehet a baj.Utána voltam hormonvizsgálaton, az eredmény tökéletes lett, több orvosnál is jártam és egyik sem említette,a cisztát, pedig panaszkodtam nekik hogy fájdalmaim vannak.Az egyik elküldött petevezeték átjárhatósági vizsgálatra (2 évre rá kb.) és ott vették észre újra, ki is vették. Minden problémám megszűnt. Két hónap múlva terhes lettem. A lényeg: a barnázás sok esetben ösztrogén dominanciára utal. Nevezhetjük progeszteron hiánynak is, nekem a ciszta folyamatosan termelte az ösztrogént, még peteérés után is, amikor már nem kell,- ez okozott fájdalmat és meddőséget.

Persze ez csak az én történetem, közel sem biztos hogy ez a bajod.Esetleg nézz utána az ösztogén dominanciának. Hátha....

2016. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló: És a hormonvizsgálaton nem vették észre neked az ösztrogéndominanciát? Az kimutatható a vérből, nem?
2016. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Amit a 7. valaszolo irt azon most elegge elgondolkodtam. Tudom, hogy minden orvos utalja az öndiagnozist, de szerintem nekem mellekveseelegtelensegem van. ( Minden tünet+ az összes kivalto ok megvan.) Es a mellekvese elvileg ha nem birja az iramot, akkor progibol tud kortizolt csinalni.

No de ez persze meg mindig nem magyarazat arra, hogy miert jok a vervetel eredmenyei, es miert nem segitett a progipotlas. Persze nem kaptam olyan sokaig, lehet hogy akkor epp siman nem sikerült... Bar a lombiknal volt elö embrio meg is tapadt es a sok progi ellenere megis elment.

De ha ez igy van, akkor melyik orvos tud nekem segiteni?

2016. febr. 18. 17:46
 10/13 Manka68 ***** válasza:
Egy meddőségre specializálódott endokrinológus tud neked segíteni. Sokkal többet tudnak a hormonokról, mint a nődokik, még akkor is, ha azok meddőségi klinikán vannak. Csak nehéz igazán jót találni. :-(
2016. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!