Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudom mindenkinél más. De mi...

Tudom mindenkinél más. De mi lehet a sikeres terhesség legelső jele? Nektek mi mik voltak? Hányadik napon?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rendszeres ciklusnál az esedékes menzesz kezdő nap utáni reggelen sincs még vérzés. Na az lehet jel. Onnantól lehet tesztelni, értelem szerűen pozitív teszt egy elég biztos jele a terhességnek.
2016. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azokra a jelekre vagyok kíváncsi amik nem ennyire kézzelfoghatók, csak egy kis reményre ad okot...
2016. febr. 23. 18:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Én mindig "találtam" jeleket, de sosem voltam terhes, pedig nem kevés ideig próbálkoztunk (9 év).

Most, hogy végre sikerült, semmi jel az ég világon nem volt, (azóta sincs, max a mellem, de az ugyanúgy menszeszkor is szokott fájni), csak egyszerűen nem jött meg :D

2016. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kimaradt menstruáció, pozitív teszt 4 nap múlva. De még a mensi kimaradás előtt annyit vettem észre, hogy sokkal sokkal fáradtabb lettem. Nekem csak ennyi volt, nem volt beágyazódási vérzés vagy ilyesmi. Hányásos tünet is csak a 7. Héttől volt
2016. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A legelső jel a menzesz kimaradása volt. Aztán másnap a fémes íz érzése a számban.
2016. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A terhesség első jele a menzesz elmaradása. Ez mindig mindenkinél minden esetben így volt és így is lesz. Vannak, akik mellfeszülésről, fejfájásról panaszkodnak, de a kettőnek semmi köze egymáshoz. Annak semmi értelme, hogy írunk fűt fát, te meg beleéled magad (vagy akár csak reménykedsz), aztán mégis megjön.

Egyébként: megtermékenyítést követően kb 10-14. napon ágyazódik be a zigóta. Ez a nem várt menstruáció napjaira esik, sokan nézik a beágyazódásos vérzést (ami nem mindenkinek van) menstruációnak. Amíg be nem ágyazódott, addig nem lehet semmi jele, hiszen semmilyen szinten nincs kapcsolatban a szervezeteddel.

2016. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességemnél volt egy nagyon egyértelmű és határozott tünetem, már az esedékes menstruáció előtt: a beágyazódás táján néhány nap alatt egy egész kosárméretnyit nőtt a mellem. Nem csak feszült, megduzzadt, hanem ténylegesen nőtt, olyannyira, hogy a méretváltozás tartós maradt.

A többi terhességemnél a gyakori pisilési inger és a bőséges hüvelyi folyás volt az első jel, az esedékes mensi körüli napokban. Ezt nem csak beképzeltem, azért merem ezt így kijelenteni, mert a mostani terhességem nem volt tervezett, tehát egyáltalán nem keresgéltem tüneteket. De a gyakori pisilés így is feltűnt, azt hittem, felfáztam.

2016. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettőnél az állandó pisilés volt az első, mondjuk aktus után 12-13 nappal a tesztem pozitív volt, de a kettő egy időben lett legelső jel.
2016. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyilván megvan az oka, hogy mért kérdeztem...de köszönöm a válaszokat
2016. febr. 23. 18:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az ovuláció utáni 11. napon nagyon megfájdult a derekam a szeméremcsontomnál, korábban soha nem éreztem még ilyet. Azt hittem, csak megerőltettem magam, de nem múlt el a pozitív tesztig sem, utána jöttem rá, hogy terhesség jele lehet... Most 13 hetes vagyok és ez a fájdalom azóta is folyamatosan megvan. Ezen kívül egy nappal a nemvárt előtt éjszaka 3x mentem ki pisilni, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Azóta is kijárkálok éjszaka. :) A mellem pont ugyanúgy fájt, mint menses előtt, és a hasam alja is úgy bizsergett, mint amikor meg akar jönni.
2016. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!