Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » S. O. S Mennyi idő alatt ürül...

S. O. S Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből 1/2 ampulla Ovotrell?

Figyelt kérdés

Feb 29.-én volt petesejt leszívásom :)

Március 3.-án Csütörtök) kaptam vissza két 8 sejtes embriót

Hétfőn 7.én éjfél körül adtam be az utolsó fél ovitrellt

másnap teszteltem kiváncsiságból elég halovány volt a teszt

De most pénteken teszteltem reggel jóval erősebb volt mint a hétfői ,sőt ma reggel is teszteltem az még erősebb mint a tegnapi :)

Vajon ez még az ovitrell vagy már van saját Hcg is?????????????



2016. márc. 12. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

"Terhességi tesztek:

Ha az Ovitrelle használatát követően, és tíz nappal azután terhességi tesztet végez szérumból vagy vizeletből, előfordulhat, hogy hamisan pozitív eredményt kap. Ha bizonytalan, beszéljen kezelőorvosával."


Szerintem 5 nap alatt nem ürül ki a szervezetedből. :( Tesztelj jövő hét végén, akkor már biztosabbat tudsz. Drukkolok, hogy sikerüljön.

2016. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Barátnőmnek már a 4.napon negatív volt az ovitrelltől

Ő tesztelt minden nap és egyre csak halványodott neki

2016. márc. 12. 11:28
 3/10 A kérdező kommentje:

HOPPÁ ,ezt most találtam :)


Több Ovitrelle után tesztelő lány írta, hogy nekik a szuri beadásától számított 4. napon már negatív volt a tesztjük. Az orvosok ebben sem értenek egyet, van aki szerint 3, van aki szerint 1 hét a kiürülési ideje, vagy ennél több. Ha úgy döntünk folyamatosan tesztelhetünk, azt reggeli első vizeletből csináljuk, lehetőleg a visszaültetést követő első fél amp. Ovitrelle szuri utáni naptól (5 napos embriknél), így nagy esélyünk van rá hogy nyomon tudjuk követni az ürülését, és 5 nap múlva a 2. csík erősödésekor már sejthetjük hogy ez nem a szuritól lehet


Az Ovitrelle szuritól több orvosi vélemény van, van aki szerint 80 illetve 40 a hcg tartalma. Az eddigiek közül legreálisabbnak a 250 tűnik, ami a dobozon is szerepel, így azzal számolok Igaz a papírján 6500 NE van feltüntetve, a forgalmazó cég szerint csak 5000NE-t tartalmaz, szóval így legyünk okosabbak . A 25-ös teszt viszont elég haloványan reagált rá pedig arra számítanánk hogy ennyitől teljesen egyformák a csíkok, és ráadásul elvileg 1:1 a váltása. Kiszámoltam a forgalmazó szerinti értékkel, a fél amp 10 nap alatt ürülne ki 20 alatti értékig, holott a tesztek többnyire a beadás utáni 4.-5. nap negatívak.

A gyógyszergyártó szerint Subcutan adást követően az alfa-koriogonadotropin a szervezetből körülbelül 30 órás végső felezési idővel eliminálódik, az abszolút biohasznosulása körülbelül 40%.


Ovitrelle 250 mikrogramm injekció: 250 HCG ( 7-10 nap az elfogadott)

beadástól számított

30 óra múlva (1nap 6 óra) : 125 HCG

60 óra múlva (2 nap 12 óra): 62,5 HCG

90 óra múlva (3 nap 18 óra) : 31.25 HCG

120 óra múlva (5 nap ) : 15,6 HCG

150 óra múlva (6 nap 6 óra ) : 7,8 HCG

180 óra múlva (7 nap 12 óra) : 3,9 HCG


1/2 amp kiürülési ideje: 125 HCG ( 4-5 nap az elfogadott)

beadástól számított

30 óra múlva (1nap 6 óra) : 62,5 HCG

60 óra múlva (2 nap 12 óra): 31,5 HCG

90 óra múlva (3 nap 18 óra) : 15,6 HCG

120 óra múlva (5 nap ) : 7,8 HCG

150 óra múlva (6 nap 6 óra ) : 3,9 HCG

180 óra múlva (7 nap 12 óra) : 1.95 HCG

2016. márc. 12. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor hátha. :) De azért tényleg ne éld bele magad.

Viszont tesztelj, hogy továbbra is erősödik-e. Ha igen, akkor egyre több a remény. :)

Mikor mész vissza a dokihoz?

2016. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

16.-àn megyek B.-hcg vérvételre

de a tesztek csak erősödnek.....

ma màr mèg erősebb volt mint amikor az ovitrell injekciót beadtam

2016. márc. 12. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok neked. A kiürülési idő alapján, amit írtál, ha nem várnál babát, akkor gyengülnének a tesztek, nem erősödnének. Szegénykém, nehéz lesz a 16-t kivárnod. :)
2016. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írd meg mi volt! 😊
2016. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A tesztek végig pozitívak voltak

De sajnos most a vérvételen kiderült hogy biokémiai terhesség volt

Beágyazódott elindult a terhesség de megállt/megszakadt:(

Nem baj ,majd legközelebb :) Nem adom fel !!!

2016. márc. 16. 16:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Örülök hogy ilyen pozitív vagy! Hajrá!
2016. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Drukkolok, hogy legközelebb sikerüljön!
2016. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!