Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti mit tennétek ha kiderülne...

Ti mit tennétek ha kiderülne hogy nem lehet kisbabátok?

Figyelt kérdés

Örökbefogadnátok?

Belenyugodnátok a helyzetbe?

Kivizsgáltatnátok, hogy ki miatt nem lehet, vagy az esetleges fejhez vágások elkerülése végett inkább jobb a tudatlanság?

Esetleg más?


Nekünk a családunkban egy ilyen pár volt, az sem most volt, sajnos már a néni és a bácsi sem él, a néni rengeteget áradozott, hogy mekkora szerelem volt az övék, és mesélte nekem még mikor élt, hogy nem szerették volna megtudni, hogy melyikük a 'hibás', nekik inkább jobb volt, hogy nem tudták.



2016. ápr. 5. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Komplex kivizsgálás nélkül nem derül, ki, hogy valaki meddő-e........

A néni-bácsi története évtizedekkel ezelőtti, azóta már rengeteget fejlődött ám az orvostudomány.

Mi hosszú éveket vártunk mindkét fiunk fogantatására és születésére (mesterséges úton sikerült végül mindkettő), de már a beavatkozás előtt tudtuk, hogy nálam vannak endokrin problémák. A kapcsolatukat ez nem befolyásolta.

2016. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Aha, köszi a felvilágosítást, nem vagyok túl jártas a témában (szerencsére)!


Igen, a néni története valóban évtizedekkel ezelőtti sztori!


Akkor a harmadik kérdésem légyszi ne vegyétek figyelembe! :-)

2016. ápr. 5. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon sokat gondolkozok azon hogy akarok e majd gyereket és mindig arra jutok hogy nem. Persze így 16 évesen még változhat a véleményem főleg akkor ha megtalálom életem szerelmét és akkor viszont szeretnék egy szerelem babát, de nem úgy hogy na most ma este babat csinálunk hanem nem vedekeznenk és jó esetben jönne a baba, ha meg nem akkor nem jarnek utána hogy miért ki miatt, beletörődnék... 16/ lány.
2016. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi még csak tervezzük a babát, de ha sokáig nem sikerülne, biztos kivizsgáltatnánk magunkat. Bármelyikünk lenne a "hibás" az a kapcsolatunkat nem befolyásolná. Párom jobban akar apa lenni, mint én anya és neki fontosabb az is hogy vér szerinti legyen a gyermek. Én az örökbefogadást is jónak tartom, a párom viszont csak végső esetben egyezne ebbe bele, de akkor biztosan.

Mesterséges próbálkozást se csinálnám a végtelenségig, mert szerintem az is nagyon megterhelő lelkileg, ha úgy sem sikerül.

22l 28f

2016. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én beletörődnék. Ha meg tudnánk erről egyezni, örökbe fogadnánk.
2016. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták hosszú kivizsgálások után, hogy nem lehet majd gyerekem természetes úton. Ekkor még nem is akartunk, de abban maradtunk a férjemmel, hogyha aktuális lesz, akkor megpróbáljuk a mesterséges megtermékenyítést, de nem feszítjük túl a húrt, ha úgy érezzük, hogy sok, akkor leállunk, és inkább örökbefogadunk. Aztán a sors fintora, hogy miután ezt mondták, rá egy hónapra teherbeestem, egészséges fiunk született. Azóta a problémám meg rosszabb lett, romlik az állapotom, nem is sikerül a kistesó, de nem mennék most már lombikra/inszemre stb, nincs hozzá erőm, viszont a férjem így már örökbefogadni sem szeretne, inkább próbálkozunk, aztán meglátjuk. Lightosabb módszereket még csak-csak kipróbálnék, de semmi olyat, ami már drasztikusabb, és végül ennél a megoldásnál maradtunk, majd az élet megmutatja, hogy helyesen döntöttünk-e.
2016. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen orokbefogadnank.

Igen, bele.

Valamilyen szinten kivizsgaltatnam, de nem mennek el pl petevezetek atfujasra és a lombik program is kizárt. Én úgy gondolom, hogy ha nem lehet gyerekünk természetes úton, akkor nem kell erőltetni.

2016. ápr. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Valamiért úgy érzem, nekem nem lesz természetes úton gyerekem, pedig semmi erre utaló jel nincs, elvileg egészséges vagyok. Ha nem sikerülne, kivizsgáltatnám magam, csak hogy tudjam, mi a gond, de biztos nem törném magam, hogy bármi áron teherbe essek. Én nagyon közelinek érzem az örökbefogadást, azt hiszem, akkor is ezt akarnám, ha problémamentesen teherbe is eshetnék.
2016. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha kiderülne, hogy semmilyen úton nem lehetne saját gyerekünk (ehhez nyilván kell a kivizsgálás), akkor örökbe fogadnánk mindenképpen.

Lassan 5 éve várunk babára, viszont 1 okos nagyfiúnk már van, így viszont azt gondolom, azt képes lennék elfogadni, hogy minket csak 1 gyermek választott szülőnek.

2016. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kivizsgáltattuk magunkat,a férjemnél nincs semmi gond,nálam egyhe peteérési zavar.Azt mondták gyógyszerrel sikerülhet,de akár anélkül is,nem indokolt inszem,lombik,de azért küldtek.Én nem szeretném ezeket az eljárásokat.belenyugodtunk.Van élet gyerek nélkül is.Pedig higgyétek el,nagyon nagyon szerettünk volna.Igaz 36 vagyok,történhetnek csodák,de semmi nem fog történni ha nem lesz akkor sem.
2016. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!