Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Spermatogram eredmény, nagy a...

Spermatogram eredmény, nagy a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Érdeklődnék mivel konzultáción még nem voltunk, hogy párom eredményeit nézve mindenképp inszem vagy lombik jöhet szóba, vagy esetleg ez még javítható állapot?


Eredmények alapján minőség jó mennyiség meg nem :( Úgy tudjuk a mennyiségen könnyen lehet segíteni belátható időn belül vitaminnal és étrenddel.


Valaki akinek volt hasonló eredménye és végül sikerült növelni a számokat illetve sikerült a baba is tudna pár jó tanácsot mondani? Első körben vitaminozunk és utána 3 hónapon belül újra nézetjük, szervileg minden rendben volt.

Sajnos velem sincs minden rendben, de folyamatos a javulás. Egyszer már sikerült spontán baba, de sajnos nem maradt velünk. (6 éve próbálkozunk, párom 28 éves én 27)


Előre is köszönöm a tapasztalatokat, válaszokat.


Eredmény:


Elfolyósodási idő: 20perc

Térfogat : 2,9ml (>1,5ml)

pH: 8 (>7,2)

Koncentráció M/ml: 12,25

Összspermium szám M/minta: 35,5

Mozgó PR+NP %: 51

Progresszív motilitás PR %: 46

Nem progresszív motilitás NP %: 5

Nem mozgó %: 49

Normál morfológia %: 9

Vitalitás %: 85

Kerek sejtek száma M/ml: 0,3

Peroxidáz pozitív fvs. M/ml: 0,0

Agglutináció: nincs



2016. máj. 25. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Attól függ, mit jelent Neked a "gond". Spontán terhességhez kevés, minimális az esély. Persze van, de ki tudja, mennyit kell várni a következő babára. A koncentráció alacsony, és a normál morfológia is nagyon az. Lombikra viszont jó, tehát ha azt nézed, hogy másoknál biopszia kell a sejtekhez, akkor nem vagytok elkeserítő helyzetben.
2016. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Összegezve még a sok vitaminokkal sem valószínű, hogy spontán hamar összejöjjön :S


Ha minden kötél szakad és nyár végén is hasonlóan alacsony értékek lesznek akkor belevágunk és inszem vagy lombik nem tudom melyiket fogják javasolni. De legalább lehet saját közös babánk :) Bár a múltkori terhesség azért ezt bizonyította :)


Kicsit szomorú, hogy tényleg ilyen nehéz út vezet ahhoz, hogy szülők legyünk, de nem adjuk fel.


Köszönöm a válaszod.

2016. máj. 25. 16:47
 3/6 A kérdező kommentje:

Kiemeltem régi kérdésem.


A kérdés kiírása után 5 hónappal terhes maradtam. Lehet csak szerencsénk volt.


Azóta azért eltelt lassan 6 év, érdekelne, hogy lehet e jobb eredménye a férjemnek, vagy alapvetően folyamatosan romlik? Egyáltalán javulhat is a férfiak eredménye? Szeretnénk még egy gyermeket, jó lenne tudni, szükséges e ismét vizsgálatot intézni...

Köszönöm, ha tudtok erre válaszolni.

2023. ápr. 29. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most tanulok pont nőgyógyászatot, elvileg ezek jó eredmények. Mindegyik a normális határon belül volt .
2023. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Javulhat és romolhat is, először érdemes próbálkozni és ha nem jön össze hamar csak akkor érdemes újracsináltatni a vizsgálatot. Szedjen férfivizamint.


Egyébként ezek nem voltak olyan rossz eredmények, 15 millió/ml az alsó határ, közel van hozzá.

Az első hülyeseget írt, a morfológia tök jó volt, 3% felett normális, engem a férjem 2%-al teherbe ejtett.

2023. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, akkor ezt nem agyalom túl tovább :)

Természetesen a kis jövevény, nagyon nem akar minket kettesben hagyni XD Jelenleg ez a legnagyobb probléma :D No meg nekem is vannak gondjaim, mint annak idején, de már elkezdtük a kezelést. Azért jó tudni, hogy a férjem részéről legalább jók a dolgok, bár mondjuk ki tudja mi lehet azóta, vitamint viszont szed.


Még egyszer köszönöm!

2023. ápr. 30. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!