Van, aki Norprolacot szed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van olyan, aki magas prolaktinszintre Norprolacot szed? Teljesen tanácstalan vagyok, az endokrinológusom lecseréltette Bromocriptinre, mondván a Norprolac nem ajánlott terhesen. Viszont a Bromot képtelen vagyok szedni, 1,5 hónapja kínlódok vele, de olyan szinten székrekedésem van tőle, hogy már többször előfordult, bőgve aludtam el az aranyér miatt. Képtelen vagyok szedni, pedig már csak negyed szemekkel emeltem az adagot, mégse jó.

Viszont a nődokim tavasszal egy szóval nem.mondta, hogy gond lenne a Norprolac és váltsak.

Nektek mit javasoltak?


2016. júl. 26. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nekem mindkettőhöz volt szerencsém... 16 évesen írták fel először a Bromot, mert nagyon magas volt a prolaktinom és jóindulatú hipofízis daganatom is volt, ami sajnos a gyógyszer mellett is nőtt, így műteni kellett 19 éves koromban. Én fel sem tudtam kelni az ágyból, amikor elkezdtem szedni, pedig negyeddel kezdtem. Később is folyamatosan szédültem meg hánytam. Azt mondták, pár hónap és hozzászokik a szervezetem. Nálam a negyedenkénti emelés sem vált be, mert egy negyednek is szörnyű mellékhatásai voltak. Így kaptam Norprolacot. Az endokrinológusom szerint nagyon gyakori, hogy semmi mellékhatása sincs. Nálam ugyanazok voltak, mint a Bromonál. Csak ugye másik gyógyszer nincs, amit lehetne szedni, így maradtam a Norprolacnál. Hát szörnyű volt az az időszak. Néha amikor már besokallt a szervezetem tőle, szünetet is tartottam. Nekem évente 2-3x volt menzeszem még a gyógyszer mellett is. Most 26 éves vagyok, tavaly augusztusban teszteltem egy pozitívat. :) Most itt alszik mellettem a 4 hónaposom. A gyógyszert fokozatosan kellett abbahagynom. Mindig negyeddel kellett csökkentenem, hogy a 12. hétre abba tudja hagyni. At mondta az orvos, hogy ezeket a gyógyszereket utána nem lehet szedni, meg felesleges is lenne, mert a hormonháztarás úgyis felborul terhesség alatt és olyankor a prolaktin szint mindenkinél megnő. Akkor kell mennem legközelebb, amikor abbahagyom a szoptatást. Szerintem szólj neki, hogy rosszul vagy tőle és szeretnéd a régit. Ha gondolod nyugodtan írj privit, ha esetleg van még kérdésed, hátha tudok segíteni.
2016. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, én is 7 éve szedem lassan, anno én is Bromoval kezdtem, csak aztán ugyanez miatt váltani kellett Norprolacra. Nálam annál abszolút semmi mellékhatás nincs szerencsére.

És akkor ezek szerint szedhető is terhesen, nincs teratogén hatása. Köszi a segítséget! :)

2016. júl. 27. 07:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy van még itthon Norprolac, mert pont akkor váltottam ki a 3 havit, amikor másnap közölte, hogy váltsak...
2016. júl. 27. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!