Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Komoly kérdés. Hogyan kell...

Komoly kérdés. Hogyan kell gyereket csinálni?

Figyelt kérdés
A lényeg: szeretnénk babát, de az elmúlt pár hónapban nem jött össze. Én (férfi) csináltattam Fertility Score sperma tesztet, aminek nagyon jó eredménye lett. Feleségem már fél éve nem szed fogamzásgátlót, viszont PCO szindrómás. Hőmérőzni csak most kezdtünk el, de az is komplikált, mert össze-vissza dolgozik, hol éjjel, hol nappal. Tudom, nem a legjobb a műszakja, de hát ilyen az egészségügy. Szóval a hőmérős eredmények nem tudom, mennyire megbízhatók így. Ti mit tanácsoltok?

2016. aug. 18. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A hőmérőzés műszak mellett nem működik.

Vidd el a feleségedet egy jó endokrinológushoz.

2016. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A feleséged PCO-ja kezelve van?
2016. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ismerősömnél 3 hónap szigorú diéta segített, PCO tünetek javultak, baba lett belőle.

Lemondott minden olyan termékről, aminek a címkéjén ott állt a cukor felirat, és csak házilag készített, nádcukros vagy mézes édességet evett/ivott. Lemondott minden, csak fehérlisztből készült péksütiről, kenyérről, marad a teljes kiőrlésű vagy tönkölyös. Nem evett semmilyen tejterméket és húst is csak ritkán.

2016. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
D-vitamint is szedjetek mindketten, az sokat segíthet.
2016. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
A PCO-t azt kezelni kell,biztosan tudja ezt a feleséged,ha egészségügyben dolgozik,és akkor sikerülni fog.Sok sikert hozzá!
2016. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia


Az előttem írók jól mondják.

A PCO nem maradhat kezeletlenül ha babát akartok !

Diéta (fent leírt módon) + mozgás + gyógyszer.

Mert sajnos ha össze is jön, nagyon magas a korai vetélések aránya.


Én azt tudom mondani neked, hogy annak idején amikor kiderült nálam a PCO+IR . MIVEL már akkor nem jött a baba 2 éve, így a dokim felírta a Metformint. plusz diéta, és a mozgás, amit annyira nem tudtam tartani, de van egy kutyám pl. vele rengeteget sétálok a mai napig.


Így az első kezeléses hónapban már össze is jött a baba. Nagy örömünkre.!!!! A gyógyszert szednem kellett 12. hétig, napi 2x1. majd utána fokozatosan vonták meg tőlem és terhesség végére napi 0,5 .


A terhességem probléma mentes volt.


A PCO-t kezelni kell mindenképp.


A hőmérőzés értelmetlen váltott műszakban dolgozóknak sajnos !! Inkább vegyetek ovu tesztet. Neten lehet rendelni olcsóbban. És figyeljétek hogy van e a párodnak peteérése, mert nekem pl. nem is volt.

2016. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

PCO kezelve van folyamatosan, párom szed Merckformint és Bromocriptint, de a Merck dózis már a felső határon van, ennél többet a doki sem enged szedni (ő mondta, hogy 2000 milligramm a plafon). Jó hír, hogy a gyógyszerek után pont jó a laborja. Az ovulációja viszont lehetséges, hogy el van csúszva? Teszteltünk extra érzékenységű ovulációs teszttel, amikor elméletileg ovulált és mindig negatív lett egy alkalmat kivéve, amikor nagyon halványan, de ott volt a 2. csík is.

2016. aug. 19. 08:22
 8/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Az ovu tesztnél ha halvány a 2. csik az attol még negativ. legalábbolyan erosnek kell lennie, mint a másik csiknak, azt tartják pozitivnak. Elképzelheto, hogy nincs peteérése. Nálam ez volt a gond, bár az oka nem derult ki.peteéréstserkento gyogyszer segitett. Egyébként ha őssze-vissza dolgozik, sokszor fáradt,akkor a 6 honap bőven belefér a normál tartományba. ( Egyébként is belefér, 1 évet tartanak annak)Hány naposak a ciklusai? Lehet, h rosszkor csinálja az ovutesztet.
2016. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miután kezelve lett a PCO és abbahagyta a fogamzásgátlást, beállt 30 napra. Kalkulátor szerint teszteltünk, akkor nem volt pozitív teszt. Hová kéne fordulni? Nőgyógyász?
2016. aug. 20. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasom a valaszokat, en nagyon drukkolok nektek hogy minel elobb baba legyen, mert mi is tobb mint 3 evet vartunk ra. Most 8. honapban vagyok, orulunk es varjuk a picurt.
2016. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!