Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet ez méhenkívüli terhesség...

Lehet ez méhenkívüli terhesség? Vagy a beágyazódás folyamata?

Figyelt kérdés
Korábban már volt méhenkívüli terhességem. Most meddőségi kivizsgálására járok. Bal oldalon szépen megért a pete (ezen az oldalon vagyok elzáródva, itt volt korábban méhenkívüli is). Peteérés (orvos által megállapított peteérés) előtt 3 napja voltunk együtt a párommal, tehát gyakorlatilag esélyes lenne a teherbeesés. Igen ám, de esélyes a méhenkívüli is, hiszen ezen az oldalon vagyok elzáródva. 10 nappal az ovuláció után, egy héttel a nem várt menzesz előtt) elkezdtem barnázni, és egy-egy csepp vér is távozott. Ez a barnázás már 3 napja tart. Bíztam benne, hogy beágyazódási vérzésről van szó, de úgy hallottam, hogy az nem tart csak egy-két napig. Nekem már harmadik napja tart, és nem úgy néz ki, mint ami szűnne. Volt aki egy hétig is észlelte a beágyazódás ilyen jeleit?

2016. szept. 19. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem peteeres utan 8 nappal 1 csepp ver+kis barnazas volt osszesen 3 napig... es ra egy hettel pozitiv lett a teszt!


En a mehenkivulinel normal idoben es mennyisegben menstrualtam (9napig -teszt ekkor meg negativ volt)- 4 nap szunet majd kis kozti verzes utana nemi barnazas a mutetig.


Nekem amugy sajnos mindig ilyen barnazassal indul a mensim:(


Sztem inkabb beagyazodas vagy mensi lesz.Szurkolok ,hogy inkabb "feszkelodjon" a pici:-)

2016. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy. Köszönöm szépen. Mivel nekem már régen volt méhenkívülim nem emlékszem annyira a részletekre, de úgy rémlik, hogy nekem is rendes időben kezdett kevés vér és barnázás megindulni, így csináltam meg a tesztet. Két hétig jártam kórházba 2-3 naponta, hogy a HCG szintemet mérjék, és csak két hét után vették észre a bal küretben a magzatot. Most azonban egy héttel korábban jelentkezett ez a tünet és ahogy számolok, pont lehetséges lenne a megtermékenyülés. Még azt nem tudom, hogy ha beágyazódási vérzésről lenne szó, akkor talán nem lehet méhenkívüli, ugye? Mert a beágyazódás azt jelenti, hogy a méhbe ágyazódik be, ezért jelentkezik a barnázás, illetőleg minimális vérzés (már akinél). Ezért reménykedem, hogy a menzesz előtt egy héttel korábban jelentkező vérzés talán nem méhenkívüli terhességre, hanem inkább méhen belülire utal. Majd megírom, hogy mi lett belőle, van még néhány napom menzesz kezdetéig. Nagyon köszönöm a válaszod, adtál egy kis reményt a példáddal. Remélem, hogy Te már azóta egy egészséges babának adtál életet. Szia.
2016. szept. 19. 17:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is úgy, ahogy Neked, néhány nap barnázással indul a vérzés, aztán jön meg rendesen. :)
2016. szept. 19. 17:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelzem, hogy 5 nap pecsételés után, végül nem lett terhesség a dologból, ma napközben rendesen megjött a menzeszem.
2016. szept. 21. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Ha bal oldalon el vagy záródva, akkor bal oldali peteérésből hogyan lehetnél terhes? Vagy csak részleges elzáródás? Ha doki állapította meg a peteérést, és látta, hogy most balról ért a pete, akkor miért biztatott akcióra?

Beágyazódásnak nem tarthat egy hétig a jele. A mensi előtti barnázás progeszteronhiány is lehet.

2016. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem biztatott akcióra a doki, csak véletlenül úgy jött ki a dolog, hogy akár terhesség (méhenkívüli is) lehetett volna belőle. Féltem, hogy méhenkívüli, de tudatalatt reménykedtem benne, hogy akár normális terhesség is lehet, hiszen már többször voltam terhes, és az elzáródási vizsgálat is már évekkel korábban volt, tehát akár történhetett változás is. Sejtettem, hogy nem, de reménykedtem, mert a jelek, akár egy beágyazódásra is utalhattak volna, ahogy utánaszámoltam a napoknak. De hát végül megjött a menzesz.
2016. szept. 23. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!