Kezelt PCO-m van, egy év próbálkozás eredménytelenül, most Clostilbegytet kaptam, de nem tudom, hogy el merjem-e kezdeni a szedését. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A próbálkozás legelején startoltunk egy méhen kívüli terhességgel, akkor műtét közben megtörtént az átjárhatósági vizsgálat is, illetve a drilling is, ez volt 11 hónapja, azóta semmi...... Természetesen folyamatosan szedem a mercket, diéta + mozgás.... Most clostyt írt ki a nőgyógyászom, pajzsmirigyem kezelve van endodokival, de félek elkezdeni a clostyt, környezetemben annyi mindenkinek okozott nagy cisztákat, illetve baba sem jött tőle, hogy nem tudom bele merjek-e vágni. Nőgyógyászom szerint 3 hónapig muszáj ezzel kezdeni, sikertelen stimu esetén a closty kúra után válthatunk más megoldási lehetőségre, addig sajnos nem. Ezek szerint ha másik orvoshoz fordulok, ő is clostyt ír majd fel először?
2016. nov. 25. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Folyamatos cikluskövetést végez? Miden ciklus elején ellenőrző ultrahangot?


Ha igen szedd nyugodtan.

2016. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, visszarendelt feltetlenul a ciklus 10. napjan, akkor is ha hetvege lesz.
2016. nov. 25. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Amire még figyelj, hogy mielőtt a következő dobozt elkezded nézzen meg ultrahanggal.
2016. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Számít, hogy a tegnapelőtti ultrahang alapján, ami ciklusom 14. napján készült, még mindig tele mindkét perefészkem cisztácskákkal? Ez alapján írta fel a clostyt.... Hogy kezdjem el következő hónaptól
2016. nov. 25. 16:30
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Milyenek a terheléses eredményeid, endodokid mit mond, mennyit javultál mióta tartod a hármas kezelést?

Ha más gond nincs nálatok, csak ez, akkor szerintem nem érdemes belevágni a clostis kezelésbe.

Minden nődoki clostival fog kezelni (vagy erősebb hormonnal), ezért inkább meddőségi központba érdemes menni ha mindenáron siettetni szeretnéd a dolgokat, mert ott tényleg odafigyelnek és nem csak nyomják beléd a hormont, hátha hat. Ha a nődoki a kúrát javasolja és nem sikerül (PCO-val kicsi az esély, sőt!) akkor továbbküld meddőségibe, és ott elölről fogják kezdeni az egészet. Ezért jobb rögtön ott kezdeni. Ott inszemmel kezdenek, általában closti a hormon hozzá, és követik ultrahangon hogy haladsz, plussz kapsz tüszőrepesztőt a mefelelő időben, progeszteron pótlást rögtön utána. Sokkal jobbak az esélyek mint a sima kúrával.


De nagyon lényeges dolog : ha csak a PCOS a problémátok, akkor inkább az endokrinológust kell rendszeresen látogatni kontroll miatt, hogy lásd van-e javulás. Ha nincs, akkor változtatni a kezelésen egészen addig, amíg tényleg hat. Nagyságrendekkel nagyobb az esély a babára, mint bármyilen más meddőségi kezeléssel beleértve az inszeminációt, lombikot (az inzulin rezisztencia sajnos a beágyazódást is tudja gátolni, nem csak a peteérést)

2016. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Manka68! Régóta olvasgatom a témában a hozzászólásaidat! Mint mindig, most is rengeteget segítettél!!!

Endodokit most váltottam, előző sajnos éveken keresztül eredménytelenül kezelt, egekbe emelte a merck dózisomat, a pm-emre pedig azt mondta, h autoimmun, közben most kiderült, h dehogy.... A vizsgálatok elején járunk, cikluskövetés ezután következik, ahogy beállt a pm. Azért szeretném meggyorsítani, mert úgy érzem így az endo kezelésekkel sokkal több időt vesz igénybe, mint hormonális segítséggel. Ha mégis kitartok az endokrin kezeléseknél és mégsem jön össze a baba, akkor elvesztegettem rengeteg hónapot, szóval,ezért is gondoltam, hogy párhuzamban nyomom a kettőt :) bocsi, kicsit hosszúra sikerült :))

2016. nov. 25. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Pcos petefészkeim vannak.Inzulinrezisztenciára nem vizsgáltak,hiába mentem endo dokihoz ,kiröhögött h mi köze neki ahhoz h én nem esek teherbe? ... Röviddn ennyit elöljáróban.

Ezek tudatában az akkori nőgyógyászom clostit javasolt,meg ch diétát.3.ciklusban terhes lettem.Igaz a ciklust nem követtük (hetente 1x van itt csak a dr úr) de mielőtt felírta a következő adagot mindig volt uh.

Második baba sem jött.Közben orvost kellett váltanom az előző nem vállalta a szülést.Ez az orvos is clostit javasolt,szigorúan 9-10naptól uh ovuig.3 sikertelen clostis ciklus után szünetet tartottunk és a 4.closti mentes ciklusban terhes lettem.A 3.clostis ciklus utáni ciklusokban spontán volt peteérésem és ovum.

3.baba,probléma ugyanez.4clostis ciklus nem hozott eredményt,3ciklus szünet és ismét clostiztunk,ovulációtól progeszteron pótlás és terhes lettem.

Nálam előfordult h closti mellett sem volt peteérésem.

2016. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!