Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos-re hajazó tünetekkel...

Pcos-re hajazó tünetekkel (még nincs megállapítva) is nehezebb a teherbeesés?

Figyelt kérdés
Szőrösödés, rendszertelenebb mensi, hihetetlenül ronda, ragyás bőrre gondolok, és bár vékony vagyok, némi hastáji feleslegre.
2017. febr. 26. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a tünetekre nem lehet alapozni. Ha beigazolódik, akkor mindenképpen kell kezelés az meg idő mire rendeződnek az értékek, ha meg nincs pcos, akkor nincs miről beszélni se, ugyanolyanok az esélyek, mint aki tünet nélküli.. összejöhet hamar is, lehet más gond stb..
2017. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A rendszertelen menstruáció valamilyen hormonproblémára utal, de nem kell egyből pcos-ra gondolni. Minél előbb vizsgáltasd ki magad.
2017. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok, nem rég voltam vérvizsgálaton.
2017. febr. 26. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Márpedig ezek a tünetek több mint valószínűleg arra utalnak. Magától senki se szorosodik, hacsak nem túl sok tesztoszteront termel. Ez pedig befolyásolja a mensesed is. Nem akarlak megijeszteni, és ugye én orvos nem vagyok, de számíts rá, hogy megkapod a diagnózist. Mivel vékony vagy, így őket nem tudom hogy kezelik, mivel én tulsulyosan vagyok pco-s. Cisztáid vannak? De a hasi zsír akkor sem jó, ha különben 50 kiló vagy. Diéta, sport hogy megy? Ezeket akkor is érdemes bevezetni, ha vékony vagy, illetve ha nincs is hormonproblémád, bár őszintén szólva ezt kétlem. Nekem is menseszavar, szőrösödés volt a jel, és azt tudod te is, hogy nem véletlenül.
2017. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Képben vagyok ezeket illetően, és én se vagyok orvos, de jelentős eltérések nem voltak a vérvizsgálaton, ha jól láttam, egyedül D-vitamin hiány. A magasabb tesztoszteron könnyen elképzelhető, nincs is tipikus magas női hangom, és akármilyen hülyén hangzik, testvéremmel együtt apámra ütöttünk, ő meg ránézésre is egy kész tesztoszteron bomba.

>> A kérdés már csak azért is érdekelt, mert pont, hogy nem szeretnék egyelőre teherbe esni és gázt se akarok, ha probléma adódik.. Erre természetesen nem lehet alapozni, a megfelelő védekezés a legfontosabb, de volt már óvszerrel gondunk és tablettát nem szeretnék szedni (egyelőre).

2017. febr. 28. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezek alapján szinte borítékolható a PCOS. Kérdés, együtt társul-e IR-rel, ami szintén hátráltató tényező. Menj el egy endokrinológushoz, aki rendesen kivizsgál!
2017. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Manka68 ***** válasza:
PCOS nincs IR nélkül, ezt csak a terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet kizárni vagy megerősíteni. A többi vérvizsgálati eredmény és a tünetek csak gyanúalap. Ha nálad ez a gond, és még nem szeretnél teherbe esni, a fogamzásgátló enyhítheti a tüneteket, viszont hosszú távon rontja az inzulin érzékenységet. Egy kivizsgálás nem árthat, hogy amikor majd szeretnél teherbe esni, tudd hogy mire készülj, mit kell tenned a siker érdekében.
2017. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Cukrom is jó volt, laborom rendben van, egyedül az említett D-vitamin hiány.
2017. márc. 2. 18:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Inzulint néztek? A d vitamin hiány máris egy rossz pont. Ne haragudj, de annak hogy te az apukadra hasonlitasz, semmi köze ehhez. A fiam is hasonlít rám, illetve pontosan ugyanúgy néz ki, de nem termel ösztrogént, mert ő egy férfi. Ne keverj ide hulyeségeket. Látom nem érted a betegség lényegét. Az a nő, amelyikben több a tesztoszteron, az egyszerűen kóros. Olvass utána szerintem!
2017. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak cukorból nem lehet IR-t megállapítani. Vagyis ha igen, ott már nagyobb gáz van. Milyen cukrod van egyébként rendben? Az éhgyomri?
2017. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!