Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férjen ultimátumot adott :nem...

Férjen ultimátumot adott :nem sikerül teherbersnem?

Figyelt kérdés
Három éve próbálkozunk, eddig nem lettem terhes. Kivizsgálásokon átestünk, ő kapott gyógyszert, mert a spermái lassú mozgásúak voltak. Ennek ellenére nem sikerül a baba, következő lépés az inszemináció. Férjemmel mostanában többször vitáztunk, főleg a baba miatt, hogy ki a hibás, mert én sokat dolgozom, stresszelek, ő sokat van távol, tárgyal. Azt mondta, hogy ha nyárig nem esek teherbe, akkor elválik. És elfutott itthonról. Én meg, mint egy hülye, meg sem bírtam szólalni, védeni magam mert egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt mondta :( totál kibuktam. Lehet tényleg el kéne válnunk, ha így beszél velem? Ti mit mondanátok neki, ha haza ér, vagy mit tennétek?
2017. ápr. 5. 16:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Egyértelműen hirtelen felindulásból mondta.

Jó a kapcsolatotok általában vagy rossz? Ha rossz akkor nincs értelme egy gyereket is széthulló családba szülni aminek úgyis válás/sérülés lesz a vége.

De ha jó, akkor nyilván ez a sikertelenség mindkettőtöket megvisel, frusztrál és ez a kapcsolatra is rányomja a bélyegét.

Szerintem higgadjatok le és utána üljetek le megbeszélni hogy ezt mennyire gondolta komolyan. Ha komoly volt akkor azonnal váljatok el. Ha csak hirtelen felindulás akkor beszéljetek át hogy ti egy csapatban játszotok, nem egymásra kéne mutogatni.

2017. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Első körben higgadtan kéne átbeszélni a problémát.

Valószínűleg mindketten ki vagytok fizikailag és lelkileg is azért beszélt így veled.

Arra nem gondoltatok, hogy elmentek valahova egy hosszú hétvégére kikapcsolódni? Hátha kevésbé lesztek stresszesek.

2017. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Ez durva volt tole, hol a joban-rosszban kitartok melletted? Raadasul nem is biztos, hogy miattad nem jon ossze, hiszen nala is allapitottak meg problemat.

Ha hazajon, szepen kerdezz ra, ezt hogyan gondolta. Mondja el az erveit, felelmeit, aggalyait. Ha atbeszeltetek es azok utan sem ker bocsanatot es kitart az allaspontja mellett, akkor en nem varnek nyarig. Beadnam a valopert.

2017. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Én azt ajánlom, HA nem tud változtatni a viselkedésén (lsd: ha nem esel teherbe, elválik), akkor ezt nem is érdemes tovább folytatni, ha sikerül a baba, akkor még több feszültség lesz, akkor vajon mit csinálna?
2017. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
HA már ezt fontolgatja, akkor felesleges is a további prbálkozás, inkább váljatok el, és próbáljátok meg mással élni az életeteket. Lehet mással könnyebben jönne a gyermekáldás is.
2017. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Én férfi vagyok és bár nem ismerem a kettőtök közti érzelmi kapcsolat erősségét, de annyit tudok, hogy egy férfiben is lehet olyan erős késztetés gyerekvállalás irányában, mint egy nőnél. Ez patthelyzetet tud előidézni egy kapcsolatban. Vannak olyan esetek, amikor a két szervezet biológiailag valahogy nem passzol össze (laboratóriumi vizsgálatokkal nem kimutathatóan), hogy minimális a szaporodási esély, miközben más partnerrel semmi gond nincs.
2017. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy hirtelen felindulásból mondta, de ez nem mentség mert kimondta. Én is gondolok sok rosszra veszekedésnél, de pár óra után mindig megbánom, és nem is úgy gondolom. Én már megtanultam korábbi kapcsolataimból, hogy nem szabad mindig minden gondolatunkat kimondani, amikor dühösek vagyunk. Mindenesetre elég rosszul esett, és kíváncsi vagyok, később mi lesz a magyarázat, akkor is így gondolja, vagy már megbánta. Egyébként nem is tudom, hogy ha jönne bármi probléma köztünk, azt is így oldaná meg a későbbiekben? Érdekes
2017. ápr. 5. 17:36
 8/25 A kérdező kommentje:
Ismerek kettő olyan párt is, akiknél az előző kapcsolatukból évekig nem született baba, de más partnerrel pedig pár hónapon belül... Érdekes ez is
2017. ápr. 5. 17:37
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

"Egyébként nem is tudom, hogy ha jönne bármi probléma köztünk, azt is így oldaná meg a későbbiekben?"

Ez egy problema, ami jott es igy oldotta meg. :(

2017. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát... én most egy ideig biztos mindent megtennék azért, hogy biztosan NE legyek terhes, mert elvesztettem volna benne a bizalmamat. Nem érezném úgy, hogy a terhesség/gyereknevelés során is kitartana mellettem. Egy csomó probléma jöhet még, ha eltiltanak a szextől terhesség alatt, elhagy? Ha missed ab lesz, elhagy? Ha sokat sír a gyerek, és idegesíti, elhagy?

Szerintem az ember egy normális házasságban ilyet nem mondhat, még felindultságában, dühében vagy elkeseredésében sem.

2017. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!