Szerintetek is bunkóság bizonyos kor után megkérdezni a nőket, párokat, hogy mégis mikor lesz baba?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már. 13 éve vagyunk együtt a férjemmel, 5 éve vagyunk házasok. 32 évesek vagyunk.


2 éve sajnos nem jön össze a baba, egészségügyi problémák miatt.


És már annyira elegem van, hogy non-stop jönnek a kérdések, hogy mégis miért halogatjuk a szülést, a karrier nem olyan fontos, inkább kezdjünk bele a babaprojektbe, mindenki osztja az észt, meg hogy ne várjunk addig...stb. Még aki szinte totál idegen, az is. Elegem van. Semmi kedvem boldog-boldogtalan orrára kötni, hogy igenis, akarunk már babát 2 éve, de nem jön össze, meddőségi központba járunk, mégis mi köze hozzá?


És a legrosszabb az, hogy eleve úgy kezdenek el szövegelni, mintha meg sem fordulna a fejükben, hogy lehet nem csak arról van szó, hogy még védekezünk, mert a karrier a fontosabb, és még nem akarunk gyereket, mert amúgy mindig ide lyukadnak ki: Ne várjatok annyit, a karrier megvár! Utazgatni később is lehet! ... stb.


Nagyon zavar.



2017. máj. 2. 09:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%

Elhiszem :(. Legtöbben sajnos nem gondolnak bele. Őszintén régebben én sem gondoltam erre,és volt akit kérdezgettem erről ugyan így. Aztán a legjobb barátnőmnek sem jött össze a baba, és végignéztem min megy keresztül. Mennyi vizsgálat, kezelések, injekciók, lombik. A lelki oldaláról nem is beszélve. Azóta ezerszer tapintatosabb vagyok, és bánom, hogy valaha nem voltam az. Nem tudom, hogy mit mondanék a helyedben. Lehet hogy aki sokadjára zaklat ezzel, azzal szemben elgurulna a gyógyszerem, és keményebben helyretenném, hogy kicsit szégyellje el magát.

A legjobb barátnőmnek azóta összejött, a második lombik, már 2 éves a fia. Kívánom szívből, hogy Nektek is sikerüljön! Addig is sok erőt és kitartást!

2017. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
92%
En biztos megmondanam hogy "kerlek hagyjuk a temat, van okom ra hogy ezt kerjem". Ettol elszegyenli magat de megsem kotod az orrara, hogy mi is az.
2017. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
77%

nem a bizonyos kor a lényeg.

tőlem már 25 évesen is állandóan kérdezgették... mi közük hozzá? mi amúgy utazgatás miatt nem akarunk még. de ha meddő lennék, vagy a párom, vagy akármi, ahhoz sincs senkinek semmi közé.


én megmondtam, hogy ki lehet szállni a pinámból - így szó szerint!!!

2017. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem MINDEN korban bunkóság ilyet kérdezni, mert ez csak KÉT emberre tartozik, senki másra sem.


A helyedben ilyenkor leállítanám öket, hogy foglalkozzanak a saját életükkel és ne a tietekkel

2017. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%

Mi 15 éve vagyunk házasok, és már senki nem hozza szóba a gyerek témát. Amikor 5 éves házasok voltunk, nekünk is feltették mindig a kérdést, hogy mikor jön a baba. Mi lezártuk a témát 1 mondattal: Nem akarunk gyereket. Kész, ennyi. Ma már senki nem kérdezi meg.

Te is letudnád 1 mondattal zárni: pL:

- próbálkozunk, ennyi

- Majd jön ha jönni akar, más téma?

. és nálatok mikor lesz baba?

2017. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Igen, persze, minden korban gáz, de azért van egy bizonyos eltelt idő, ami után szerintem már rendkívül tapintatlan erről faggatózni, mert lehet, hogy meddőség áll a háttérben, vagy olyan dolog, ami lelkileg megviseli őket, pl. sokszor teherbeesik, de folyton elvetél. Eszembe nem jutna ilyeneket kérdezni, és főleg nem olyan pároktól, akik már régebb óta házasok, és már a koruk szerint is benne vannak a gyermekvállalásban.


Pl. van egy 42 éves nő ismerősöm. Még nincs gyereke. Hát mekkora bunkáség lenne már őt erről faggatni, amikor az is lehet, hogy azért nem szült eddig, mert nem is akar egyáltalán, vagy akar, de nem lehet neki, vagy akármi lehet a háttérben. Szóval igen, minden korban bunkóság erről faggatni valakit, de bizonyos kor után szerintem egyre inkább tapintatlan.

2017. máj. 2. 09:30
 7/45 anonim ***** válasza:
86%

Tőlem tavaly kérdezték meg, hogy

" na mikor jön a baba? hiszen a párom öccsének is született kislánya!"

De én erre annyit mondtam, hogy ha majd betöltöm a 30 évemet akkor jöhet a baba, addig várunk.

Csak közlöm: Tavaly 44 éves voltam :)

2017. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

rokonok indítottak azzal, hogy "na esküvő?"

megkért "na terhes vagy?" "nem???" "biztos nem????"

...

találd ki miért nem járok már ezekhez az emberekhez!


nekem pl a pajzsmiriggyemmel van probléma, nem tudom mikorra tudják rendbehozni, de nem fogom az orrukra kötni, mert nem a családom és nem tartozik rájuk!

2017. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk van már egy 4 éves fiunk, és mindenki kerdezgeti, hogy mikor lesz már testvér. Mert az kell. Mi szeretnénk is, de nem sikerül. A szülés óta volt két műtétem is, fél éve meddőségibe járunk. Én nem veszem fel a kérdést. Sokan tudják, hogy gondom van. A műtétek miatt ugye bár. De aki nem tudja (pl ügyfelek a bankban, mert ott dolgozom), nekik annyit szoktam mondani, hogy majd lesz ha isten vagy a sors vagy ki hogy hívja, úgy akarja. Ezután még senki nem kérdezősködött tovább. Rólam ráadásul sokan hiszik, hogy terhes vagyok és gratulálnak, mert van egy kis pocim, ami terhes hasnak néz ki. De én ezt se veszem fel. Leperegnek rólam az ilyen dolgok. De én könnyebb helyzetben vagyok, mert legalább egy gyerkőc már van. Én viszont nem kérdezek ilyet idegenektől, rokonoktól. Akivel olyan a viszonyom, róluk úgyis tudom, hogy akarnak-e vagy sem.
2017. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
61%

Persze ez tapintatlanság,de sajnos el kell kezdened ehhez hozzászokni és a helyén kezelni,mert ha meglesz a gyerek akkor a legutolsó ismeretlen is megállít majd, és a pénztáros meg postás is neked szegezi majd a kérdéseit.

Pl szoptatod?Van elég tejed?Természetes úton szültél?Jól alszik?Miket csinál már?Az enyém 4 hónaposan már állt...miért nem adsz neki cumit?Miért adsz neki cumit?Hányszor kel éjjel?Miért?Együtt alszotok?Nektek ez jó?

És mindehhez jönnek majd a jobbnál jobb tanácsok is.


Ja és már terhesség alatt is ez lesz.Pl mikorra vagy kiírva?Akarod szoptatni?Eszel rendesen?Mennyit híztál?Az nem sok/kevés? Bla bla.


Szóval szívd fel magad mert innen csak rosszabb lesz. ;-)

2017. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!