Hormonzavar (progeszteron) esetén lehetséges a teherbeesés?

Figyelt kérdés
Progeszteron problémáim voltak(túl kevés) 3 évig tartott mire a lányom (3 hós most) megfogant és megmaradt. Volt vetélèsem is így amikor összejött a baba utrogestant szedtem 14.terhességi hétig. Már most tudjuk,hogy szeretnénk 2. babát. Nem is védekezünk...nem akarunk időt veszteni és olyan jó szülőnek lenni a lányunk nagyon jó kislány szeretnénk neki testvért.Kérdésem az, hogy mennyire igaz az hogy szülés utàn rendeződnek a hormon problémák ? Szoptatok, így nem menstrualok. Lehetséges hogy így legyek terhes szerintetek?30 évesek múltunk nem érezzük, hogy elkapkodjuk csak nem szeretnénk évekig várni megint.Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. máj. 2. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem rendeződnek a szüléstől a hormonproblémák, nekem is gyenge volt a peteérésem szülés előtt, szülés után is az maradt. Volt peteérés, de gyenge volt a progeszteron, amit vérzés előtt napokkal jelentkező pecsételés jelzett, pedig a hőm is szép volt. Clostyval kétszer estem teherbe első gyógyszerezett hónapban, előtte nem, pedig volt peteérésem. Első szülés után a fogamzásgátló elhagyása után ugyanúgy visszatért a probléma, de újból segített a Closty.


Ha nem menstruálsz, nincs még peteérésed, nagyon-nagyon-nagyon kicsi az esély, hogy pont elkapjatok egy kósza peterést, ami megelőzné az első vérzést. Kivéve, ha kivétel nélkül mindig folyamatosan együtt vagytok 2-3 naponta.


Plusz nem javaslom a próbálkozást 3 hónappal a szülés után, egy évet minimum adj a szervezetednek, elég neki a friss terhesség-szülés, plusz most a szoptatás. Mi egy év után kezdtünk próbálkozni azzal, hogy ki tudja, mikor sikerül és már 14 hónappal a szülés után teszteltem pozitívat és ez is naggggyon korai! Még nem nehéz annyira a háton fekvő babával, de pár hónap és elindul mászni, kúszni, felállni, veri össze majd magát mindenhol, nem győzöl kapkodni utána. Tapasztalatból mondom, hogy nem könnyű terhesen másik babával. Szerintem még várjatok. Azért elég nagy a különbség a szinte gyermek ágy utáni próbálkozás és az évekig várás között. Nem kell évekig várni, mi se vártunk, de azért maradj két lábbal a földön és gondolj magadra is.

2017. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igazad van.Valószinüleg attól való félelem hogy megint évekig kell várni késztett erre...Átgondolom még akkor ezt. Amúgy terhesseg előtt clostylt szedtem én is. 2. clostylos hónapban lettem terhes. Menszeszem nem volt soha jó.Pl volt hogy 58 nap- 2 havonta volt vérzèsem.Akkor csak rossz sztereotípia hogy rendeződnek a hormonok szülés uràn...
2017. máj. 2. 10:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem rontott a hormon problémáimon és női bajaimon a terhesség és a szülés. Van, amin javított (pl szebb a hajam, jobb a szex), de pont a női betegsegeken rontott. Nem is sikerül a kistesó már lassan 2 éve. Én konzultálnék orvossal a helyedben.
2017. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen erre is gondoltam. Megfogadom az első javaslatát és várok,de megfogadom a tiedet is ha aktuális lesz akkor előtte felkeresem az orvosom.Sajnálom, de bizom benne hogy nálam ha nem is javul,de nem romlik a helyzet.Jó lenne még ilyen problémákkal küzdő emberkék történetet olvasni. Kell a megerősítés, avagy a tisztán látás.
2017. máj. 2. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
De most szoptatás mellett nincs értelme elkezdeni vizsgálódni. Vagy el akarod választani?
2017. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem! Akarom szoptatni! De már foglalkoztat a második baba gondolata.Kivancsi vagyok hogy mások is voltak ilyen helyzetben mint én hogy az első is nehezen jött össze a hormon problémák miatt (konkrétan progeszteron) és kiváncsi lennék hogy mennyi idő a második illetve hogy lehetséges e egyáltalán a második ... javított e valakinek a problémákon.
2017. máj. 2. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:
#1 vagyok megint. Én IR-es, PCOS vagyok pajzsmirigy alulműködéssel. Nekem sok-sok fogyás, gyógyszeres kezelés és diéta kellett ahhoz, hogy egyáltalán legyen valamilyen peteérésem. Pont emiatt nem vártunk mi sem egy évnél tovább, mert ki tudja mennyi idő míg sikerül. Úgy voltam vele, az lenne az ideális, ha a nagy lenne már egy olyan 20-22 hónapos, mire pozitívat tesztelnék, úgyse sikerül egyből, elkezdünk hát próbálkozni. Volt két sikertelen ciklus, aztán mivel látszott a progeszteron probléma fennállása, megpróbáltunk megint a Clostyt. És megint elsőre sikerült. Aztán az lett így, hogy 22 hónapos korára a nagynak nem pozi teszt lesz, hanem kistesó. Szóval simán benne van a pakliban, hogy egyből teherbe esel, aztán lehet vakarózni, hogy az ember hogy oldja meg a mindennapokat, terhesgondozást, szülést, stb., főleg ha nincs igazán külső segítség. :)
2017. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Felesleges mèg probálkozni hisz szoptatsz mèg,ahoz hogy jo sok tejed legyen a prolaktin felelös,ugye a magas prolaktin szint megakaályozza a teherbe esèst.Szerintem addig mindenkèpp vàrj mig màr nem szopizik a pici.
2017. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
megakadályoza akart lenni
2017. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kivéve, akinek nem akadályozza meg. :-) egyelőre élvezd a babádat. Azért a progihiányon önmagában nem olyan nehéz segíteni, simán lehet, hogy most majd nem is kell rajta.
2017. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!