Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hosszú sikertelenség után...

Hosszú sikertelenség után hogy lehet nem rá gondolni napi szinten?

Figyelt kérdés
Közel egy éve próbálkozunk, babát szeretnénk.Azon az elven vagyok, hogy nem szabad rágörcsölni, de ez nagyon nehéz. Görcsölni még nem görcsölök, úgy érzem, de minden nap többször is eszembe jut, főleg a ciklus vége felé, egyszerűen nem tudom kizárni a gondolatot. Ti hogy csináljátok?
2017. aug. 16. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, csak az mondja, hogy "ne görcsölj rá", aki még nem volt ebben a cipőben, mert nem voltak meddőségi problémái, vagy az, aki már olyan régóta küszködik, hogy majdhogynem feladja.


Nekünk ez a 26. hónap. Ciklus elején jól elvagyok, aztán 1 héttel a nem várt előtt bezizzenek, nem tudok csak erre gondolni, félek, hogy megint negatív, várom, hogy tesztelhessek, hátha pozitív, csak ezen jár az eszem. Nálunk ráadásul inszem van, elfelejteni sem könnyen lehet, mert ugye folyton orvoshoz kell rohangálni, meg progit szedni napi 3x, esténként Crinone gélt használni, ezek mind olyan dolgok, amikről ugye nem lehet megfeledkezni, emiatt természetes, hogy ez jár a fejemben...


Pl. 3. inszem után voltunk Bogácson, 11-12. dpo. Na, be sem mehettem a vízbe, féltem meginni egy sört is, pedig jól esett volna a nagy melegben. Aztán persze negatív lett a teszt, és amiatt is pluszban dühös voltam, hogy minden ehhez igazodik, nem tudok venni egy kellemes forró termálfürdőt, félek elmenni ilyenkor konditerembe, vagy egy jót bulizni. De az sem jó, ha valaki beveszi a leszarom tablettát, mert ha nem jön össze, annak igenis oka van, és nem a rágörcsölés, tehát el kell menni orvoshoz, meg oda kell figyelni.

De pl. most a 4. inszem után 5 nappal volt a házassági évfordulónk, étterem, és kértem martinit, 2-t is megittam, és azt éreztem, hogy normálisan élek végre, és nagyon felszabadító érzés volt. 3. martinit azért nem kértem már :)


Olvasd el Ördög Nóra Pozitív c. könyvét, nekem sokat segített.

Ő tudja, milyen bőgni, mikor megjön, tudja, milyen belső érzelmi káosz van egy nőben. Most már 2 gyermek anyukája.

2017. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén.. Sehogy. En pont uazt csináltam az elso hónapban mint a 20.ban. Nekem igy jo volt es nem igazan érdekelt mas szarsaga "nem szabad ragorcsolni". Pf. Nem sírtam nem feszultem de vagy akarsz (szeretnel) valamit vagy nem. Olyan nincs h nem akarom aztan összejön (legalábbis nalam nincs mert en amig nem akartam vedekeztem mert nem vagyok hulye)

Az aki ranez egy alsogatyara es ikreket szül az nekem ne pofazzon, hogy ne gorcsoljek ra.

Ha nem vizsghaltattad ki magad es a párod tedd meg, ha megtetted tegyél meg mindent hogy javíts az eselyeiden, bízz magadba es ne beszéld meg másokkal ezt (ismerosokkel) mert mindnek lesz egy jotanacsa amitol a falra mászol.

Figyelj a testedre es engedd el azt hogy miért nem jon, meg mit rontasz el. Semmit. Bízzál magadba, a parodba es a babatokban. (mar ha egészségesek vagytok.. Ha nem akkor az orvosokhoz menjetek eloszor)

2017. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Sajnos mi is ebben a cipőben vagyunk a párommal. Nekem is gyakran megfordul a fejemben ,hogy: "Már megin miért nem sikerült?" Ciklus végén reménykedek, hátha összejön, de sajnos megjön és csalódok megint...Aztán jön a következő hónap,ami a feléig kb reményekkel teli.. Párom már volt vizsgálaton,vele minden rendben :) Illetve nekem is folyamatban vannak. Most a PCOS-t vizsgálják, amitől nagyon félek hogy az lesz, de próbálok pozitívan hozzáállni.Tény, a ciklusaim néha hosszúak,de a legtöbb késés az 7-10 nap, ami 1 évbe 2x ha előfordul.Ami esetleg még utalhat rá, az az 5-6 nagyobb tüsző a bal petefészekben. A doki hüvelyi UH alapján azt mondta hogy ez nem PCOS de csinál egy hormonvizsgálatot amiből kiderül, e szerinte a peteéréssel lesz a probléma.Várom az eredményemet, aztán tovább konzultálunk a dokival hogy mik a továbbiak.. Addig meg nem állunk amég nem lesz bébi .1 babuciért mindenemet odaadnám illetve a párom is. Sok lelki erőre van szükség hozzá. Fel a fejjel, én szorítok neked és mindenkinek akinek nehezebben jön össze!!
2017. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, elgépeltem, ezt szerettem volna: De szerinte a peteéréssel van gond "
2017. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!