Manó 88 kérdése:

Inzulin rezisztencia vagy nem? 2 orvos szerint igen,2orvos szerint nem. Mi tévő legyek? Hova menjek még?

Figyelt kérdés
Lombik előtt állunk, a lombikos doki szerint és a nőgyógyászom szerint van probléma az inzulin értékeimmel . Endokrinológus és diabetológus szerint nincs. Szedjem a gyógyszert vagy ne? Mennyi pénzről kell még megszabadulnom mire biztosat tudok?

2017. aug. 27. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg leírnád az eredményed?

Talán úgy könnyebb lenne.

2017. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt én nem értem... hiszen elméletileg végeznek egy terheléses vércukor vizsgálatot, amikor nem csak a vércukrot nézik, hanem az inzulin szintet is. Mindkét értéknél van egy referencia tartomány, hogy medtől meddig normális, mi az egészséges, élettani érték.

Szerintem.

2017. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt mint nálad.Az endokrinológus szerint van probléma a lombik doki nem is foglalkozott vele.inkább a pm érdekelte.
2017. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A lombikos doki szerint a 60 perces inzulin érték nagyon kiugró. Az endokrinológus kiszámította a Homa indexet(2,66), azt mondta rendben van, és ki volt akadva hogy gyógyszert szedetnek velem. Az értékeim:glükóz(mmol/l): 0 perc:5,1 60 perc:7.4 120 perc:6.3

Inzulin(uu/ml): 0 perc:11.76 60perc: 107,3 120perc:46.02 A glükóznál vannak referencia értékek, az inzulinnál csak a 0percesnél, az rendben van.

2017. aug. 27. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát így a lombik dokira hallgatnék

Ez ir

2017. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 VeDi84 ***** válasza:

Ez nem is kicsit IR!

Már a 0. perces inzulin is magas, hiába van referencia értéken belül. 2 körül kéne lennie. A 60. percesről meg ne is beszéljünk! Mindenképp keress másik endokrinológust, mert ezt kezelni kell.

Addig is nem árt, ha diétázni kezgesz és legalább heti 3-4 alkalommal sportolsz. Ezek gyorsan, sokat tudnak javítani az értékeiden, a gyógyszer önmagában nem elég!

2017. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is IR!

Az éhgyomri inzulinnak a te esetedben max 9 kéne lennie, akkor lenne tökéletes. (Ha a HOMA index 2 vagy alatta van, de maximum 2,5)

60 perces inzulinod pedig nagyon magas. Nekem 80 körüli és már az is elég magas és gyógyszert is kell szednem.

Inkább másik endokrinológust keress, a lombikos doki mondja jól!

(A diabetológus meg eleve nem foglalkozik veled míg cukorbeteg nem vagy, tapasztalat sajnos)

2017. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 28. 17:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom merre laksz kérdező de én tuti másik endokrinológushoz mennék helyedbe

Kecskemét Dr Naszódy Péter

2017. aug. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!