Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködésből...

Pajzsmirigy alulműködésből túlműködés? Volt valakinél így?

Figyelt kérdés
Lombik miatt Letroxot kaptam, mert a tsh-m teherbeeséshez magas volt. 1 év gyógyszerszedés, és egy terhesség -sajnos középidős vetélés lett belőle- után; a szokásos Letrox adag mellett 0,01 lett a tsh-m, és magas az ft4, ft3 is. Hogy csaphatott így át a másik végletbe? Járt már így valaki?
2017. szept. 16. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Simán.... Én alulműködő vagyok évek óta, annyira érzékeny a szervezetem erre, hogy a 100 mcg Letroxtól 3,5 lett a TSHm, emelték, a 125től pedig 8 hét után a vérvétel 0.014es TSHt mutatott, az fT3 és az fT4 is rossz értékkel. Most vegyesen szedem a kettőt, heti 2 nap 125-t, így rendben lesz most, érzem is, hogy jól vagyok. A túlműködés jeleit hamar észreveszem már magamon. Sajnos vetélést mindkettő okozhat, az alul és a túlműködés is.
2017. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Neked mennyi idő kellett, hogy újra rendbejöjjön minden? 1,5 hét elég lehet? Versenyt futunk az idővel most, mert 1,5 hét múlva kezdhetnénk a stimulációt. Minden eredményem rendben van, csak ezen a TSH-n múlik minden...
2017. szept. 20. 09:40
 3/6 Manka68 ***** válasza:
2-3 hónap míg beáll az új egynsúly. :-( Addig sajnos nem is érdemes belekezdeni a lombikba. Szerintem bírd párbeszédre a dokijaidat. Inkább várj pár hónapot, minthogy vetélés legyen a vége. Sajnos ennek a lehetősége így elég nagy. :-(
2017. szept. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 0,014-es értékről 8 hét alatt lett 2,5-ös a csökkentéssel. Túlműködés hamar reagál a változásra, az alulműködés lassabb folyamat. Pár hét alatt rendeződhet az értéked. Mi lett veled azóta?
2017. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm az érdeklődésed! Azóta -ha lassan is- javul a helyzet. A korábban magas FT3 és FT4 visszakerültek a normál tartományba. A TSH-m is elindult felfelé, bár nem roham tempóban: most 0,01 helyett 0,02.

Közben zöldutat kaptunk a lombikhoz, mert a túlműködés nem akadály, csak az alul. Mivel a pm. hormonjaim normál tartományban vannak, ezért nem veszélyes a terhesség vállalása, mert a babára az anyai pm. hormonszint hat, nem pedig a TSH (ami hipofízis hormon). A TSH várhatóan emelkedni fog a stimulációval is. Szóval én bizakodó vagyok.

2017. okt. 6. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Na ezek jó hírek! Ha az fT4 és fT3 már jó tartományban van, így igaz, az már nagyon jó, és mire odaértek, jó is lesz minden. Koraterhesség is már nagyon emeli a TSH értéket, nálam is így volt, a szép 0,74-es TSH értékem már 8 hetes teresen 3,5 lett. Sok sikert és írj majd az eredményről :)
2017. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!