Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Closytilbegyt mellé kötelező...

Closytilbegyt mellé kötelező az ultrahangos megfigyelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni. Endokrinológusom Closytlbegylt írt fel de egy szóval sem említette, hogy ultrahangos megfigyelés kellene mellette. Erre már csak az interneten bukkantam rá. Ebben szeretném segítségeteket kérni. Volt olyan, aki uh ellenőrzés nélkül szedte a Closytilbegyt-et? Illetve, amennyiben kötelező az uh akkor csak hüvelyi vagy hasi is elfogadott? Nagyon szépen köszönöm (4 év sikertelen teherbeesést követően számtalan nőgyógyászt váltva egy segítőkésznek tűnő endokrinológus javaslata alapján)

#Closytilbegyt+uh
2018. jan. 11. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Itt szinte mindenki azt fogja neked írni, hogy ez veszélyes gyógyszer, ami mellett kell az uh.

Viszont!


Én magán nőgyógyászhoz járok, nekem is felírta úgy, hogy nem is említette hogy kellene majd figyelni uh-val. Én is ahogy te is, itt értesültem a vaálaszadóktól hogy kellene figyelni. Mielőtt felírta, csinált egy hasi uh-t és ennyi volt.


Én bevallom, az itt válaszolók miatt nem merem már beszedni. Egyébként ha bízol a dokiban, akkor az ő véleménye kellene hogy érdekeljen (ha meg nem bízol, akkor le kellene cserélni), nem pedig ismeretlen gyk-es nőkre hivatkozni.

Az én orvosom is jó dokinak számít több évtizede a pályán, de mégis én is hezitálok.

Szóval, tudom a válaszom egy nagy 0, de azért a lényeg talán érezhető.

2018. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon sokak szerint kötelező. Én kétszer két hónapig szedtem (akkor jöttek össze a babák, 2015-ben és 2017-ben), semmi gondom nem volt, pedig nem volt uh követés (külföldön élek). Ha fájdalmaid lennének, akkor kell orvoshoz fordulni, mert az a túlstimulálás jele, de ez ritka és függ az adagtól is. A minimum adag 5 napig egy tabletta, azzal elvileg nem lehet gond. Neked mennyit írt föl?
2018. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én dokim szuris stimunál csinál UH követést, ha csak Closty van, akkor nem. Nekem szerencsére nem volt gond, meg is repedt, kétszer is terhes lettem, másodjára kétpetéjű ikrekkel.
2018. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Számtalanszor szedtem uh nélkül, semmi bajom nem lett tőle.

azopnban, ha csinálnak, akkor az hüvelyi uh lesz.

2018. jan. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmi nem kötelező, de itt van egy kérdés, ahol leírtuk, hogy miért érdemes. A kérdezi meg leírja, hogy hogyan járt pórul.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

2018. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm az eddigi hozzászólásokkat. Ciklus 5-9.napján kellene szednem napi 2db-ot. Gondolom azért az 5-9.napon, mert nekem nagyon hosszúak a ciklusaim, jelenleg is 60.napon tartok :( volt teljes labor már 2x igazából minden érték jó, kivéve a ciklus 21.napján mért progeszteron, ami mutatja is, hogy nincs ovulációm ;( 4 éve próbálkozunk így érthető, hogy nagyon bízom ebben a gyógyszerben csak felmertűltek ugye a kérdések. És most eszembe jutott még egy. Ha ennyire alacsony a progeszteronom ovulacio után nem kellene szedni Utrogestan-t? Nem ismerem csak szintén itt olvastam gyk-en, hogy ovulacio után a következő nem vártig ezt kell szedni, hogy sikerüljön is megtartani a babát. Nagyon köszönöm előre is, ha valaki ebben is tud segíteni.
2018. jan. 12. 10:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Terheléses cukor és inzulinvizsgalat volt?
2018. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom azért az 5-9.napon, mert nekem nagyon hosszúak a ciklusaim, jelenleg is 60.napon tartok"

rosszul gondolod. Én mindig 1. naptól szedtem, és hasonlóan vagyok ciklusügyileg, annyi különbséggel, hogy az esetek nagy részében 45 nap után már szoktam menni gyógyszerért, hogy hozzuk meg.


nem biztos, hogy kell progi-pótlás. az alacsony progeszteron csak azt jelzi, hogy nem volt ovud (mint ahogy ezt te is tudod), de arról nem szolgál semmiféle infóval, hogy ovu esetén mennyit termelne a sárgatest.

2018. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, terheléses cukor+inzulin is megvolt. Ott egyedül annyi eltérés volt, hogy valamiért a 120' glükóz beesett a 0' alá :/
2018. jan. 12. 10:35
 10/15 anonim ***** válasza:
És sz inzulin értékeid milyenek voltak? 0,60, 120 perces?
2018. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!