Pajzsmirigy alulműködest kezelnek nálam Letrox-al. Kell e aggódjak ha babát szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! December közepe felé volt egy felső légúti betegség, ennek következtében elküldött a házi orvos vérvételre. Ahol kiderult hogy egy pici pajzsmirigy alulmukodes van. De pontosan nem tudom az értékeket, nem mondta el, viszont akkor még nem problémáztam rajta, nem is kérdeztem.

Azt mondta ne aggódjak bele férek az alsó határba, de attól függetlenül szedjem a Letroxot. Menjek endokrinologushoz, aztán február végén negismeteljuk a vérvételt.

Hozzá kell tennem hogy 4. Hónapja próbálkozunk a babával, de sajnos eddig semmi.

Kell aggódjak szerintetek?

Előre is köszönöm :)



2018. jan. 16. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell :) Nekem is akkor derült, ki hogy alulműködik a pajzsmirigyem, mikor babát terveztünk :) Aztán egész terhesség alatt szedtem :) Szóval nem kell aggódni :) Jön az a baba majd ne aggódj :)
2018. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem született Letroxszal beállított pm érték mellett.
2018. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm szépen.. El sem tudjátok képzelni hogy mennyire megnyugtattatok most :) akkor nem aggódok, és állok elébe :)

Köszönöm megegyszer

2018. jan. 16. 16:59
 4/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azért menj el endokrinológushoz, mert babához nem elég határon belül tartani a tsh-t, 1-2 között kell lennie. Amíg a pajzsmirigyed nincs rendesen beállítva, célszerű szüneteltetni a babaprojektet, nehogy baj legyen. A gyógyszernek kell kb 3 hónap. A kontrollvérvétel után, ha már tutira rendben vagy, akkor érdemes újrakezdeni. És pozitív tesztnél rögtön jelentkezni kell az endodokinál, általában emelnek rögtön az adagon, mert a terhesség megváltoztatja a dolgokat. Minden trimeszterben ellenőrzik a pajzsmirigy értékeket. Könnyen lehet, hogy emiatt nem sikerült eddig a baba.

2018. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a Te válaszodat is, persze mindenképp elmegyek az orvosokhoz, szeretném tudni hogy mi a helyzet. Bár kicsit félek is tőle, de gondolom mindenki így van vele aki ebben a cipőben jár.
2018. jan. 16. 20:23
 6/13 A kérdező kommentje:
Őszintén tényleg szeretnénk a babát, és picit bántja is a lelkem hogy lehet miattam nem sikerül, pedig megprobalok mindent megenni. A Gravidát is el kezdtem szedni, aztán olvastam a tájékoztatót hogy konzultálni kellnezugyben.
2018. jan. 16. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jódmentes terhes vitamint/multivitamint keress.
2018. jan. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm hogy írtok ilyeneket :) pl erről sem tudtam semmit.

Megrendeltem a netamint. Azt az egyet találtam amiben nincs jód, és nagyon jó véleményeket olvastam róla :) hátha

2018. jan. 17. 09:28
 9/13 cukicsillag2017 ***** válasza:
100%
Szia, ugyan ebben a cipőben járok mint te. Én általános vérvételre mentem tavaly novemberben, babatervezés miatt, ahol kiderült hogy 4,28 a TSH értékem, vissza lettem rendelve 1.5 hónap múlva, most januárban, ahol az érték ismét magas 4,49 lett. Ekkor írt fel Letroxot, 25 mg-ot (fél tabi) valamint elküldött nyaki ultrahangra és endokrinológushoz. Szerintem nekünk is ezért nem sikerült eddig a baba, most már 7 hónapja... remélem most majd már összejön, mert nagyon várjuk :( Neked is kell menned endokrinológushoz?
2018. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem tudom a pontos eredményem, csak annyit mondtak hogy kis mértékű alulműködes

Október óta próbálkozunk a babával, december vége óta szedem a letroxot. De baba azóta sincs. Igen mennem kell endokrinológushoz.jovo héten megyek elvileg. Nekem még nem volt kontroll vérvételem :/ tartok tőle őszintén

2018. febr. 1. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!