Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Évekig alkalmazott naptár...

Évekig alkalmazott naptár módszer és megszakítás mellett nem lettem terhes. Szerintetek van okom egészségügyi problémára gondolni?

Figyelt kérdés
Azzal szeretném kezdeni, hogy nem lenne gond, ha összejönne a baba, nem vagyunk teljesen felelőtlenek. Peteérés környékén szoktunk védekezni, ezen kívül vagy megszakítást alkalmazunk, vagy semmit. Alapvetően elég erősen szoktam érezni magamon, hogy éppen hol tart a ciklusom, gyakorlatilag peteérés után kezdődnek is a premens tünetek. Amikor ezeket érzékelem már nem igazán szoktunk védekezni. Évek teltek el így, de soha nem lettem terhes. Szerintetek van esélye annak, hogy valami nincs rendben velem (esetleg a párommal) vagy ez pusztán szerencse kérdése? Tudom, hogy azt mondják, hogy egészséges pároknál is csak 25% az esély a teherbeesésre. Anyunak elég sok nőgyógyászati nyavalyája van (ciszták, kimaradozó menstruáció, rossz hormonális értékek, pajzsmirigy gondok), arra is gondoltam, hogy az ezekre való hajlamot esetleg örökölhettem. A vérzésemmel nincs gond, nagyjából pontos mindig, illetve az éves vizsgálaton sem vettek eddig észre semmit.
2018. jan. 27. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem gondolnám.
2018. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A valóságban nem úgy működik, hogy elég egyszer nem védekezni és garantált terhesség. Ha így volna, akkor már rég túlszaporodtunk volna.

Sokkal komplexebb a dolog és valóban, vannak olyanok, amikor valaki már az első védekezés nélküli együttlétnél megtapasztalja a védekezés hiányának hatását, de ez inkább a ritkább verzió (VALÓSÁGBAN)


Az esetedben az a probléma, hogy ott van 2 fontos szó.

"Évekig" "Semmit"

Az esetek túlnyomó részében ilyen feltételek mellett már jelentkeznie kellett volna a terhességnek, főleg ha nem havi 1-2 alkalomról van szó.

2018. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, azért gondoltam eü.-i gondra, mert inkább azt szokott lenni, hogy sehogy nem védekezünk és elég akítv szexuális életet élünk. Másrészt végül is ezt csak peteérés után szoktuk csinálni. Elvileg...
2018. jan. 27. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én azt tanácsolnám, hogy beszéljétek meg, hogy mik a jövőbeni terveitek.

Amennyiben valamelyik fél biztosan szeretne gyermeket és enélkül nem tudja elképzelni az életét, azonban ez nem aktuális még most sem, akkor mindenképpen végeztessetek el egy vizsgálatot.

Jobb tudni és az eredmény tudatában cselekedni.


Sokkal rosszabb akkor vizsgálódni, eredményekre várni, megoldást keresni, amikor már nagyon aktuális volna.

Ilyenkor sok vita van, feszültek lesztek.. a végén egymást hibáztatjátok, stb.


Amennyiben arra a döntésre juttok, hogy a jövőben az sem volna probléma ha nem lenne gyerek, akkor pedig várhat a kivizsgálás.


Persze az is járható út, hogy amennyiben nem lenne gond.. akkor mostantól elhagyjátok ezt a fajta védekezési módot is és ha így sem sikerül, akkor orvos.

2018. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Mi évekig így csináltuk, aztán egyszer nem védekeztünk, pont ezért, hogy terhes leszek-e. Igen. Persze, utána is próbálkoztunk volna ha nem sikerült egy alkalomból de kíváncsiak voltunk.
2018. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint peteereskor nem védekeztünk és egyből.
2018. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Ne aggódj, mi is évekig megszakítással védekeztünk aztán úgy döntöttünk, hogy jöhetne a gyerek. Fél évig nem védekeztünk (de mindig úgy jött ki hogy peteéréskor nem tudtunk együtt lenni:) tehát fél évig mondhatni naptár módszerrel védekeztünk) Az utolsó hónapban direkt figyeltem hogy P.É-kor legyünk együtt össze is jött a baba. (8hetesen elvetéltem) aztán fél évig gumival védekeztünk, nem voltam felkészülve mégegy sikertelen terhességre. Most döntöttünk úgy hogy igen jöhet újra :) egy azaz egyetlen egyszer voltunk együtt védekezés nélkül, és ismét pozitívat teszteltem! A férjem ekkor elgondolkodott, hogy eléggé hazardíroztunk mi eddig az évek folyamán ha ennyire könnyen összejött most :)


Szóval nyugi!!! Ha évente-kétévente jársz nőgyógyászhoz és mindent rendben talál akkor nincs nagy gond!

2018. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

A statisztikák szerint a megszakítást és hőmérőzést alkalmazók 99%-a 1-2 éven belül teherbe esik. (teljesen megbízhatatlan 'módszerek' hiszen a peteérés előtt-után 3-4 nappal is teherbe lehet esni + van spontán peteérés is, pl. orgazmus esetén néha; szóval a semmiért a nagy macera mert pont annyit ér, mint védekezés nélkül szexelni).


Így ha te ezt ennél több ideig megúsztad, max. azért aggódnék, hogy alacsony a termékenységed, nem hogy egészségügyi gondod van.

2018. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!