Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet még esélyem a teherbeesé...

Lehet még esélyem a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
Egy éve kezdtünk bele a baba projektbe, 6 hónap után végre pozitív lett a teszt, de egy hétre rá megjött. Aztán, mivel nem történt semmi továbbra sem, elmentem egy magán nőgyógyászhoz és kiderült, hogy hormonális problémám van, PCOS, ami meg kettes típusú cukorbetegséget okozott. És persze pajzsmirigy alulműködésem is van, amit persze tudtam. Kaptam egy csomó gyógyszert, jobban oda figyelek mit eszek. Már majdnem négy hónap eltelt, de még semmi jele a terhességnek. Már úgy vagyok, hogy kezdem feladni, hogy talán soha nem lesz gyerekem. Mennyi esélyt láttok arra, hogy összejön a baba? Van értelme folytatni a kezelést? Amúgy 33 éves vagyok.

2018. febr. 21. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos PCOS, diab és pm gond mellett nem elég, hogy jobban odafigyelsz az étkezésedre. Szigorú diétát kellene tartanod, és mozogni a gyógyszerek mellett. Az FB-n van egy csomó erre hivatott csoport, ahol a csajok nagyon segítőkészek, keress rá, lépj be.

Az orvosod mit mond? Lehet, hogy őt is le kellene cserélned olyanra, aki ért ezekhez a dolgokhoz is. Egy dietetikus is nagyon sokat tud segíteni. Valószínűleg endokrinológusra is szükséged lehet.

2018. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha akartok babat, akkor soha nem szabad feladni, akkor sem ha sok az alapbetegseged.Nem lehetetlen hogy ossze jon, csak esetleg nem olyan gyorsan.A pajzsmirigy alulmukodesre kapott gyogyszer pld sokszor csak fel ev alatt fejti ki a hatasat.A pcos betegeknek szoktak az aktiv mozgast is ajanlani.

Kivanom, hogy mielott ossze jojjon a baba.

2018. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy alulműködésre már lassan kilenc éve szedek gyógyszert, a doktornő csak emelte a dózist, meg mellette jódot szedek. Köszönöm a biztatást!
2018. febr. 22. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, tényleg nem akarok okoskodni, csak segíteni...

Milyen jellegű a pajzsmirigy alulműködésed? Mert ha autoimmun (Hashimoto), akkor szigorúan tilos a plusz jódbevitel. Ezt az antiTPO szint mutatja.

Az is kevés önmagában pajzsmirigy elégtelenség esetén, ha csak a TSH-t nézik. Jó lenne a t3 és t4 hormont is nézetned.

És lehet, hogy egy hozzáértő doki sem lenne károdra.

2018. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hashimito. Én is úgy olvastam, hogy nem lehet jódot szedni ilyen esetben, rá is kérdezett a doktornőnél, de erre ez volt a válasz: "Most akar gyereket vagy nem?". Azóta mindig szedem. Azért mentem ehhez az orvoshoz, mert ő hormon vizsgálatokkal is foglalkozik. Nem tudom, kihez mehetnék máshoz, de én is gondoltam rá.
2018. febr. 22. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Merre élsz? Én budapesti vagyok, de pont a hozzá nem értő orvosok miatt Kecskemétre járok dokihoz.
2018. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy őszinte vélemény következik:

ne akard görcsösen a babát. Rányomja a bélyegét még a nemi életre is, ha babagyártás címén folytatjátok. El kell felejteni. Szeretni kell egymást és kész. Ha meg nem jön, annak sok oka lehet. Az erőteljes, ráfigyelős akarásnak nincs jó vége.

2018. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ui.: Szerintem a férfiak egy idő után teljesen kiakadnak, ha csak a baba legyártása körül forog minden és már semmi köze az eredeti dologhoz: ami pedig a szerelem és annak gyümölcse, a gyermek.
2018. febr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!