Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hány sikertelen hónap után...

Hány sikertelen hónap után fordulatok orvoshoz?

Figyelt kérdés
Mikor mentetek el orvoshoz, hogy vizsgáljon meg, hogy nincs-e valami probléma? Ha fél év után megyek elküld, hogy ez még semmiség?
2018. márc. 3. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Van aki egy év után. Van aki hamarabb. Saját esetem: megbeszéltük, hogy akkor projekt indul. Rá két hétre bejelentkeztem nőgyógyászhoz, a szokásos éves rákszűrésre. Mondtam neki, hogy indulna a projekt. Mondta, hogy szervi akadálya nincs. Aztán rá egy hétre bejelentkeztem inzulinrezisztencia vizsgálatra. Mérsékelt ir. Gondoltam ha már ez fennáll, akkor egy teljes vérkép és egy hormonpanel (3 es 21. Napi) belefér. A mérsékelt ir en kívül nem találtak mást. Ennek 15 hónapja. Azóta voltam vissza dokinál, azt mondta a következő a petevezeték átjárhatósági. Amúgy az irre elkezdtem a kezelést (diéta, mozgás). Fogytam 12 kgt, múlt hónapban voltam is megnezetni megint, és teljesen normális lett. Összegezve: nekem az a véleményem, hogy nem árt ha a fentiek el vannak végezve.
2018. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Februárban kezdtük a próbálkozást,novemberben mentem orvoshoz,mert nem akart sikerülni a baba,ráadásul a menzeszemmel is gondok voltak. Legnagyobb megdöbbenésemre kiderült hogy terhes vagyok,de nem élt a baba. A missed ab után pár hónappal ismét terhes lettem,minden rendben volt. Szerintem még várj egy kicsit az orvossal. Ne stresszelj,csak szeressétek egymást.
2018. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Mi kezdetektol nem vedekeztunk ugy voltunk vele hogy ha jonni akar jonni fog. November korul alltunk ra jobban a temara de semmi nem volt. Volt hogy kesett 4 napot de utana megjott. Januar 26.an teszteltem pozitivat (pont a szulinapomon). Egyszer mutottek kismedence gyulladassal (2,5 eve) 1 eve ujra korhazba kerultem vele, szerencsere mutet nem volt. Az orvosomnal mikor voltam azt mondta nem merte eddig kozolni de felt hogy nem is lehet termeszetes uton babam, de sikerult. Egyebkent 1 evet mondanak ha annyi idon belul nem jon ossze akkor erdemes orvoshoz menni. Nagyon szurkolok nektek :) nagyon sok erot es kitartast. Ne add fel, es ne gorcsolj ra!
2018. márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi két évet vártunk a babára.Mikor megkaptuk az első vérvételre szóló papírjaim hirtelen terhes lettem:D

Ha 30 alatt vagy akkor lehet, hogy fél év próbálkozásra azt mondják, hogy még várjatok a kivizsgálásokkal, hacsak nincs valami olyan panasz ami előre vetíti, hogy gondok lehetnek.

2018. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem volt rá szükségem, ugyanis 1 éven belül sikerült, pontosan a 7. hónapban. Ha nem sikerült volna, akkor 1 év után mentem volna el. Előbb felesleges, mert addig teljesen normális, ha nem jön össze, nem feltétlenül utal bármilyen egészségügyi gondra. Utána már azért lehet gyanakodni.
2018. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hónap után. Panaszom nem volt, menszim rendszeres volt,nem gondoltam hogy baj van.Hormonlabort csináltak amiből kiderült hogy a pajzsmirigyemmel gond van.Kaptam kis pajzshormont,utána már csak egyszer jött meg.Most vagyok 21hetes a pici fiammal. :) Már bánom hogy nem mentem hamarabb,annak ellenére hogy nem voltak tüneteim. Mindenkinek ezt javaslom azóta,ha belevágnának ne várjanak az orvossal és az alapvizsgálatokkal.
2018. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 éven át türelmesek voltunk. Nem kellett volna, mert további 3 év, és 6 lombik kellett a sikerhez...
2018. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kezdetektől tudtuk, hogy problémàs lesz a dolog, mert màr az előtt tudtam az endokrinológiai problémàmról( pm alúlmüködés, petefèszek cisztàk , magas prolaktin szint), hogy a férjemmel összejöttünk volna. Szedem a gyógyszert/ IR diéta/ mozgàs, 2 év próbàlkozàs utàn elegünk lett a csalódàsból, akkor eldöntöttük, hogy legyen vége. Hagytuk a francba az egészet és csak szeretjük egymàst. Azóta mindketten megnyugodtunk, hogy nincs rajtunk az a nyomàs. Màr nem vàgyunk gyerekre, tovàbbléptünk.
2018. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 évig próbálkoztunk, utána mentünk el egy meddőségi centrumba. Hatodik inszemináció lett sikeres.
2018. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!