Szerintetek belevágjak a babavállalásba?

Figyelt kérdés

29 vagyok, szóval a korom megvan hozzá. Férjnél vagyok, nagyon jó a házasságunk. Annyira érzem, hogy anyává akarok válni, de sokszor elbizonytalanodom. Félek nagyon. Fizikai és lelki okai is vannak. Fizikai az,hogy tízenéves korom óta van adenomyosisom. Hormonálisan rendben vagyok, de már 4x műtötték a méhem. Mondta az orvos, hogy nem biztos, hogy ki tudok hordani egy babát, bár mindig van peteérésem, a petevezető ép, átjárható, ciklusom pontos. Csak tele van a méhfalam ilyen jóindulatú, terjedő daganatokkal, ami egy időzített bomba. :( A lelki pedig az, hogy 15 évig voltam anorexiás, bulimiás. Már 7 éve semmi bajom kb. Stabilnak érzem magam, de nem tudom, hogy hogyan reagál a pszichém a hízásra. Alapból vékonyabb alkat vagyok,de nem sovány, hízásra nem hajlamos. Nem tudom, ha odafigyelek terhesség alatt az étkezésre, mindenképp meghízom? Vagy megfelelő tornával a terhesség után visszatudom nyerni az alakom, vagy örökre a múlté? Mellem s fogam is mindenképp tönkremegy? Egyébként rendszeresen mozgok, edzek s szedek vitaminokat is.

Bocsássatok meg a gyerekesnek tűnő kérdéseimért, családban nincs olyan nő, akivel ezt megtudom beszélni.


2018. márc. 23. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A betegségedhez nem tudok hozzászólni, de a hízástól nem kell félned. Csak akkor hízol meg, ha elkezdesz zabálni. Én szülés után vékonyabb voltam, mint előtte, mert nem zabáltam, nem voltam kívánós. 58 kilóval estem teherbe, 66-tal mentem szülni, szülés után 2 héttel 56 kg voltam. A mellem sem változott, igaz, hogy csak 4 hónapig tudtam sajnos szoptatni.
2018. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Én nem a táplálkozási zavar miatt nem vállalnék, hanem mert kétséges, hogy ki tudod-e hordani.

Az is lehet, hogy vagy ő, vagy te meghaltok közben.

2018. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
1. vagyok, a fogak sem mennek tönkre, ez akkora hülyeség, figyelni kell a kálciumbevitelre, meg járni kell kontrollra. Az a véleményem, hogy ha a betegséged orvosilag engedi, vágj bele, mert ha tudatos vagy és nem engeded el magad, nem fogsz leamortizálódni :)
2018. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a nőgyógyász azt mondja, hogy mehet akkor igen, ha nem akkor én nem merném.
2018. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

A nőgyógyász bíztat, hogy vállaljam, de hozzáfűzte, hogy nem biztos, hogy megmarad. Azt mondta, ahogy telnek a hónapok, egyre rosszabb lesz. 1 évig le volt állítva a mensim, hogy sorvadjanak a daganatok, meg előtte egy 2 órás hysteroscopiával kipucolták a méhem. Elvileg most "tiszta". Csak a méhfalban van benne, onnan nem tudják kiszedni. :( Igazából azért sürget az orvos, hogy eltávolíthassa a méhem. Ezt kimondta kereken. Mert ameddig nem szültem, addig nem tud drasztikusan hozzám nyúlni. Azt mondta, a problémám, a fájdalmak egyedül a méh eltávolításával orvosolhatók, de ahhoz előbb szűlnöm kell, hogy ezt megtehesse. Ő ezért sürget. Nehéz helyzet ez nekem. :(

2018. márc. 23. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, nincs kérdés! 1 -es
2018. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vágjatok bele, ne agyalj túl sokat, mert késő lesz.
2018. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél gyereket vágj bele. DE!! Én a helyedben már most elmennék pszichológushoz. Nem tudom, hogy a táplálkozási problémával jártál e, de szerintem ártani nem árthat. Csak hogy mentálisan teljesen rendben legyél. Mint mondtad nincs kivel beszélned erről. Sokszor pedig csak ki kell beszélnünk magunkból a gondjainkat. Egyrészt jó, ha a bulémiás félelmeid miatt, másrészt, ha pl tényleg nem sikerülne kihordani, annak a feldolgozásában is segíthet. Amúgy ezeket a férjeddel is megbeszélheted.
2018. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!