Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi idő alatt sikerült...

Mennyi idő alatt sikerült teherbe esni Merckforinnal, inzulin rezisztencia esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 5 hónapja derült ki, hogy IR-em van. Akkor diéta és mozgás lett előírva. Mostanra szépen csökkentek az inzulin értékeim, azonban még mindig kicsit magas, így kaptam Merckformin XR-t.

Minden probléma onnan indult, hogy majdnem minden menses előtt 3-4 napig erősen pecsételgetek, ki is derült, hogy progeszteron hiányom van, illetve ekkor derült ki az IR is.

A doki azt mondta, hogy az IR miatt nem megfelelő a peteérésem, a Merck ezen is segíteni fog.

Kérdeztem, hogy nem lehet, hogy csak a progin kellene segíteni? Ugyanis minden hónapban UH-ra járok, mindig van érett tüsző és meg is reped. Azt válaszolta, hogy ha normális rendes peteérésem van, akkor a progeszteront is magának megtermeli... Milyen a nem megfelelő peteérés??

Van aki hasonló cipőben jár/járt? Elkezdtem szedni a Merket, de kicsit félek, hogy leállítja a peteérésem.

Babát szeretnék, ezért izgulok annyira.

Neked/nektek mikor sikerült teherbe esni IR esetén?

PCOS nincs!


Nagyon köszönöm!!



2018. ápr. 25. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem próbálj meg bízni az orvosod tudásában és abban hogy segíteni akar. Ne elemezzges magadban, ne interneten akarj választ kapni olyanoktól akik nem orvosok. Ezt nem rosszindulatból írom. Csak egy tanács.
2018. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen igazad lehet, sajnos nagyon sokat szörfölök a neten és minden betegséget magaménak tudom :(

Remélem segít a Merk.:)

2018. ápr. 25. 11:31
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Amíg rendbe nem jöttek az értékeim , nem próbálkoztunk, mert nem volt kedvem tesztelni a 70%-os vetélési arányt. Miután minden értékem rendbejött (nagyon szigorúan tartottam a diétát, mozgást és gyógyszert is), azonnal sikerült, első hónapban, ahogy próbálkozni kezdtünk, és makk egészséges gyerekünk lett. Amíg az inzulinod nincs rendben, neked is ezt javaslom. A merckformin pedig fontos, és kell IR-ben, ha az orvos ezt javasolja.
2018. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, sajnos nekem volt is decemberben egy vetélésem 5 hetesen. Megkérdezhetem, hogy neked is volt előtte peteérésed? Mennyi idő alatt jöttél helyre?
2018. ápr. 25. 12:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedet neztek? Letezik progeszteronkrem, vagy palastfu tea a progeszteronszint turbozasara, de ezektol kitolodhat a ciklusod. Az aviva tornarol hallottal? En PCOs-sal es IR-rel vagyok tunetmentes, dieta es mozgas mellett fogant az elso tervezett honapban a gyermekem, elotte par honappal derult ki a pajzsmirigy-alulmukodes, ami kezelve lett (nem gyogyszeresen, mert azt nem birtam). Merckformint csak a cisztaim eltunese elott szedtem 3 honapig, ameddig aviva tornazni nem kezdtem.
2018. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, az összes pm hormont nézték, teljesen ok. Avivan gondolkodom még, jelenleg edzek és uszok. Diétát tartom.

Meglátjuk mit tud a merck. :) csak annyi rosszat olvastam rola (rosszul lét, peteetes elmaradás) de szedni kell nincs mese. Nem akarok még egy vetélést.

2018. ápr. 25. 13:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is súlyos IRem van PCOS nélkül. Én meforalt szedtem, ami ugyanaz a hatóanyag, csak más gyártó. Persze diéta és sport is kellett.

Nekem egyből felírták a gyógyszert a hormonpanel+terhelés után. Végül a 6. hónapban sikerült a baba. Bár én túlsúlyos is voltam, de fogytam 22kg-t.


Vetélésem sosem volt, most a terhesség elején többször vérzés és pecsételés viszont igen. Profeszteronnal viszont elmúltak a panaszok.

17hkm

2018. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked a fogyáshoz és a babához is! :) progeszteron szerintem nekem is kellene de a dokim szerint a merckel a peteeresem is rendben lesz (bár most is van ezert nem értem a rendes peteeres kérdést) és lesz elegendő progi. Hat remélem. :))
2018. ápr. 25. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi azután kezdtünk próbálkozni, hogy jók lettek az értékeim (egy fél év volt kb). Nekem hízni kellett, és sikerült is. 230g-os diéta volt és mozgás (olyan mozgásformákat javasoltak, ami nem zsírégető). Ezen kívül pm alulműködésem volt, az be volt jól állítva. Első hónapban sikerült, nem is számítottam rá, főleg mivel az 1. gyereknél még nem

volt IR-em és ő meg az 5. ciklusban jött össze. (Én tettem fel nemrég a hőgörbémet, gondoltam hátha vkinek segít.)


7 és 8 hetesen barnáztam, erre kaptam 12. hétig progeszteron pótlást. De valószínűbb, hogy a lányom cipelése okozta a vérezgetést.


Kitartást, szerintem bízz a dokidban. Ha fél-egy év mire összejön, az teljesen normális.

2018. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt kihagytam h én nem szedtem gyógyszert. És nem vagyok képben arról, hogy az mit módosít teherbeesés ügyben. De tényleg bízz a dokidban.
2018. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!